Hipospadias(10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia13 spune:

cu sonda o sa stea 5-6 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaelen spune:

Multumesc filofteia!
Deci ne opereaza miercuri. Am inteles ca dl. doctor este ocupat toata luna aprilie. Speram sa rezolvam pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

http://www.anticonceptionale.ro/stiri-sanatate/42-stiri-sanatate/185-barbatii-nu-sunt-deranjati-de-hipospadias.html
Am gasit articolul asta. Destul de interesant...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theooo spune:

multumesc fetelor pt urari.
madaelen, bebe al meu are 1 an si 4 luni.noua ne-a spus dr ca il opereaza chiar luni dupa analize daca ies bine. ne-a zis sa fim la spital la 7 dimineata nemancat si nebaut de pe la ora 3 noaptea.

roxxy, cum ai rezistat alea 5 zile in spital? tu ce pat ai avut pt bebe ? normal sau pt bebelusi? ca mamele am inteles ca stau pe scaun si ala daca se gaseste, nu? sambata si duminica te baga cineva in seama, mai vine doctorul in vizita? ca ma bate gandul sa fug acasa la sf sapt.
cu mancarea cum e acolo?
deja intreb prea multe, nu?
la toate si bafta celor care urmeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Imi pare rau ca nu am vazut mai devreme mesajul tau. Intreaba-ma orice ca nu ma deranjezi absolut deloc. Si eu aveam o mie d eintrebari inainte de operatie.
Din fericire eu am stat intr-un pat normal la perete. Sa zicem ca am stiut cu cine sa fiu amabila (intelegi tu ce vreau sa spun). Noi ne-am operat miercuri si daca as fi insistat mi-ar fi dat drumu acasa in wk (mai ales ca stau la 10 minute de mers cu masina de spital). Eu am preferat sa stau in wk. Mi-era teama sa nu apara complicatii. E altceva sa fii in spital, sunt medici de garda. Dna dr Niculescu a trecut duminica sa-i vada pe copiii operati (e o scumpete de doctor).
Sotul meu si-a luat concediu in zilele respective si venea de 2 ori pe zi la spital cu mancarica calda pt Matei (atunci inca mai mancam pasat). iaurturile le tineam in frigiderul din salonul 18 (pt ca in frigiderul de pe hol, de langa camera asistentelor, disparea absolut orice). Lapticul praf il preparam cu apa plata la temperatura camerei. Ii mai faceam si cereale tot cu apa plata la temperatura camerei. ii mai ocupam timpul cu pufuleti si biscuitei. Mi-aduc aminte ca zilele dupa operatie mi-a dormit si mancat mai mult decat de obicei.
Durerile crunte (singurele pe care le-a avut) au aparut a doua zi seara dupa operatie. A fost cumplit. ne jucam si dintr-o data a inceput sa urle infiorator, se strangea si nu puteam sa-l linistesc cu absolut nimic. Era seara tarziu si am nimerit o asistenta dobitoaca cu care m-am certat infiorator pt ca zicea ca sunt eu crizata (o rugam sa cheme pe cineva ca e ceva in neregula cu baiatul meu). Dupa 3 ore de plans in continuu de s einvinetise la fata, mama mea s-a dus si a facut un scandal monstru si i-a amenintat ca ii scoate pe doctori din operatii (dr d egarda era intr-o operatie d eurgenta). Imediat a aparut doctorul si i-a facut algocalmin cu fenobarbital. S-a linistit in vreo 5 minute si a dormit ca un prunc toata noaptea. Cred ca si chestia asta m-a determinat sa stau in spital in timpul wk.
Hai ca m-am intins nu gluma. Daca vrei sa mai stii ceva, ma poti intreba si pe PM.
Pupicei!




Citat:
citat din mesajul lui theooo

multumesc fetelor pt urari.
madaelen, bebe al meu are 1 an si 4 luni.noua ne-a spus dr ca il opereaza chiar luni dupa analize daca ies bine. ne-a zis sa fim la spital la 7 dimineata nemancat si nebaut de pe la ora 3 noaptea.

roxxy, cum ai rezistat alea 5 zile in spital? tu ce pat ai avut pt bebe ? normal sau pt bebelusi? ca mamele am inteles ca stau pe scaun si ala daca se gaseste, nu? sambata si duminica te baga cineva in seama, mai vine doctorul in vizita? ca ma bate gandul sa fug acasa la sf sapt.
cu mancarea cum e acolo?
deja intreb prea multe, nu?
la toate si bafta celor care urmeaza


Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o super fericita 14+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theooo spune:

multumesc roxxy
de complicatii imi este si mie teama dar tare ma bate gandul sa fug acasa in wk. deaia am intrebat daca vine cineva in vizita la sf de sapt. ca si sa stau acolo degeaba.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaelen spune:

Theooo iti doresc tie ceea ce imi doresc si mie: operatie usoara si fara complicatii si sa fim puternice pentru puiutii nostri. Voi scapati cu o zi sau doua inaintea noastra. Poate ne intalnim pe-acolo. Eu nu stiu nimic despre spital, nu stiu cum o sa-i dau sa manance lui Andrei. Cred ca voi cumpara borcanele. Oricum, voi vedea acolo. Important este sa fie el bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theooo spune:

multumesc madaelen, la fel si tie.
tu fiind din craiova ar trebui sa stai in casuta MD si din cate am inteles acolo sunt conditii cam ca acasa. ar trebui sa vb cu fetele care stiu mai multe despre asta sa-ti explice cum stau lucrurile acolo. mancare la borcane i-ai mai dat pana acum ca s-ar putea sa-ti faca figuri si sa nu primeasca si atunci ce te faci? al meu nu a vrut asa ceva .
bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theooo spune:

multumesc roxxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaelen spune:

Theooo, iti multumesc pentru raspuns. Andrei e mofturos prin definitie. Ma astept la orice din partea lui in ce priveste mancarea. E obisnuit cu mancarea la borcanele. L-am obisnuit de la 6 luni, cand am fost in concediu. Sper sa reusesc sa intru in casa MD, dar nu stiu daca ma descurc singura sa si gatesc, sa am si grija de el. Voi veni cu sotul, dar e posibil sa plece in orice moment din cauza serviciului. Cu toate astea, sper sa ne ajute D-zeu sa scapam repede si bine. Imi pare rau ca nu reusesc sa aflu si eu cam ce costuri se practica. Daca sti ceva, te rog sa-mi trimiti si mie pe madaelen@yahoo.com. Multumesc!

Mergi la inceput