recomandare dr szeged

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mercedes

bb_yasmi-acum am vazut mesajul tau. Fiica mea a fost operata in aprilie in szeged la ortopedie.
Tb sa-i cer acordul pentru ai da numarul de tel al dr. daca doresti da mi detalii pe pm.


am trimis PM.

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui karla2007

Nu numai Dr Boia e printre cei buni,mai este si Dr Adam,Dr Tepeneu Pavel(tatal),Dr Lazea,Dr Trestianu, Dr Vasile,etc.


nu te supara? de unde stii tu cat de buni sunt medicii astia care i-ai enumerat mai sus ... ca sa nu mai zic de o comparatie cu cei din szeged?!
bb_yasmi multa bafta sa gasesti exact ce iti trebuie

Aida ... 25+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui karla2007

Nu numai Dr Boia e printre cei buni,mai este si Dr Adam,Dr Tepeneu Pavel(tatal),Dr Lazea,Dr Trestianu, Dr Vasile,etc.



E Vasilie


"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla2007 spune:

Nu am spus ca sunt mai buni sau nu decat cei din Szeged!Cred ca, toata lumea are dreptul la o parere buna sau rea despre competenta anumitor medici.
Xio,greseala mea intr-adevar,uitasem un "i".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui karla2007

Nu am spus ca sunt mai buni sau nu decat cei din Szeged!Cred ca, toata lumea are dreptul la o parere buna sau rea despre competenta anumitor medici.
Xio,greseala mea intr-adevar,uitasem un "i".


Nu-i problema. O colega de-a mea a crezut ca pe doctorul Zeno il cheama Zero

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

karla este mare problema la noi in spitale , din cauza unor idei preconcepute ... sa nu mai zic ca atunci cand este prezentat un caz mai serios , pai cine il poate opera(?) , pai tatal ca e mare profesor ... si ceilalti nu se pot baga peste marele boss si nici nu isi pot insusi sau perfectiona o tehnica ... iar marele boss are buzunare adanci si e de o plictiseala iesita din comun in loc sa lase pe altii sa isi faca meseria cu drag si spor ... lasand in urma un fiu increzut si de o prostie rara si pe fata si mai si mincinos pe deasupra ... si nimeni nu poate zice si face nimic
asta e problema la noi ... si oare de ce multa lume ,cine isi permite , prefera sa plece 2 pasi mai incolo peste granita , pt ca in primul rand sunt profesionistisi nu se dau cazurile dupa functie , au specializari facute la specializati mai mari si fiecare e cu o mica sectiune pe care zbarnaie ... pe cand la noi ...

xio no offense

Aida ... 25+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Aida , inteleg ca vorbesti ed Tepeneu
Oricum la noi in tara nu exista resurele suficiente pt. o operatie reconstructiva in urma neoplasmelor din pacate.
E nevoie de materiale pt. care nu exista de bani , si materialele alea necesita si o experienta anterioara. Care nu exista pt. ca nu avem resurse.Cerc vicios.
Dar daca vorba de reconstructii dupa fracturi , alea se fac , am vazut niste operatii si la maxilo-faciale de era sa pic de pe scaun , conste chirurgilor de acolo pt. ce fac.
Sio mie mi s-a parut increzut fiul lui T , dar macar stia meserie.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla2007 spune:

Din pacate,Aida,ai dreptate, pe langa problema expusa de tine mai sus nepotisme,favorisme,etc, intregul sistem medical are mari lipsuri si din aceasta cauza Romania a fost penalizata pentru calitatea serviciilor medicale,s-a clasat pe locul 26 din 30 de tari participante la acest studiu.Studiul a fost impartit in 4 categorii: drepturile pacientilor, timpii de asteptare, finalitatea actului medical, generozitatea sistemului public de sanatate, industria farmaceutica.
S-au primit intr-adevar si punctaje maxime,dar cele mai multe minime.
Si,da,multi pacienti prefera sa apeleze la servicii medicale peste granita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ahaaaa , el e
eu inteleg perfect ca sunt resurse si materiale , tara saraca , multi pacienti ... , dar daca nu poti si nu ai resurse si nici experienta de ce se incapataneaza sa nu semneze formularul ala? Asta ma enerveaza cel mai tare. Reconstructii maxilo-faciale , am vazut si eu la un caz de leucemie din Tulcea care a luat din spital in perioada aplaziei Poceanic si pur si simplu i-a mancat gura , jumatate de obraz ... groaznic. Asta se intampla prin 2004-2005 parca , iar marele profesor a zis sa il duca acasa ca ... , iar mama a plecat cu el la Bucuresti. Nu iti pot povesti ce reconstructie au facut aia acolo de nici nu banuiai ca a avut probleme . Extraordinar
iar cu fiul m-am lovit la ultima vizita la spital cu Emma si mie personal mi s-a parut de o prostie si o ingamfare rar intalnita si mai si mincinos pe deasupra , brrrr , sper sa nu il mai vad in viata mea , mai ca nu i-am zis in fata ca e ...
ca sa nu mai zic ce experienta are de 2 bani ... si ieri si alaltaieri am fost in spital cu ceva treaba si m-am intalnit pe holuri cu conferentiari si doctori cu care am stat de vorba si am povestit , iar el un p***i m-a tratat atunci ca si cum eram proasta proastelor , nu mamica care ingrijise plaga si schimbase timp de o luna pansamente si drenul pleural si totul era in perfecta stare , ca initial nu au vrut sa imi dea drumul acasa cu drenul ca in 3 zile se infecteaza ... semnaturi de la ambii parinti ... si el dupa o luna habar nu avea ce facea acolo si imi vorbeste ca si cum atunci intrasem in spital pt prima data , ooohooo si sunt foarte multe de la intalnirea aia ca daca iti povestesc cata prostie si minciuna a scos pe gura te miri si tu. Ce operatii face si cum asta nu stiu ... sincer , nu il vad sa accepte indicatii de la cineva ...
brrrr

va dragelor si toate cele bune



Alaturi de Sebi


Aida ... 25+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Daca aveti nevoie, iata si adresa de mail a spitalului de copii din Szeged. Ei sunt inca in reorganizari, am inteles ca fuzioneaza cu spitaul judetean (sper ca am inteles bine) asa ca vechea adresa de mail nu mai functioneaza. Mailul este din secretariat.
vidaili@gyermek.szote.u-szeged.hu

Sper ca va este de ajutor.

Mergi la inceput