mama surogat

mama surogat | Autor: aniko

Link direct la acest mesaj

De nu este legal 'mama surogat',cand se fac implantatii de rinichi,inima, maduva,ficat.De la un decedat ,daca este de acord familia sau a lasat testament ca ar fi de acord cu asa ceva.
Dar ca o femeie sa castige bani ,si sa ajuta pe o familie este condamnabil.
aniko

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Pentru ca este imoral... Laudabila si necesara, donarea de organe nu poate fi pusa pe aceeasi treapta a sacrificiului de sine cu purtarea unui copil in pantec; "surogatul" il simte cand misca, "surogatului" i se umfla piciorele si ii vine rau dimineata, sanii "surogatului" pregatesc prima hrana a micului om... Nu-i poti spune surogat... Este MAMA. In aceeasi masura (sau poate mai mult) decat "donatorii" de material gentic pentru FIV. Este MAMA, cu trairi si sentimente mai presus de biologie. A ii lua copilul este o cruzime. Daca o face pentru bani este si mai imoral.

Parerea mea.
Q (Gabriela)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniko spune:

Asa este ,adica numai cine a purtat o sarcina stie ca ce efort fizic si sentimental este sa duci o sarcina.Eu lucrez zi si noapte cu sotul meu sa avem si noi un copil.Dorinta este asa de mare incat nu pot sa ma exprim.de asta ne-am gandit la orice varianta.(sunt bebysitter la 2 fetite)
aniko

Mergi la inceput