Revolta mea

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Umflatel , nu trebuie sa traiesc acolo nici macar 1 inut , sunt lucruri auzite la TV , la fel ca si lucrurile pe care le spune kay despre Romania.
Eu pana acum n-am avut nici o neplacere in tara asta , asa cum Vauva n-a avut in Finlandia si o considera tara perfecta.
Eu nu as merge pana la a numi Romania perfecta , dar nici sa spun ca aici sunt crime , negliente si violuri iar in alte tari nu's , sau nu sunt asa multe.
ca in America au fost "n" atentate la scoli facute de copii intr-o dunga , si n-am vazut pe nimeni de pe aici sa se planga , deocamdata in tara noastra nu s-a intamplat asa ceva.




"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

Si in Romania poti trai bine dar trebuie sa ai multe relatii si muuulti bani si sa te invarti doar in cercuri cu oameni care o duc la fel de bine ca tine, fara sa te lovesti de toate neajunsurile sistemului. Eu personal cunosc astfel de oameni si in RO.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vauva

Si in Romania poti trai bine dar trebuie sa ai multe relatii si muuulti bani si sa te invarti doar in cercuri cu oameni care o duc la fel de bine ca tine, fara sa te lovesti de toate neajunsurile sistemului. Eu personal cunosc astfel de oameni si in RO.




Eu n-am multi bani

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

XIO, nu e tara perfecta nici Finlanda, pe mine ma deranjeaza clima de ex, dar cum am spus trec peste pt ca viatza de aici imi ofera destul de multe avantaje ca sa consider clima un "moft"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

Pe mine ma luati in insule la pensie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Umflatel , nu trebuie sa traiesc acolo nici macar 1 inut , sunt lucruri auzite la TV , la fel ca si lucrurile pe care le spune kay despre Romania.
Eu pana acum n-am avut nici o neplacere in tara asta , asa cum Vauva n-a avut in Finlandia si o considera tara perfecta.
Eu nu as merge pana la a numi Romania perfecta , dar nici sa spun ca aici sunt crime , negliente si violuri iar in alte tari nu's , sau nu sunt asa multe.
ca in America au fost "n" atentate la scoli facute de copii intr-o dunga , si n-am vazut pe nimeni de pe aici sa se planga , deocamdata in tara noastra nu s-a intamplat asa ceva.




"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/


Xio, eu nu vreau sa intru in polemici cu tine, ca tu dezbati pana in panzele albe. ceea ce traiesti tu in Ro, altii nu traiesc! corect?

si pe bune iti spun, invata sa te opresti din polemicile astea nesfarsite si "musai sa raspunzi inapoi"! uneori, e mai bine sa te opresti!
Kay si umflatel trec prin niste situatii, prin care cu siguranta (ele) nu-ti doresc sa treci tu si nimeni altcineva! realitatea de care s-au lovit ele, nu te-a atins pe tine, nici pe mine...


revin.....




*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Si mie la 20-25 de ani mi se parea cool in Romania!!!
Ce pot sa-ti spun de locul unde stau acum ??ma simt acasa. Si nu o fi locul perfec din lumea asta dar este CIVILIZATIE,copiii cu probleme(cum am si eu una dintre fetite)au viitor.Xio eu iti doresc sa ai o viata usoara si frumoasa in Romania,daca nu te asteptam la emigrare.

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Kari , scuza-ma ca nu am aceeasi parere ca si voi si incerc si eu sa mi-o spun pe a mea .

Sa spui ca aici sunt crime si te muti altundeva ca nu's i se pare naivitate.
Oamenii mor refuzati de spitale si in Romania , si in Jponia , Franta , Anglia sau Pakistan.
Oameni nesimtiti sunt si aici , si in America , si in Rusia si in Italia.
Acum faci ca o fosta forumista care spunea ca la ea in tara adoptiva , Canada , nu se ia nimeni de tine pe strada. Cand eu am "indraznit" sa o contrazic si sa-i spun ca de mine s-au luat pe strada i-a spus ca probabil eram imbracata ca o curva, cum se poarta in Romania si de-aia , dupa care m-a facut mincinoasa si a spus ca ma "dau mare" ca am fost acostata pe strada.


da , Kay trece prin momente grele , dar topicul asta nu era despre alea ci despre criminali liberi si oameni care mor la spital.
Lucruri care se intampla peste tot in lume.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Kari , scuza-ma ca nu am aceeasi parere ca si voi si incerc si eu sa mi-o spun pe a mea .

Sa spui ca aici sunt crime si te muti altundeva ca nu's i se pare naivitate.
Oamenii mor refuzati de spitale si in Romania , si in Jponia , Franta , Anglia sau Pakistan.
Oameni nesimtiti sunt si aici , si in America , si in Rusia si in Italia.
Acum faci ca o fosta forumista care spunea ca la ea in tara adoptiva , Canada , nu se ia nimeni de tine pe strada. Cand eu am "indraznit" sa o contrazic si sa-i spun ca de mine s-au luat pe strada i-a spus ca probabil eram imbracata ca o curva, cum se poarta in Romania si de-aia , dupa care m-a facut mincinoasa si a spus ca ma "dau mare" ca am fost acostata pe strada.


da , Kay trece prin momente grele , dar topicul asta nu era despre alea ci despre criminali liberi si oameni care mor la spital.
Lucruri care se intampla peste tot in lume.





ei uite cum te grabesti tu sa raspunzi.....ufff
sa reiau....
ideea era, ca mult prea multi oameni se lovesc in Ro de nedreptati, multe lucruri negative si rele tin cap de afis, in multe domenii.
aspectele vietii cu care se confrunta fiecare, sunt diferite, de la om la om....realitatea difera pentru fiecare. nu toti au acelasi nivel de viata, nu toti au acces la tot ce exista in magazine, la tehnologie...acum imi vine in minte, l-am auzit odata pe Radu Morar la tv spunand ca 1 milion de copii in Romania, de la sate nu cunosc gustul untului!!! (anul trecut parca)
nici eu si nici altii nu contesta ca in toata lumea sunt crime, violuri, cazuri de malpraxis, etc...dar sunt sensibil mai mici in tarile cu grad de civilizatie si dezvoltare, comparativ cu Ro.

repet, ideea de la inceput, sunt persoane pentru care lucrurile sunt diferite din punctul meu/al tau de vedere.

comparatia cu "fosta forumista" e nefondata!




*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Ca tot intreba cineva cum este in Franta.Acum cateva luni un batranel a murit pe holurile de la urgente pentru ca nici un spital nu-l primea, nu aveau domne locuri si cu asta basta ce sa faci.Sefa mea era insarcinata in doua luni ,a avut cateva probleme s-a dus si ea la urgenta imediat si ghici cand au primit-o peste 3 ore si evident ca a pierdut sarcina.
Daca se ia cineva de tine pe strada.Aici unde stau nu ca marea majoritate a pop¨¨¨¨¨¨ëi sunt numai batranei.Cand ma duc in Marsilia la scoala aici incepe distractia.Se iau o gramada ba ca sunt prea blonda, ba ca ar vrea si altceva, etc.
Iar profi care fac avansuri elevelor am vazut si din astia.
Si inca o chestie care pe mine m-a marcat multimea pedofililor de aici.Poate si in Romania sunt dar parca ca aici nu am vazut nicaieri.
Nu spun ca sunt numai rele dar ca peste tot nu e perfect.

Cait
Home is where heart is...

Mergi la inceput