imbracaminte de la Z...

imbracaminte de la Z... | Autor: karligutza

Link direct la acest mesaj

fiti dragute mamicutzelor, a primit cineva invitatie la Z? daca da, pentru ce data?

multumesc pentru raspuns!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Vineri, 3 iulie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns classique spune:

ieri am primit invitatia pentru marti, 30 iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

multumesc mult pt.raspunsuri.... m-am lamurit!
rog moderatorii daca vad si vor sa inchida subiectul; am aflat ce am dorit; multumesc!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Ce contin aceste invitatii?
Aveti card de fidelitate? incep reducerile?
Explica cineva?!

Poate se va prelungi campania, eu zic sa nu se inchida, deocamdata, va asteptam cu impresii dupa 30 iunie, 3 iulie....

Cri mami de Ale ( 2003) & +29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Citat:
citat din mesajul lui classique

ieri am primit invitatia pentru marti, 30 iunie

Si eu am invitatie dar pe 3 iulie 2009.Cred ca m-am prins ce fac cei de la Z.Reducerile sunt o saptamana dar ca sa nu fie balamuc, isi repartizeaza clientii fideli in serii.Oricum se poate merge in orice zi, nu ti se cere invitatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Crixia, ti-am trimis PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Intotdeauna am considerat foarte urit si jignitor pt alti clienti acest stil al firmei Z, care isi anunta in privat anumiti clienti despre reduceri. Nu am mai vazut asa ceva....ma intreb care e scopul? De ce procedeaza asa? Profesionist vorbind...

Aici reducerile se anunta cu surle si trimbite, vin in cutia postala a tuturor oamenilor din oras, se afiseaza pe vitrina, nu asa pe furis, ca si cum altii sunt ciumati, nu au voie sa stie, sa cumpere cumva...asta arata puterea firmei de a face vanzari, stocurile minuscule pe care se bazeaza, parca e o afacere facuta pe genunchi. Lasa un gust amar si, scuze, dar si cu reduceri, unele preturi sunt tot mari si necorespondente cu, calitatea produsului.


Pe de alta parte, pentru a-si fideliza clientii, pot promova altfel firma, prin actiuni de genul va trimitem inapoi 10% din valoarea celor cumparate anterior, sau primiti de la noi un cec de 50 ron pe care trebuie sa il cheltuiti in maxim o luna...si asa aduci omul inapoi la magazin sa cumpere...
sau poate ca ei se bazeaza pe "susoteala" asta tipic feminina si asa spera sa aduca multa clientela... hm, total neprofesionist.



Dana mama lu'Radu Stefan

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"




Hobby


www.youtube.com/watch?v=XhSx8uKdD5o" target="_blank">Melodia mea de azi :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Multumesc Noa!

Am si eu card de fidelitate, dar n-am primit invitatie...sau poate nu inca

Nu ma oftic, dar nu inteleam care-i treaba!

Cri mami de Ale ( 2003) & +29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Am primit si eu invitatia. A aterizat imediat la cos....

Edit: de gunoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Adevarul este ca daca nu ar face aceste reduceri de doua ori pe an,ar da cu siguranta faliment la ce preturi au.Sunt exagerat de mari si de cele mai multe ori calitatea hainelor lasa de dorit.


Mergi la inceput