Haideti sa AJUTAM impreuna!

Haideti sa AJUTAM impreuna! | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

Astazi este ziua de lupta impotriva cancerului . in toata lumea se desfasoara tot felul de activitati care sa sprijine pe cei aflati in boala.

ma gandesc ca n-ar fi rau sa facem si noi ceva, ceva mic:

Haideti sa ne rugam impreuna pentru toti copiii atinsi de aceasta boala in lume.. . dar si pentru toti copilasii ce se afla in forumul umanitar, copiii de suflet ai comunitatii DC... si sa-l rugam pe Doamne-Doamne sa le trimita ingerasii lor sa le aline suferinta si sa-i vindece de tot de tot.!

Doamne -ajuta-i!

s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

eu cred ca mult mai efectiva ar fi o mica donatie catre cei in suferinta de pe forumul Umanitar. Cred ca un gest concret, de ajutor imediat, ajuta mai mult.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Pai deschideti un cont pentru donatii contra cancerului ,su doresc sa donez cu drag ,dar imi este greu sa decid caruia din cazuri,e bine sa se adune banuti si sa se distribuie in parte egala.
Astept cu drag.

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui ardeiash

Astazi este ziua de lupta impotriva cancerului . in toata lumea se desfasoara tot felul de activitati care sa sprijine pe cei aflati in boala.

ma gandesc ca n-ar fi rau sa facem si noi ceva, ceva mic:

Haideti sa ne rugam impreuna pentru toti copiii atinsi de aceasta boala in lume.. . dar si pentru toti copilasii ce se afla in forumul umanitar, copiii de suflet ai comunitatii DC... si sa-l rugam pe Doamne-Doamne sa le trimita ingerasii lor sa le aline suferinta si sa-i vindece de tot de tot.!

Doamne -ajuta-i!

s-auzim numai de bine! si


dimineata am avut o activitate in acest sens, la un spital pentru copii!
ideea cu contul este bine venita!





*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
***************************

Karinna

"Cel mai mare semn al nobletii este stapanirea de sine; ea confera mai multa demnitate unui rege decat propria-i coroana!"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Parerea mea este sa donati in conturile cazurilor aprobate de la forumul umanitar. Uneori un gest concret face mai mult decat o mie de rugaciuni.

va pup si va multumesc pentru ca aveti o inima mare.




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

sunt de acord cu o rugaciune spusa din suflet pentru acesti copilasi chinuiti! banii nu rezolva nimic daca nu exista credinta!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ar fi extraordinar daca am putea dona ceva acestor copilasi , orice banut e important la grea incercare!

insa cred cu ardoare in puterea rugaciunii !

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Bine gandit fetelor si cu rugaciune si cu bani pentru tratamente.
Deschide-ti cont sa putem dona.

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Si eu cred ca este mai bine sa se deschida un cont general pt. donatii in care sa depunem cu totii bani si lunar sa se distribuie de catre dv (conducerea DC) unui caz aprobat. Sunt f. multe cazuri si ne este greu sa decidem cui sa donam, am facut si o facem in continuare dar subiectiv si de multe ori dezavantajam pe cei care au nevoie urgent.

De ex. (scuze daca nu sunt pe subiect) cazul celor 2 surori cu operatie la gura, de la umanitare, care chiar este o urgenta din cauza varstei. Fetele acestea pot fi salvate dar daca se intarzie cu operatia vor suporta aceasta povara toata viata. Sunt fete si merita sa le acordam o sansa!






Ai izbutit?Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

ieri de exemplu au venit acasa la mine cei de la asociatzia children's box, sau cam asa ceva. am donat si eu cativa banutzi, si desi nu prea am incredere in cei care strang fonduri pe la usile oamenilor, am sperantza totusi ca vor ajunge la fetitza al carei caz mi l-au prezentat.

oricum, ideea cu contul e bine venita.

cat despre rugaciuni, Doamne-Doamne are grija de toti copilasii aflati in necaz, si cred ca parintii lor se roaga non-stop... si ma alatur si eu rugaciunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Si eu sunt de parere ca oamenii pe forum vor dona mai mult daca vom avea un cont al DC-ului in care sa se verse lunar o suma ,cat de infima ar fi ea ,dar s-ar aduna mai repede o suma mare.
Mai stiu, ca este o responsabilitate mare iar voi faceti tot "benevolat", poate aveti un moderator si care ar putea sa se ocupe de aceasta operatiune.
Evident,pentru noi totul pare mai usor dincolo de ecran.

P.S.Cunosc asociatii de benevolat la care trimit bani foarte simplu:
Intru pe site- imi iau cardul din geanta- butonez-timit-primit confirmare si un mail cu multumiri.
Stiuca exista un sistem foarte simplu pentru asa ceva pentru donatii online dar nu am amanunte,poate cineva este expert in domeniu?

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput