Povestea nasterii Adelitei :=D (Franta)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Pentru Corina:

Am si eu o prietena care a patit la fel ca tine: a depasit termenul, nu au reusit sa-i provoace nasterea si a ajuns la cezariana de urgenta. Asta e, se mai intimpla Doar ca ea, saraca, a avut dureri si contractii timp de 24 de ore, dar nu se dilata deloc!!! Groaznic! Mi-a zis ca a suferit enorm, si o cred! Cezariana au hotarit sa i-o faca atunci cind bebeul ei incetase sa mai respire Dupa parerea mea nu ar fi trebuit sa astepte chiar asa de mult.

De aceea eu chiar incercam sa ma consolez, spunindu-mi ca mai bine o cezariana programata decit una de urgenta.
Dar, totul e bine cind se termina cu bine, ma bucur ca acuma sunteti bine-sanatoase amindoua si asta va doresc si in continuare, muuuuuuuuuuuulta sanatate, ca-i mai importanta decit orice altceva!


Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Ai dreptate Otilia,noi sa fim sanatoase ca restul se rezolva cumva.din partea noastra tie si Adelitei.

corina & anna cea mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Otilia,felicitari pentru poveste!
Mi-a placut foarte mult.E cea mai frumoasa poveste despre o nastere.
Sa-ti traiasca Adelita,sa fie cuminte si frumoasa ca mama ei!

LAURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Salut Otilia si mii de pupici frumoasei tale Adelié! E tare,tare frumoasa si ma apuca nostalgia ca si noi tot fetitza am vrut, dar ghici ce a iesit???Sa va dea Dumnezeu numai sanatate si sa avetzi parte numai de bucurii cu micutza voastra "racoaica" care isi iubesc parintzii intr-un mod deosebit si sint foarte atasati de ei!!! Multzi pupici!!!

***Alba***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pemina spune:

Te inteleg perfect...am nascut la fel plus ca si sotul meu era de fata si am traite momentul magic de a ne vedea pruncul fiind mina in mina...Am nascut la Bucuresti la Municipal si este foarte civilizat si curat.Am stat doua in camera cu copilul linga mine si cu totul nou si curat.Mi-au adus ai mei televizorul si a fost parca am plecat in week-end(am stat in spital de vineri ora 8:30 pina luni la ora 12:05)
si m-am intors cu o minunatie de baiat si cu sufletul plin de bucurie
Te imbratisez cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Va multumim tuturor pentru gindurile frumoase!...
Astazi, cind am intrat pe site, am avut o surpriza de proportii: povestea noastra pe prima pagina, cu poza!...
Adelita este deja de-acum o mica vedeta!...

Multumim


@+...
Otilia & La Adelita (6 luni)

"La musique avant toute chose" - Paul Verlaine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Otilia draga...iti doresc tot binele din lume.Ai o famile reusita ,iar tu esti la fel de frumoasa cum mi te inchipuiam citindu-ti mesajele.Mesajele tale sunt in concordanta cu chipul tau: inspira liniste si echilibru.

Ortansa-deX mamica crede ca:
E ceva in neregula daca ai intotdeauna dreptate.(Murphy)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Ai lasat-o pe printesa fara hainutele ei gigea?
Nu a fost Adelita la moda .
Frumoasa poveste iar poza de familie exact cum mi-am inchipuit: o familie calda, plina de dragoste.
Sa va dea Dumnezeu sanatate, bucurii si numai realizari in viata!
Multi din partea noastra: Delia si Codrin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina spune:

Draga Otilia, e nemaipomenit de frumoasa povestea ta!!!!!! bravo!!! si poza voastra e absolut superba! e o adevarata bucurie sa vezi oameni atit de fericiti! mai spene-ne povesti ca tare-mi place cum povestesti!!!!



Doina&Carlita-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Felicitari Otilia, chiar o poveste de prima pagina! Ai o mindrete de fata cu un nume pe masura!
Sa fiti fericiti mereu!
Andrada

Mergi la inceput