Instilatii dupa HSG

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Eu am facut acum 2 ani 3 si totul a fost OK, dar bb n-a aparut si s-au format iar aderente pt. ca dr. cretin nu mi-a spus sa le repet dupa un timp.Am din nou ambele trompe infundate si am facut 3 luni de hidrotubatii fara sa reusesc sa mi le permeabilizez si acum medicul eztita si cu laparoscopia pt ca nu prea crede ca am sanse.Daca l-as intilni pe primul dr i-as cirpi vreo doua si.. sa se considere norocos ! Ca eu sint distrusa........
In functie de cit de repede se desfunda sint sau nu dureroase. Se fac 3-5 pe luna cit este nevoie daca se vad imbunatatiri.

Când apa-ți ajunge la gură.....CAPUL SUS! Matia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri, fetelor!

Eu am programare la Sf. Pantelimon pentru saptamana viitoare, probabil voi incepe marti. Cine face instilatiile, asistenta? Stie cineva cat trebuie sa dau la o sedinta? As vrea sa fiu pregatita..

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Matia, ma intereseraza "aderentele". De unde sti ca au aparut? Mie mi s-a spus ca nu apar asa de repede. Eu tocmai am scapat de ele in 2001 (am scris de ele la subiectul despre Sovata)
Mai da-mi detalli, te rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Tia, sa ne tii la curent cum merg instilatiile.
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Stiu ca au reaparut pt ca tocmai cind vroiam sa investesc citeva milioane in alte stimulatoare hormonale am mai facut o HSG!HSG care mi-a produs un soc!Cica la 4-6 luni ar trebuit facute iar instilatii daca nu apare bb!Oricum nimeni nu a tratat la mine cauza.....care poate fi o inflamatie care sa lucreze inca....2001 zici.....cam mult! Nu-ti doresc deloc sa fii in aceeasi situatie dar ar fi bine sa repeti HSG inainte de-a te indopa de hormoni.

Când apa-ți ajunge la gură.....CAPUL SUS! Matia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Matia, tu unde ai facut instilatiile? Si cat ai cotizat? N-am nici cea mai vaga idee, si parca n-as lasa sa aflu de acolo ... prefer sa fiu pregatita! Macar ca ordin de marime.. am auzit ceva de 500.000, dar asta pentru o sedinta? Sau pentru toate dintr-o luna? Doamne, Matia, prin cate ai trecut si tu.. Si acum, ce urmeaza sa faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

In 2001 a fost prima serie, in februarie 2002 a doua serie. Eu histero nu pot face pentru ca-s alegica la diverse. Aderentele nu mi le-a descoperit decat prin operatie. Acum, chiar ca sunt in ceata! Ce sa fac??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Dar intre timp de ce n-a aparut bb? Te-ai gindit la insamintarea asistata?Mai ai alte probleme? Oricum si pe mine m-ai bagat in ceata. Intreaba-ti medicul ce parere are!

Când apa-ți ajunge la gură.....CAPUL SUS! Matia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Acum 2 ani am facut instilatiile la BROL(TIMISOARA), adica nu acolo. Dr Olaru de acolo mai are un cabinet al lui singur, fara alti parteneri. Am platit 550.000 lei de sedinta! Si nesimtitul s-a facut ca uita pt ce m-a programat ca sa imi mai faca o consultatie la prima vizita si sa mai incaseze 400.000! si pt acesti 2.050.000 lei n-a gasit timp sa-mi spuna ca trebuie sa le refac daca nu apare bb......Acum cele pe care le-am facut le-am facut cu internare la un spital de stat( desi nu am stat efectiv internata) si in cazul acesta nu costa nimic, decit ce doresti sa-i dai tu medicului!Deci depinde de caz.........

Când apa-ți ajunge la gură.....CAPUL SUS! Matia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Multumesc Matia. Ce rau imi pare ca ai avut parte de asa ceva...

Mergi la inceput