Un gand pentru America .....

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dede spune:

& www.desprecopii.com/forum/flags/Romania.gif" border="0">

DeDe Mammma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:



Arhistefy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandanescu spune:

DOAMNE iarta-i pe cei ce sau dus / Ajuta-i pe cei ce au ramas/

Sa fiti iubiti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica_gutuie spune:

Dumnezeu sa'i odihneasca'n Pace shi Lumina !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:



ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:


impresionant de vizionat linkul de mai jos:
http://home.comcast.net/~sept11/

Oana_B

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si eu m-am gindit astazi la ce a fost atunci in New York si sper din tot sufletul sa nu se mai intimple nicaieri in lume asa ceva si sa nu mai sufere nimeni ca atunci. Din pacate, cum bine stim cu totii, si pina la 11 septembrie si dupa, unii oameni (daca pot fi numiti asa) provoaca tragedii, iar altii le traiesc.

Cornelia, mamica Agatei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya spune:


Dumnezeu sa-i odihneasca in pace si sa le dea putere celor ramasi!

Eu sunt inca foarte marcata de fiecare data cand imi aduc aminte ...
Locuiam in NY atunci, lucram in Nj si in ziua aceea am facut 7 ore de la servici acasa - in oras se inchisese tot tunnels, bridges - am mers prin up-state NY. Nu stiam daca imi voi mai vedea sau nu puiul mic care era cu mama in Queens, NY. Nu stiam ce ne va oferi secunda urmatoare. Pe 12 sept nu am mers la servici, dar din 13 sept am "indraznit", trecand tot prin downtown Manhattan (Holland Tunnel); orasul era pustiu, urletul zbuciumat al masinilor de salvare, politie si pompieri il simt si acum in sange ... iar mirosul s-a simtit saptamani bune chiar si in suburb-ul unde locuiam noi ...
Am vazut toate etapele prin care a trecut orasul asta mirific spre refacere ... si si-a pastrat numele, mai mult, l-a ridicat - NEW YORK-ul este o emblema a libertatii si a dorintei de a invinge ... cel putin pentru mine si familia mea.

Saptamana trecuta a vazut si baietelul meu monumentul de acolo, ne-am cumparat niste amintiri ... Noroc ca am reusti sa ajungem in observator si avem niste poze; a fost primul loc unde am mers cand am venit aici.

Am simtit si vazut atunci mai mult decat niciodata DUREREA OMENEASCA, UNITATEA si CURAJUL.
Cred ca oamenii sunt schimbati de atunci ... le pasa mai mult de cel de langa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicuta spune:



Monica

Mergi la inceput