OBSTETRICA 2: infertilitate si lauzie/alaptare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micky spune:

Buna!
La 1-2 zile dupa ovulatie,am usoare dureri jos,ca si cand mi-ar veni ciclu. Ce semnificatie au acestea. Cate zile trebuie sa dureze aceasta durere? Daca am aceste dureri inseamna ca sigur nu sunt insarcinata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sarag spune:

Buna nimeni,

Am si eu o problema.
Din luna iunie am inceput sa iau Duphaston. Inainte aveam un ciclu regulat, la 28 zile. Am remarcat ca imediat de la inceperea tratamentului, adica pe perioada verii, durata ciclului a scazut, avind trei luni la rind durata de 26 zile (doctorita spune ca poate fi si cauzat de caldurile foarte mari care au fost in aceasta perioada). Dar nu asta este problema cea mai mare.
In ultima luna, la 15 zile de la ultima menstruazione, am vazut niste pete rosii pe chilot (scurgeri foarte mici, e adevarat). Nu mi s-a mai intimplat pina acum. Este grav? Este normal? Sa fie cauza Duphastonul? Care e parerea ta?

Multumesc anticipat,

SaraG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

hello nimeni cu n mic......eu am tot luat anticonceptionale ca si tratament ptr reglarea ciclului..apoi am avut niste chisturi (in 2002 la inceput) care in urma unui tratament..au disparut. din februarie 2003 am luat Utrogestan(3/zi) apoi Logest. de 1 luna am intrerupt Logestul. ce sanse am sa raman insarcinata si cat de repede? este ciclul neregulat o problema ptr conceptie? imi doresc f mult un bebelus..
multumesc anticipat.

MirelaV

Mergi la inceput