defect de sept atrial (DSA)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

Multumesc pentru incurajari, o sa va anunt cand o sa am noutati!

POZE RECENTE , poze de la serbare ,
poze de la intalnirea cu Mosu' ,party la gradinita
poze cu Ioana si Ionut

www.weddingcountdown.com/ticker/b9szi95.png" target="_blank">Gabriela - mami de Ionut 14.01.2008si Ioana 13.12.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

dragosica este bine,medicul(clinica Debrecen) care monitorizeaza este multumit de progresele facute.Vedem ce spune Budapesta,6 luni de la operatie.Acum ne luptam cu CNAS ptr decontare si Colegiul Medicilor care au recunoscut ca este o BUBA cu modul in care a fost monitorizat la Institutul Inimii.Cred ca pina in vara deschidem proces impotriva doctoritei.Voi,ce mai faceti,tot in Italia mergeti>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

In 27 mai vom merge la Institutul Inimii la Prof. Dr. Mircea Barsan, cred ca atunci i-mi va spune cand se va face interventia chirurgicala.

POZE 2009 ,
poze cu Ioana si Ionut

www.weddingcountdown.com/ticker/b9szi95.png" target="_blank">Gabriela - mami de Ionut 14.01.2008si Ioana 13.12.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Citat:
citat din mesajul lui titelu

dragosica este bine,medicul(clinica Debrecen) care monitorizeaza este multumit de progresele facute.Vedem ce spune Budapesta,6 luni de la operatie.Acum ne luptam cu CNAS ptr decontare si Colegiul Medicilor care au recunoscut ca este o BUBA cu modul in care a fost monitorizat la Institutul Inimii.Cred ca pina in vara deschidem proces impotriva doctoritei.Voi,ce mai faceti,tot in Italia mergeti>


Da, noi vom merge in Italia in septembrie (un an de la operatie), in rest a facut aici 2 ecografii. E bine pana in prezent, totul pare sa revina la normal incet, incet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ary_v

Citat:
citat din mesajul lui titelu

dragosica este bine,medicul(clinica Debrecen) care monitorizeaza este multumit de progresele facute.Vedem ce spune Budapesta,6 luni de la operatie.Acum ne luptam cu CNAS ptr decontare si Colegiul Medicilor care au recunoscut ca este o BUBA cu modul in care a fost monitorizat la Institutul Inimii.Cred ca pina in vara deschidem proces impotriva doctoritei.Voi,ce mai faceti,tot in Italia mergeti>


Da, noi vom merge in Italia in septembrie (un an de la operatie), in rest a facut aici 2 ecografii. E bine pana in prezent, totul pare sa revina la normal incet, incet.



vorbesti de acelasi copil care are si astm? ce anume are la inima? are voie ventolin? fata mea mica nu, pana nu i se inchid gaurile.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Nu, cel mic (care face acus un an) s-a nascut cu o malformatie urata la inima. A fost deja operat cand avea 2 luni jumate. Din fericire el pana acum inafara de eczema atopica nu a avut alte probleme pana acum.
Fetita ta cea mica cum evolueaza? I s-au inchis gaurile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

ary_v, imi pare rau, sper ca acuma e bine.

nu, lui nicole nu i s-au inchis inca gaurile dar au scazut mult. nu mai au nici un efect asupra ei, poate doar ca mai transpira cateodata cand mananca ca haplea. si de vreo 2 luni a luat mai bine in greutate. acum se duce cu percentila greutatii inspre cea a inaltimii, erau decalate rau de tot acum cateva luni.

mai mergem la control la inima la 1 an. laurei la 6 luni i se inchisese tot deja.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

ary_v, imi pare rau, sper ca acuma e bine.

nu, lui nicole nu i s-au inchis inca gaurile dar au scazut mult. nu mai au nici un efect asupra ei, poate doar ca mai transpira cateodata cand mananca ca haplea. si de vreo 2 luni a luat mai bine in greutate. acum se duce cu percentila greutatii inspre cea a inaltimii, erau decalate rau de tot acum cateva luni.

mai mergem la control la inima la 1 an. laurei la 6 luni i se inchisese tot deja.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania


Pai acum e bine. A evoluat exact ca un copil normal.
Tie ce ti-au spus? De ce au avut ambele fete gaurele la inima? Poate fi ceva eraditar? Eu nu prea gasesc explicatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

da, e sigur genetic: laura a avut 2 vsd-uri de 2mm, nicole tot 2 vsd-uri de 2 respectiv 3 mm, ambele in zona musculara. nicole are insa in plus un asd pe care laura nu l-a avut.
si sora mea si sora tatalui au avut gauri neinchise la nastere. sora sotului pana la 10 ani chiar. de surori nu stiu detalii insa.

dar nu in toate situatiile sunt explicatii: am prieteni cu 3 copii, cel mic are inima formata rau, multe operatii insa nu pot rezolva total problemele. nu au pe nimeni in familie cu probleme, nu a fumat, nu a baut, nu a luat medicamente in sarcina.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

noi,cind este nevoie dam Zynat,indicatia ptr copil cu probleme cardiace,miercuri facem controlul la Budapesta,vom scrie dupa aceea

Mergi la inceput