contraceptia in timpul alaptarii

contraceptia in timpul alaptarii | Autor: Laura M

Link direct la acest mesaj

Medicul mi-a spus ca in afara de sterilet cu care eu nu sunt de parere exista doar un singur fel de pilule - Exluton sau niste injectii cu progesteron care se fac odata la trei luni. Voi cum procedati, mai sunt si alte metode/ multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Prezervativul?

Noi sa fim sanatosi, ca belelele curg....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Mai sint niste anticonceptionale locale,care se introduc in vagin cu 10' inainte.Sint chinezesti,nu stiu cum se numesc exact si nu sint foarte scumpe.Dar daca intrebi la farmacie de anticonceptionale locale ei stiu ce sa-ti dea.Poti incerca! Pa!Pa!Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Parerea mea e ca cea mai sanatoasa si sigura metoda ramane prezervativul.Si doctorita mea e de aceeasi parere .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

s-a mai vorbiyt de foitele chinezesti, daca la ele te referi. Eu le-am incercat pe propria-mi piele si m-am ales cu o ciuperca-ciumpercutza de toata frumusetea.
Ar mai fi si niste ovule, alea insa mie mi-au provocat usturimi de am stat pe buda 30 de minute (imi dadea senzatii tari...)
Nashpa

Noi sa fim sanatosi, ca belelele curg....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

preserfatifu'...dar....cea mai sigura tot abstinentza ramane

Luizax

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angela T. spune:

da, foarte sensibil subiect!!
eu inca nu stiu ce voi face dupa cele 6 saptamani de refacere, nu cred ca o sa-mi mai arda prea curand de facut copii, da' ce sa ma fac cu sotul meu ? daca ar fi dupa el, sa tot fie echipa de fotbal asa ca prezervativul cade, am tatonat discret terenul si nu vrea in nici un chip, cica s-ar fi saturat de atatia ani cu prezervativ. cu pilulele nu prea ma impac eu, dar la nevoie le-as lua... problema ar fi si ca vreau si sa alaptez, cat mai mult timp, si nu vreau sa-l afectez pe bb. cam ciudata dilema...

Angela Treap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

fetelor, lasatzio balta, cea mai sigura ie tot guma de mestecat, tzinuta bine intre genunchi....
Subcese la prestatzii!
DanaT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriel spune:

Durex diferite modele!

Gabriel un tatic foarte fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Gabi, nuuuuuu cu striatzii, sau buburuze pe iele, oricum altfel!
Fetele shtiu de ce......


danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gia spune:

Subscriu la ce au zis fetele la contraceptive locale, dau reactii de genul alergii si infectii si ma refer si la foite si la ovule.

Mergi la inceput