activitati pentru copii (2-3 ani)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielatt spune:

alexpa, super !
multumesc mult pentru ID si parola !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Moa, dar voi aveti imaginatie nu gluma! Eu stau f prost la capitolul asta. Scriu si eu cateva indeletniciri interesante, dar cred ca-s de la 3 ani in sus:
-construim o gradina zoologica, adica pe foi A4 printez diverse animale (doar conturul), apoi le coloram, le decupam si le sortam in functie de mediul in care traiesc (apa, cer, jungla, padure, ferma), eventual daca am din ce, le fac si diverse tzarcuri
-construim un ceas, adica la fel, decupam cifrele, le coloram si apoi le lipim pe un cerc din carton, la fel facem si cu limbile ceasului, fixate in niste pioneze, pt a se putea misca
-construim un tablou, din materiale de diverse texturi, adica pe un carton mare lipim betisoare de chibrit care intruchipeaza o casuta, aleea o facem din boabe de fasole, gradina cu flori din flori cu petale adevarate, pamantul din seminte de mac, soarele din malai si norisorii din hartie creponata sau igienica. Toate aceste materiale se lipesc pe plansa si la final iese un peisaj deosebit. Insa necesita rabdare.
-vopsim oua cu acuarele, chiar si cand nu e Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

am gasit un site interesant activitaticopii ro

Mergi la inceput