Ati apelat vreodata la OPC?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

In mod normal, dupa lege, trebuie sa-ti raspunda in maximum 30 de zile...sunt institutie de stat si sunt obligati de lege. In mod anormal...fac ceea ce fac...
Daca se rezolva problema ta...depinde...ei sunt obligati sa "onoreze" reclamatiile, dar daca isi iau spaga de rigoare de la reclamat si reclamantul nu insista...atunci nu-ti raspund. Eu zic sa insisti.
La mine s-a rezolvat cand am avut probleme, dar am facut ceva presiuni pentru ca altfel nici OPC-ul nu se misca...le-am dat telefon...am cerut raspuns oficial scris, am insistat...

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

da..eram cazati la Hotel Florica/Venus (in cam prietenilor nostri intrase un soarece in punga de grisine, jegul domnea prin colturi......au venit in 3 ore timp in care s-s shmotruit la greu prin hotel...prietenilor li "s-a facut favorul" de a li se da banii inapoi pt zilele de cazare ramase.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Da, am apelat acum cativa ani.

Niste lentile de contact defecte (dioptrii diferite in aceeasi cutie). Am apelat pentru ca firma vanzatoare a refuzat sa mi le schimbe, si pana la urma m-au chemat inapoi si mi le-au schimbat, dupa discutiile cu OPC-ul.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Eu nu am facut sesizarea on-line ci am mers direct la ei in str. Transilvania nr. 1 parca.A fost sunat sotul cam in 2 saptamani de o dna de acolo cerandu-i mai multe detalii!Apoi am primit raspuns scris prin posta cam in 40 de zile de la apelul tel.Deci in tot. cam 55 de zile.Din pacate nu era de competenta lor!Respectivul caruia ii dadusem un avans destul de mare pt. a ne face niste mobila nu avea firma desi in contract asa parea ...isi inchisese toate tel.Si uite asa ni s-a zis ca e de competenta tribunalului. Ne ducem acolo...cica ne trebuie avocat .Pai dupa ce pierdusem banii mai dadeam si la avocat si ce garantie aveam eu ca-mi primesc banii inapoi?Si am renuntat .Iar el a scapat basma curata fraierind probabil pe altii in acelasi mod...cerand 50% avans.
Ideea e ca cei de la OPC au raspuns tarziu si nefavorabil pt. mine dar au raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

In urma cu cativa ani , nu mai stiu exact cati , am gasit intr-un borcan de pasta de tomate un ciob destul destul de mare , noroc ca am observat .Am sunat la OPC , au notat reclamatia dar nu mi s-a dat nici un raspuns , ce-i drept nici eu nu am mai insistat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

Eu as vrea sa primesc un raspuns (deja la avocat m-am interesat si putem merge in instanta), dar normal ca as prefera cu OPC...

Este cineva din Bucuresti care a sunat la nr. respectiv si nu a sunat ocupat? Sau caruia i s-a raspuns la reclamatia pe mail sau pe site?

Eu am reclamat combinat:la OPC si la un ziar central.Imediat dupa aparitia articolului,toate s-au rezolvat,ba m-au sunat si de la OPc sa ma intrebedaca sunt multumita de rezolvare..Stiu ca termenul de solutionare este de o luna.

Mergi la inceput