cate scaune are un bb de 8 luni?

cate scaune are un bb de 8 luni? | Autor: kammer05

Link direct la acest mesaj

Bebelu' meu de vreo 2 sapt( acum are 8l) face cam des cacutz- asta insemnand de vreo 4 chiar 5 ori pe zi bine nu in cantitati industriale si nici moale(are pofta de mancare si e alaptat).Totusi ar fi vreo problema? De luat in greutate, ia; am zis ca pana ajung la medicul de familie sau pediatru sa va intreb si pe voi.Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Dani facea cam de 3 ori pe zi la varsta aia. si tot timpul a fost un papacios..

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Miruna cam de 2 ori...

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaX spune:

Ana mea facea si de 6 ori pe zi. De obicei, avea cam 3-4 scaune/zi, dar am avut destule zile cu 5-6 caca. Mie mi-a luat o vreme pana sa inteleg ca asa e ea, mai ales ca eu fusesem, inainte de sarcina, mai degraba constipata . La noi, scaunele erau normale ca forma, consistenta. Nu elimina chestii nedigerate sau de la o masa f apropiata in timp si asta m-a linistit. Da, exista copii (si adulti, acum am aflat) sanatosi care asa fac. Pe mine ma innebunea ca nu puteam pleca nicaieri fara sa schimb un caca-doua-trei, ca plangea daca nu o schimbam imediat dupa ce facea (o intelegeam).Am schimbat pampersi in cele mai variate si nepotrivite locuri.

Ca sa fii linistita, poti, totusi, sa ii duci probe de kk la analiza pentru digestie, da' nu dintr-o singura zi si mai ales nu dintr-o perioada in care e racita. Eu asa am facut, ca nu intotdeauna poti asa, cu ochiul liber, sa-ti dai seama daca nu cumva este si o problema de sanatate. Ceea ce e normal la altii nu este etalon pentru voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kammer05 spune:

Merci frumos fetelor! Da,nici mie nu mi se pare ceva anormal mai ales ca vb ta Ella nu cred ca elimina repede ceea ce doar ce a mancat.Poate semana si cu taica-su care face uneori si de vreo 3 ori/zi( vorba lui are instalatia buna ).Eu una am suferit de constipatie dupa nastere dar acum mi-am revenit.
Multa sanatate!

Mergi la inceput