Identificare dupa nr de mobil

Identificare dupa nr de mobil | Autor: Morgano

Link direct la acest mesaj

In seara asta am fost sunata de nenumarate de ori de pe un nr de mobil, necunoscut mie. Personajul imi stia numele, erau voci multe in spate, initial am crezut ca e o gluma a gastii noastre care e in Austria la ski, dar nu a fost asta, clar.

Am o banuiala, dar nu o pot confirma, si daca o confirm cumva, e caz de mers la politie. Inainte de a face orice alt demers am nevoie de ajutorul vostru:

CUM POT IDENTIFICA UN ABONAT DUPA NR. DE MOBIL? Desigur, daca nu este cartela. Se vorbea despre o carte de telefoane mobile, dar nu ma gasit-o pe net.

Multumesc anticipat.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

EXCESELE DAUNEAZA! daca e vorba, cumva, si de pufuleti, bomboane, si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii, garantat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

http://www.cinesuna.ro/

succes!
poti face o reclamatie la firma de tel.mobila, sa restrictionezi apelul de la acel nr. spre nr. tau. daca nu gasesti aici nimic despre numarul respectiv, incearca totusi la serviciu clienti, contra cost si daca nu e la secret iti poate spune datele abonatului.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Nu se poate fara o explicatie fte plauzibila si eventual o reclamatie la politie pt. nr. respectiv. Nu am gasit in lin-ul tau numele persoanei, cred ca e cartela.

Dupa ce tel. a fost inchis o vreme, am reincercat acum sa sun si a raspuns un personaj care vorbea fte taraneste (ardelenesc vorbind) care si-a dat vreo 5 nume si a zis ca are nr meu in mobilul lui pt ca mobilul e cumparat pe furate din Ungaria... si uite asa sunt convinsa ca am dreptate si ca la mijloc sunt copiii fostei bone care ne datoreaza bani si nu "are" de unde sa ni-i dea inapoi. Stiu unde lucreaza fiica ei, la un club cu loc de pariuri, so... se cam leaga atmosfera cu detaliile.

Dar, pentru ca oricum luni va primi niste hartii prin avocat, nu as lega telefoanele de nimic pana nu am dovezi clare.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

EXCESELE DAUNEAZA! daca e vorba, cumva, si de pufuleti, bomboane, si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii, garantat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Poti face o reclamatie la sediul politiei de care apartii...Prin intermediul SRI-ului se poate gasi persoana care te deranjeaja...chiar daca suna de pe cartela...O gaseste daca e neinspirata si de pe aceeasi cartela suna la cineva pe fix.Se merge pe fir,gasesc persoana pe care o suna si o intreaba al cui e nr...Am patit-o si noi....dar a durat 2-3 luni pana au prins-o.Mult succes!

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Chris, multumesc. Nu vreau sa fac mare tevatura, nici nu-mi permit dpdv profesional, dar nici la relatii de pe la "organe" nu m-am gandit sa apelez pt. nimicuri de genul asta.
Daca mai suna, atunci sesizez, deocamdata sunt "doar" extrem de deranjtat de situatie.
Interesant, as putea afla cine a sunat dintr-un singur telefon, dar nu mi-a trecut prin cap.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

EXCESELE DAUNEAZA! daca e vorba, cumva, si de pufuleti, bomboane, si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii, garantat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

eu stiam ca in mod normal , compania la care ai tu abonament, iti poate restrictiona apelurile.
sau poti tine telefonul inchis....daca nu ai urgente.





*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

deci... si eu am o problema asemanatoare. ne streseaza un numar care ne tot suna si cand raspundem, inchide. am incercat sa sunam inapoi disperati de stresul care ni-l creeaza si nu suna... ne zice "eroare de conexiune". Numarul incepe cu 0372189500. Daca stie cineva ceva de acest numar, va rog sa imi spuneti. multumesc.


Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

adinell, daca zici ca nu se formeaza atunci cand suni inapoi, inseamna ca este un nr de firma, care nu este cel real si tie iti apare un nr fictiv... pur si simplu asa este setat sa scoata centrala de la firma respectiva, un acelasi numar fictiv. de unde stiu? pai asta vara si pe mine m-a sunat un astfel de numar de vreo 2 ori si nefiind pe faza sa raspund, incercam sa dau inapoi si tot ca si la tine, eroare de conexiune. Peste cateva ore a sunat numarul respectiv si de data asta am raspuns, si era cineva de la BRD (parca) cu ceva oferta pentru firma (numarul meu de telefon fiind inscris pe abonament pe firma). Ulterior am intrebat pe cineva care se pricepe si mi-a explicat chestia cu numerele fictive... din pacate nu stiu sa iti explic foarte bine principiul, insa in mare asta e: centrala e setata sa scoata nr fictive. Deci probabil cei care va deranjeaza suna de la o astfel de firma.

pupici, si numai bine

Mergi la inceput