Sunt femeile fara indemanare la volan???

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

Nu am stiut ca printr-o intrebare o sa isc atatea discutii. Hai si pentru cele mai bune soferite sa aratam ca si barbatii pot fi soferi prosti
http://ca.youtube.com/watch?v=Bdonf6ywfEI&NR=1
http://ca.youtube.com/watch?v=Vow6KneL3sg&feature=related

O seara buna!

http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu nu cred ca femeile sunt soferite mai proaste,din contra sunt mai atente,nu se enerveaza asa repede,nu depasesc pe linia de tramvai coloana de la semafor!
Sor-mea este cel mai bun exemplu,conduce absolut minunat si asta n-o spun doar eu,ci toata lumea,inclusiv soferi cu experienta serioasa!
Eu pe de alta parte,cred ca am si uitat sa sofez,cred ca am fro 3 ani de cand nu m-am mai urcat la volan,cu exceptia datilor cand mut masinile,dar asta se datoreaza faptului ca desi am permis de 12 ani nu conduc aproape niciodata,ca am sofer,la noi nu exista scuza cu bea sotul un pahar si conduc eu,ca el nu bea!Sincer,nici nu-mi place in mod deosebit sa conduc.

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

super filmuletzu!!!!!! n-am putut sa rad prea tare la faza cu parcarea, pt ca nu-s departe de soferitza aia!!!!!!!!!!da' ma fac eu mare!!!!!!!!!!
am avut impresia ca m-a filmat cineva...hehhehe.m-am chinuit odata 10 min sa fac o parcare laterala, in spatele meu o soferitza care a asteptat rabdatoare pana am parcat eu cu chiu cu vai.trece de mine si se opreste.erau parcate masini si de o parte si de alta a drumului si i se pare ei ca nu poate trece, cu toate ca avea un VW Polo si inainte trecuse un Logan si incapuse. ia telefonu si suna, vine taicasu, si pleaca cu masina. asa mi-am explicat eu de ce nu m-a claxonat cand ma chinuiam cu parcatu....eram in aceiasi oala!!!hehe.
oricum nu toti soferii sunt facuti pt a fi soferi, dar cu toate astea toti se urca la volan. sa ne inteleaga cineva si pe noi!!!!!!!!!!

"niciodata sa nu te pui cu prostu', ca are mintea odihnita!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mi_ro

Nu am stiut ca printr-o intrebare o sa isc atatea discutii. Hai si pentru cele mai bune soferite sa aratam ca si barbatii pot fi soferi prosti
http://ca.youtube.com/watch?v=Bdonf6ywfEI&NR=1
http://ca.youtube.com/watch?v=Vow6KneL3sg&feature=related

O seara buna!

Mihaela
http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282



Aoleu, dar primul clip e groaznic. Nici nu vreau sa ma gindesc ce s-a intimplat acolo



Ile, mami de Vivian (07.03.2006) si 12+



http://good-times.webshots.com/album/568512292eJLims

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Eu sunt jalnica la volan. Nu conduc daca nu am sotul in dreapta si nu conduc cu copilul in masina.
Mai, eu cand vad faze dinalea' imi vine rau de la stomac, nu pot sa rad. Imi e pur si simplu frica! Sotu' zice ca am buba la cap.


Mami de Denisache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

mie'mi place mult sa conduc. am permisul de cativa ani, si multa vreme am condus zilnic. si conduc o gramada si cu copilul in masina... si nici n'am avut incidente...
am intalnit in trafic tot felul de soferi... unele femei care conduc super bine, altele dezastruos (mi se face rau cand vad ca au si copii in masina... si de cele mai multe ori nu sunt in scaun, cu centura legata)... dar am vazut si barbati care conduc horror...
deci parerea mea e ca nu se poate generaliza...

a propos de femeia la volan. femei la "ghidon" exista printre noi (adica mamici motocicliste) ?





mami de brotac rocker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Rid cu lacrimi.Imi amintesc de mine,cum ocoleam orasul sa gasesc un loc de parcare.Eram vesnic intirziata.Odata,in graba am lasat masina departe de bordura (eh,intrasem deja in epoca nesimtirii soferesti .Nesimtire din nestiinta si graba).Aveam o coaja de masina,cind m-am intors era parcata regulamentar.

Mi-au luat-o pe sus.Aceeasi faza,am "gasit" eu sa parchez intr-o rampa a unui magazin unde se facea aprovizionarea :)).Noroc ca era fulg masina.



Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Eu nu cred ca femeile sunt soferite mai proaste,din contra sunt mai atente,nu se enerveaza asa repede,nu depasesc pe linia de tramvai coloana de la semafor!




Te rog...nici chiar asa...cu atentia sunt de acord, dar cu restul...
Nu stiu de ce va suparati...pareri si pareri. Si eu (barbat) si Tora (femeie), cand suntem amandoi in masina, stim in proportie de 90% ce sex are soferul din fata/spatele/lateralul nostru, dupa cum conduce.
De ce oare?

Tora imi spune sa va zic si voua: si-a pus la masina ei, la geamul din spate, o placuta pe care scrie: Danger!!!Femeie la volan!

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Eu nu cred ca femeile sunt soferite mai proaste,din contra sunt mai atente,nu se enerveaza asa repede,nu depasesc pe linia de tramvai coloana de la semafor!
Sor-mea este cel mai bun exemplu,conduce absolut minunat si asta n-o spun doar eu,ci toata lumea,inclusiv soferi cu experienta serioasa!
Eu pe de alta parte,cred ca am si uitat sa sofez,cred ca am fro 3 ani de cand nu m-am mai urcat la volan,cu exceptia datilor cand mut masinile,dar asta se datoreaza faptului ca desi am permis de 12 ani nu conduc aproape niciodata,ca am sofer,la noi nu exista scuza cu bea sotul un pahar si conduc eu,ca el nu bea!Sincer,nici nu-mi place in mod deosebit sa conduc.

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea



What??? In afara de aia cu atentia...restul...stai numai si urmareste si vei vedea... are dreptate Rufus....si eu ghicesc din prima daca la volan este femeie sau barbat!
Spre exemplu, azi am plecat cu fi-mea pana la mama - drum din Doamna Ghica pana la Dorobanti...si ajung eu frumos pe Barbu Vacarescu si ma incadrez sa fac stanga spre Floreasca...pe banda semnalizata pe jos ca fiind pentru stanga...in stanga mea, pe linia de tramvai, o domnita (ca sa nu-i spun "pitipoanca") cu un smart care se bagase si ea sa faca stanga, ca de' banda nu era suficienta, trebuia sina de tramvai, in spate o alta domnita si in fata semnalizand o alta domnita. Se baga domnita din fata mea...asta cu smartul peste ea nene si cu mana infipta in claxon....ma bag si eu, ca doar eram pe banda mea regulamentar si donita cu smartul trebuia sa astepta daca tot s-a bagat prost...imi iau claxoane si injuraturi....se baga si aia din spatele meu ca si ei i se pusese pata pe smarteista....ajungem la stop la Floreasca toate odata, doua benzi paralele...si vine smarteista din urma si da geamul jos si incepe sa ne injure maica...si acum vin eu si va intreb....sa nu ma dau jos la ea si s-o intorc cu tot cu simulacrul ala de masina cu fundul in sus???Tupeu cat cuprinde, prostie asemenea...si gura mare....si mai zici ca sa ai intelegere!
Rufus...eu nu-mi mai pun semn in geam ca inca il am pe ala cu baby on board....dar degeaba!!!!

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Sincera sa fiu ,ultima oara cand am condus in bucuresti a fost anul trecut in iunie,nu mi-am luat nicio injuratura ,contrariu,am sesizat ca oameni par mai civilizati la volan,mai intelegatori decat in trecut.
Acum, poate si bulina cu bebe la bord a ajutat mult,nu stiu,dar nu am avut nicio problema si era nebunie in trafic,voi ce locuiti in bucuresti stiti ca luna mai este Expozitia de la Circul foamei si era foarte aglomerat.

Dar, am vazut forte multe tipe care intr-adevar abuzau de faptul ca au o masina mai mare decat mine si ma ignorau daca aveam prioritate.




Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput