imunitatea la copii peste un anisor

imunitatea la copii peste un anisor | Autor: aleexxia

Link direct la acest mesaj

Buna .Ma numesc Alina si am o fetita de 1 anisor.Iarna trecuta am avut probleme cu ea deoarece facea foarte repede rosu in gat.Ii dadeam tratament 20 de zile dintr-o luna.Merg cu ea la medic dar cred ca daca o sa continui sa-i dau medicamente imi este frica sa nu dauneze stomacului,ficatului.Nu stiu ce sa fac.
Va rog ajutati-ma cu cateva sfaturi ,poate exista vreun tratament pentru cresterea imunitatii.
Va multumesc.Pupici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleexxia

Buna .Ma numesc Alina si am o fetita de 1 anisor.Iarna trecuta am avut probleme cu ea deoarece facea foarte repede rosu in gat.Ii dadeam tratament 20 de zile dintr-o luna.Merg cu ea la medic dar cred ca daca o sa continui sa-i dau medicamente imi este frica sa nu dauneze stomacului,ficatului.Nu stiu ce sa fac.
Va rog ajutati-ma cu cateva sfaturi ,poate exista vreun tratament pentru cresterea imunitatii.
Va multumesc.Pupici


Buna! Intreaba medicul pediatru de Isoprinosine...este un medicament pentru imunitate! Noi i-am dat Catincai tot la un an si ne-a mers foarte bine cu el..nu a mai racit de foarte multe luni....Slava Domnului!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Iti recomand cu toata increderea Liqui Vite ( GNLD).
Daca nu poti face rost ( se gaseste in Usa), incerc sa ti-l procur eu de la persoana de la care cumpar eu pt fii-miu.
E exceptional siropul.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC


www.tratamente-nutritie.ro/" target="_blank">Pentru sanatatea ta

www.muntelesfinteitreimi.ro/Februarie%202009.htm" target="_blank">Important




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Eu celui mare i-am dat Imuno Royal Junior, de la plafar, pe baza de propolis si laptisor de matca. I-am dat pe la 2,3 ani, dupa 6 luni de gradinita in care era racit aproape non stop. Din septembrie pana acum nu a racit deloc. Acum a luat raceala de la noi, dar vad ca o forma usoara.
Vreau sa-i dau si celui mic care are acum 1,3 ani si raceste destul de des.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ma alatur iar Oanei si va recomand Isoprinosine. Chiar cred ca este f bun pt imunitate, Ana a primit o cura la 2 luni si inca una asta toamna. Nu mai raceste deloc, eu zic ca a ajutat-o. Daca e f frig afara sau vant puternic face o rinita, adik ii curge nasucul o zi,doua, nu mai mult si atat, nu stranuta, nu tuseste, nu febra nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Cat despre mine, atat ca medic cat si ca tata, va recomand Broncho-Vaxom. E bine cunoscut de multi parinti si cu eficienta probata si pe fi-miu! Nu imi vine sa cred ca dupa atata timp (Doamne ajuta, sa fie cat de mult de acum inainte) Vlad al meu nu a mai racit.
In rest, mare e gradina Domnului! Si multe plante traiesc intr-insa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pity77
In rest, mare e gradina Domnului! Si multe plante traiesc intr-insa!

Adica? Chiar m-ai facut curioasa!

Te intreb si pentru ca la noi nu a functionat decat Isoprinosine...cand avea un an si 2 luni a facut o serie de 3 viroze...una dupa alta (demonstrate de analizele de sange!)..fiind deja sub cura de Septilin (care a fost vax albina!- de altfel nu am deloc incredere in astea de plante ca nici la mine nu functioneaza deloc!). Ulterior, unchiul meu, profesor pediatru mi-a zis ca in stadiul in care eram...trei viroze consecutive din care una complicata care a necesitat antibiotic...broncho-vaxomul nu era eficient...mi-a si explicat de ce...dar sincer nu sunt medic si am uitat explicatia!
Mi-a dat Isoprinosine...luasem si eu la un moment dat, in trecut si imi fusese de mare ajutor...si chiar nu s-a mai imbonavit deloc de atunci

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns REUTcarmi spune:

si eu i-am dat lui daniel isoprinosine dar in combinatie cu luivac si i-a mers f bine a mai avut raceli dar forme mai usoare fara febra sau rosu i gat ii curgea nasucul si cam atat si are 2ani iar iuliei care are acum 6 ani cum a inceput sa mearga la gradi mereu i-a tratamentul pentru imunitatein fiecare an si se cunoaste sa stiti dar ei i-am dat doar luivac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Oana, nu te mai obosi sa intrebi. Eu spun doar : Frustrarea este refugiul incompetentei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mayaione

Oana, nu te mai obosi sa intrebi. Eu spun doar : Frustrarea este refugiul incompetentei.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/ana" target="_blank">poze Ana




Chiar as fi curioasa sa stiu si punctul lui de vedere...pentru ca, medic fiind, daca faci astfel de afirmatii de regula ai si cu ce sa le sustii!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamada

Citat:
citat din mesajul lui pity77
In rest, mare e gradina Domnului! Si multe plante traiesc intr-insa!

Adica? Chiar m-ai facut curioasa!

Te intreb si pentru ca la noi nu a functionat decat Isoprinosine...cand avea un an si 2 luni a facut o serie de 3 viroze...una dupa alta (demonstrate de analizele de sange!)..fiind deja sub cura de Septilin (care a fost vax albina!- de altfel nu am deloc incredere in astea de plante ca nici la mine nu functioneaza deloc!). Ulterior, unchiul meu, profesor pediatru mi-a zis ca in stadiul in care eram...trei viroze consecutive din care una complicata care a necesitat antibiotic...broncho-vaxomul nu era eficient...mi-a si explicat de ce...dar sincer nu sunt medic si am uitat explicatia!
Mi-a dat Isoprinosine...luasem si eu la un moment dat, in trecut si imi fusese de mare ajutor...si chiar nu s-a mai imbonavit deloc de atunci

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."


Oana, ce schema folosesti tu la Isoprinosine?
Eu ii dau 10 zile pe luna - jumatate de pastiluta de 2 ori pe zi (adica in total o pastiluta pe zi ) - mentionez ca fii-mea are 3 ani si 4 luni si ii dau de la 1 an si 7 luni in special in lunile de iarna.
I-am dat si eu Septilin - combinat cu Isoprinosine si in generaal eu am fost multumita de rezultate, insa a mea mandra nu merge inca la camin ... Vom vedea atunci ce si cum!



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput