De pe DC in viata reala - v-ati facut prieteni?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Buna seara!
Ca de obicei Tzuni ne surprinzi cu un subiect foarte interesant
Ma bucur sa spun ca esti una din prietenele mele de pe DC s chiar daca nu ne-am intalnit, simt ca te cunosc de-o vesnicie si nu pot sa uit ca la un moment dat, cand aba ne cunoscusem, mi-ai oferit ajutorul pentru problemele medicale ale lui Edi.
Mai am multe prietene aici pe DC.La 'Nou stil de viata", la "Tauroaice" si mai ales "fetele din Piatra Neamt" cu care m-am intalnit si am petrecut si ceva zile de nastere ale copiilor.
Toata aceasta Comunitate e minunata si ma bucur ca fac parte din ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Tzuni

Am cunoscut niste doamne absolut deosebite de pe DC in viata reala, daca nu ma inseala memoria le scriu in ordinea in care le-am cunoscut
Ruxij (total intamplator, ea a intrat in vorba ca eram intr-o biblioteca si m-a vazut ca eram la calculator, cu pagina DC deschisa din pacate nu am apucat sa stam de vorba decat cateva minute, dar mi-ar face mare placere sa ne revedem)
Mihaelabebe
Gandacelu'
Oana_B
Jazz
Andrushka
Ferigutza
Scandinavii veseli la o intalneala in Bucuresti (inclusiv AB, Lilanda si Witchie)
Ktrinel
BalMascat

Un special Mihaeleibebe, Andrushkai si lui Ktrinel, stiu ele de ce

Am mai vorbit la telefon cu RamonaJ

Si sunt multe alte fete care-mi sunt dragi si pe care inca n-am avut ocazia sa le intalnesc in viata reala, dar n-au intrat zilele in sac

O singura persoana regret ca am cunoscut-o in viata reala (nick-ul nu se afla pe lista de mai sus), dar asta e, se mai intampla si de-astea.

Pentru recunoastere, vedeti bine ca, daca e vreun calculator prin zona, sansele cresc semnificativ Altfel, eu inca am tricoul cu ratusca, voi? Cred ca daca ma vede sotu' si cu cercei, da divort

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eftimie C.

Buna seara!
Ca de obicei Tzuni ne surprinzi cu un subiect foarte interesant
Ma bucur sa spun ca esti una din prietenele mele de pe DC s chiar daca nu ne-am intalnit, simt ca te cunosc de-o vesnicie si nu pot sa uit ca la un moment dat, cand aba ne cunoscusem, mi-ai oferit ajutorul pentru problemele medicale ale lui Edi.
Mai am multe prietene aici pe DC.La 'Nou stil de viata", la "Tauroaice" si mai ales "fetele din Piatra Neamt" cu care m-am intalnit si am petrecut si ceva zile de nastere ale copiilor.
Toata aceasta Comunitate e minunata si ma bucur ca fac parte din ea

POZE
Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)


Ce dragutza esti! Poate intr-o zi ne vom cunoaste fat in fata!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80f52f8ec7a8d06e051edb" target="_blank">MERI a mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Daaaaaa....

erau cateva fete cu care vorbeam de ani de zile pe DC si uite ca viata a facut sa ne cunoastem, dupa mutarea mea in Brasov... e vorba mai intai de Nicoleta, care a devenit si prima mea prietena din Brasov, (are o familie super draguta!), apoi Diuna, Geut, danybv!
Pe anka1 am cunoscut-o pe DC dupa mutarea mea la BV si apoi ne-am cunoscut si "live" si am descoperit ca putem fi destul de apropiate si noi si familiile noastre!

PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.


Sincer Tzuni ai deschis un subiect super!

Mirela, Florin, cand se va mai organiza o intanire mare DC???? tare mult mi-as dori....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielac
Mirela, Florin, cand se va mai organiza o intanire mare DC???? tare mult mi-as dori....


Ar fi o idee

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui danielac
Mirela, Florin, cand se va mai organiza o intanire mare DC???? tare mult mi-as dori....


Ar fi o idee

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa


Ar fi super!
Nici nu ai idee Marius, ca si acum regret ca nu am ajuns la "mustatza" la prima intalnire DC, organizata la Bucuresti, la WTC, atunci cand eram inca foarte putini aici...cred ca sunt 5 ani si ceva de atunci, asa e?

PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

vreo 2 pretenare... si printr o pretenara pe cel mai cel.... RUFUS!

TORA,RUFUS si cele 3 minuni ale lor
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Am mai scris ca eu nu vreau sa ma intalnesc cu persoane "de pe Internet", fiindca nu as fi un exemplu bun pentru adolescentii mei....

Si atunci ce caut la acest subiect, duminica, dis-de-dimineata?

O buna prietena m-a dezamagit. Nu o cunosc de pe Internet si o cunosc de aproape 15 ani. Credeam ca o cunosc, cu calitatile si defectele ei....Si, acum, ca sunt dezamagita, mi-am amintit de alte dezamagiri, de cea care mi-a fost ani multi cea mai buna prietena...si de altii.

Dar, daca m-au dezamagit asa multi oameni, nu este vina mea? Adica, poate cer prea mult de la oameni, poate doar nu ma pricep la oameni, idealizez prea mult...Si atunci, pana la urma, nu ma va dezamagi toata lumea (nu au mai ramas prea multi....prieteni-prieteni, vreau sa zic)?

Atunci poate voi da un anunt pe Internet (si forumul DC pare locul ideal): "Fraiera rau, caut prietena desteapta, corecta, plina de empatie.....care sa nu ma dezamageasca niciodata."

De fapt, chiar am devenit un pic curioasa (sau interesata): cum se intampla, de fapt? Cum ajungi sa cunosti pe cineva de pe un forum? Cum ajungi sa te imprietenesti? Trimiti un PM: "Mie imi place de tine, hai sa ne vedem"? Sau recunosti pe cineva pe strada, dupa poze si spui: "Esti X de pe DC."? Si mai departe...?

Inteleg ca cineva a avut o dezamagire, dar nu a vrut sa ne povesteasca, fiindca subiectul asta e tare frumos...Si totusi, nu ati fost uneori dezamagite de persoanele pe care le "cunosteati" de pe forum atunci cand v-ati cunoscut "live"? (Mie, sincer, mi s-a intamplat frecvent pe forum sa citesc un mesaj la care nu ma asteptam deloc de la o anume persoana si sa-mi schimb brusc impresia, in bine sau in rau...)

Voi, cele care v-ati imprietenit, nu vreti sa spuneti povestea mai pe larg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Fomalhauti, poate ca da, avem prea multe asteptari de la ceilalti... poate si noi dezamagim la randul nostru, nu stiu...eu incerc sa nu astept foarte mult si atunci am surpriza placuta sa primesc... Eu fac parte din categoria persoanelor de pe forum care s-au imprietenit cu altele tot de pe forum si ne intelegem de minune, chiar am ajuns prieteni "de familie", cum se zice. Cum am ajuns sa ne cunoastem? Simplu: ne-am dat intalnire in oras, cu copiii sau pur si simplu la o cafea, un suc, o pizza, doar noi. Sau zilele de nastere ale copiilor au devenit un bun prilej de a ne cunoaste, invitandu-ne reciproc impreuna cu odraslele din dotare...noi inca avem copii mici, aici nu a intervenit inca problema de a le explica faptul ca ne intalnim cu persoane cunoscute pe net. Ori atunci cand merg in alt oras, de ex., stiu persoana X de pe forum, ne intelegem bine aici, scriindu-ne cate-n luna si stele, ii spun: uite, eu vin maine in oras la tine, daca ai timp, mi-ar placea sa ne vedem la o cafea. Inca nu m-a dezamagit nimeni si sper sa nu mi se intample si nici eu sa nu dezamagesc la randul meu pe altcineva. Ma tot uit si citesc pe forum cum se cearta unele persoane intruna..eu nu prea inteleg de ce o fac, chiar nu putem purta un dialog civilizat?? Ma mira faptul ca unii par atat de uniti aici si zbang, daca altul are alta parere decat majoritatea e automat marginalizat, i se vorbeste urat etc....cred ca sunt unii care pur si simplu nu pot fi de acord ca nu detin ei adevarul absolut, ca altcineva poate fi diferit de ei, ca poate avea alte idei etc.etc...suntem atat de putin toleranti ca deja multe subiecte au devenit adevarate campuri de lupta...sau poate cred asta pentru ca si eu astept prea mult de la ceilalti??? Nu stiu...

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Fomalhauti, eu am fost in alt oras si asa am avut prilejul sa cunosc un membru dc care m-a ajutat si indrumat ca eu eram pierduta rau - Alexa Ioana, cu care am stat la povesti si de care mi-a placut rau de tot .
Si era prima oara cand ne vedeam, dupa ce vorbisem cateva cuvinte pe pm si mess, nici nu stiam cum arata cand m-am dus sa ma intalnesc cu ea :-))



Good things happen to good people.

Mergi la inceput