Mai rau ca o soacra...

Mai rau ca o soacra... | Autor: oanagabriela

Link direct la acest mesaj

Sa va povestesc ce a facut "garofita" mea de 2 1/2 ani ieri dupa-amiza: profitind de un moment de acalmie, m-am strecurat si am facut un dus. Cind am terminat, m-am imbracat repede cu o perechie de pantaloni si un tricou si m-am dus in bucatarie. Antonia vine linga mine si observa ca pantalonii mei aveau o gaurica. "Chitu mami, chitu" zice ea, adica scoate-i. Eu incerc sa-i explic ca va trebui sa-i cos, dar nu imediat, ca nu am timp. Fetita mea dispare si revine repede... cu cutia cu ate si ace de cusut si mi-o intinde cu candoare...Ce credeti ca am facut? Mi-am scos patalonii si i-am cusut. Cind am terminat m-am ridicat in piciore si i-am imbracat. Antonia a urmarit tot procesul cu mare atentie si la sfirsit s-a aplecat sa verifice daca am cusut bine...
Se pare ca mi-am gasit nasul...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia spune:


Sa-ti traiasca.... "soacra"!

Lidia
Este imposibil sa-i multumesti pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

da, a ta este fata ,deci este de inteles sa se poarte asa,dar ce zici de Cristi al meu ,tot 2 anisori si 3 luni,ca imi arata toata ziua cu manuta ca este praf pe jos(eu am parchet ,nu si covoare)si oricat as aspira praf tot este,dar dumnealui, da cu manuta pe jos si vine la mine cu ia (manuta) intinsa parca miar spune ,uite mama tu nu vezi ce praf e aici.Sau daca se murdareste cu ceva pe mana ,tipa la mana aceea de parca ar trebui sa se curete de frica lui.Nu-ti pune mana pe cevá pe care crede el ca s-ar murdari Doamne fereste.Sa ma vezi pe mine de acum ,si nu ca nu as face curat ,zilnic aspir si strang prin casa,dar cu toate astea ,tot se gaseste fimiu sa ma critice.Astept sa vad ce va face cand mai creste ,dar atunci il pun si eu sa faca ,ce ...
Roxy

huianur

Mergi la inceput