"Mama, lasa-ma-n Bamboo cu clasa!"

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Ce parerea ati fi avut daca inspectoratul ar fi pus de un parteneriat cu biserica? In loc de o duminica in club, o duminica in biserica?




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Exista deja, in scolile din Romania se preda religia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Eu nu-s de acord nici cu biserica, si aia e tot problema familiei, sa-i boteze, sa nu-i boteze, sa-i educe religios, sa nu-i educe religios, treaba lor. Locul religiei e la scoala de duminica de la biserica sau similar, nu in scoala publica platita din banul public. Parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Dar ,ce parere aveti ,de exemplu ,despre faptul ca iata ,inspectoratul se agita sa le faca parteneriate ,cadouri ,dar nu se ostenesc sa le respecte drepturile ? Ma refer la orele optionale ,devenite in mare parte din scoli optional-obligatorii ,functie de catedre ramase fara acoperire ,de preferintele directorilor ...Legea spune ca parintii+/elevii sa fie consultati in scris pt a-si exprima optiunile .Dar cine se mai incurca de aceste amanunte (mai ales cand beneficiarul nu-si cunoaste drepturile )? Daca chiar le-ar pasa de acesti copii le-ar usura saptamana de 36-37-38 de ore .Sau distractia le este oferita in compensatie ?
Edit sa zic []ca titlul articolului imi aminteste de melodia "Lasa-ma ,papa ,la mare !"



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Dar treaba asta e obligatorie? Daca ei nu vor sa mearga cu clasa trebuie oricum sa se duca?Daca nu e obligatoriu atunci de ce se supara lumea, cei care nu vor sa mearga nu se vor duce iar cei ce vor, se vor duce si daca e organizat si daca nu e.
Si mai tine si de partea materiala...din cate vad eu, clubul asta e cu pretentii si costa sa mergi acolo, poate multi nu o sa isi permita.Eu, in liceu, aveam atat de putini bani ca imi ajungeau numai de mancare pt scoala, nici vorba de un citro cu 100 mii la club(pretul e din burta dar banuiesc ca e scump, stiu ca la mall in Timi atat e o cafa).

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Cu am avut rabdare sa citesc tot ce s-a scris asa ca o sa-mi cer scuze anticipat.

Mie articolul mi s-a parut un pic tendentios. Mai ales fraza cu facutul lectiilor in club.

Nu mi se pare absolut nimic rau ca un elev de liceu sa se distreze intr-un club duminica.
Nu mi se pare nimic ingrijorator ca un elev de liceu sa se recreeze duminica.

Si nici nu cred ca ar mai fi ceva de comentat.

Teoriile astea conspirative nu fac bine la cerebel.


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Dar treaba asta e obligatorie? Daca ei nu vor sa mearga cu clasa trebuie oricum sa se duca?Daca nu e obligatoriu atunci de ce se supara lumea, cei care nu vor sa mearga nu se vor duce iar cei ce vor, se vor duce si daca e organizat si daca nu e.



Oooo...pai incearca tu sa-i explici copilului sa nu se duca ca n-ai bani sau ca nu se face...cand toti colegii merg...ar fi prostul clasei...cel putin o vreme.
Cum spuneam, copiii nu au acces in cluburi, deci eu nu plec de la premiza ca vreau, nu vreau, copilul merge oricum in club, adica incalca legea, daca vrea el.
Sincer, n-am vazut nici un club in care sa spun ca mi-as lasa copila de 15 ani, acum. Poate intr-unul, in zile de concert, dar e atata fum, ca nici nevasta nu mi-o mai conving sa mearga.


RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Pai stai asa Rufus, daca nu sunt bani, nu sunt bani. Ce poti sa faci? Faci imprumut in banca sa iti trimiti copilul la distractii? Cum am spus, eu nu am avut bani de distractii in scoala si nici de haine de firma dar tot m-am distrat cum am putut, unde era gratis, de obicei la bloc LOL.
Am suferit, nu spun ca nu, cand mergeau colegii la biliard sau cand isi cumparau tot felul de chestii si eu nu puteam nu imi era tocmai bine dar niciodata nu am fost prostul clasei. Nici nu pot sa cred ca treaba asta te-ar face prostul clasei...



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Rufus, asta cu "nu sunt bani" depinde de cum a fost invatat copilul pana acum. Daca niciodata nu i s-a refuzat nimic, e greu sa inteleaga ca brusc nu sunt bani, in schimb daca a stiut intotdeauna cum sta familia la capitolul financiar nu cred ca va lua in tragic faptul ca nu merge la Bamboo.



Good things happen to good people.

Mergi la inceput