analize din degetel - UNDE?

analize din degetel - UNDE? | Autor: miri2007

Link direct la acest mesaj

Buna,

Trebuie sa-i fac hemoleucograma baietelului meu de un anisor. Cei de la Medicover (unde suntem abonati) ne-ai trimis tocmai in Colentina. Noi stam in Tineretului. Stiti vreun alt cabinet unde se recolteaza hemoleucograma din degetel la copilasi?

Merci mult!

Miri si Mihai-Cosmin

Miri2007

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Stiu ca se fac analizele din degetel la sp Grigore Alexandrescu, e un laborator acolo unde se fac cu plata.
Si eu am vrut din degetel ca sa aflu de fier, tot la Medicover abonati, si nu fac
Le am facut la amandoua fete analizele din vena pina la urma si nu au zis nici pis, n au plans deloc deloc. Este o asistenta blonda cu o mana super usoara. Eu zic sa faci din vena iese si analiza mai sigura, bafta.



de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karina04 spune:

Recoltarea sangelui din degetel presupune inteparea acestuia dupa care degetelul este presat destul de tare pana se strange o cantitate suficienta de sange in eprubeta. Procedeul este destul de chinuitor pentru copil. Ti-o spun din experienta. Si eu am cautat sa-i fac din degetel pentru ca ii mai facusem o data (parca la policlinica armatei , pe langa Parcul Cismigiu) cand la intepat in degetel si ia fost luata o proba pe o lamela de sticla. La cea de-a doua analiza facuta la un Centru medical particular s-a procedat asa cum ti-am spus.Asa ca inainte de a merge la analize intreba ce presupune recoltarea din deget.
Sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

La policlinica Eforie este o asistenta bruneta, tunsa scurt. Foarte draguta. Zambeste si vorbeste calm cu copilul tot timpul cat ii recolteaza sange.

Aceeasi asistenta i-a recoltat fetitei mele sange si din mana si din deget.


Sanatate.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

noi am recoltat din degetel la Med-as, in Policlinica Titan.

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput