hipospadias(9)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Eu analize nu i-am facut, au facut ei atunci, pana in operatie. Am auzit ca se recomanda urocultura ptr ca cei cu hs sunt predispusi infectiilor urinare, dar multumesc lui Dumnezeu la noi n-a fost cazul.

Theooo, noi am mers ptr analize luni, iar operatia a fost miercuri( in mod normal trebuia marti, dar eu am o problema cu ziua de marti) , fiind din Ploiesti, am preferat sa fac 2 drumuri, decat sa stau internata in spital. Luni cand am fost ptr analize i-am dat lapticul sa bea, inainte de analize, altfel era jale , iar miercuri, in ziua operatiei am plecat de acasa pe la 5 dimineata si atunci i-am dat laptele. In operatie a intrat la 10:40 , pana atunci nu i-am mai dat nimic, nici apa, nici ceai....nimic. O sa fie greu, mai ales in timpul cat astepti ptr ca in salon mai sunt copii care mananca si....al tau nu are voie. Asta este, de-abia la cateva ore dupa operatie vei incepe sa-i dai cata putin a apa intai, iar mai tarziu lapte tot asa, cate putin, iti vor spune acolo.
Theooo, bafta multa, sa fie totul bine, daca vrei sa mai intrebi ceva....intreaba, daca vrei eu iti pot da si nr meu de telefon.

Stiu si mamici cu copii care au facut analizele chiar in ziua operatiei.


Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am vrut sa intru in lista de la inceput sa completez si datele la Eramyse, dar cica dupa 20 de ore mesajele nu mai pot fi editate. Asta nu stiam, am aflat acum, asa ca voi completa cand voi deschide capitolul urmator.

Va spuneam ca vroiam sa ne ducem la control pe 23 martie, dar am aflat ca nu-i dr. Basca acolo, asa ca ne vom duce cred pe 6 aprilie. Se mai inscrie cineva? Haideti, care mai doreste, care mai pofteste....?

Emilia, acum te-am vazut! Esti la servici, nu? Si eu!

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theooo spune:

multumesc fetelor pt raspuns.
roxana, bafta multa si tie la control, sa dea domnul sa fie totul bine . ar conta mult pt mine sa pot vb cu tine la tel. daca poti ,trimite nr pe adresa de yahoo. acum iar ma apuca gandurile si ma intreb tot felul de chestii.....dar sunt mai optimista decat luna trecuta , asa ca mergem inainte.
mi se rupe sufletul gandindu-ma ca o sa stea nemancat atata timp bebe !!!.....
apropo, inainte de operatie cum faceau copilasii vostrii pipi? al meu face normal cu jet continuu,puternic -stropeste tot ce intalneste in cale . va intreb pt ca pe mine m-a intrebat doctorul spunandu-mi ca este important sa stie cum face pipi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Care-i adresa ta de yahoo? Incerc sa-ti trimit nr prin pm, daca nu pot...da adresa.

Calin facea pipi tot asa, ca baiatul tau: cu jet, puternic, normal as spune eu, doar ca ...locul prin care facea nu era bine amplasat.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Theoo, n-ai activat PM. Vezi in partea stanga cum te uiti la monitor, scrie undeva " mesaje private", butoneaza si tu pe-acolo, sa activezi optiunea. Sau trimite-mi tu adresa ta de pe yahoo.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theooo spune:

alina10theo@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monituta spune:

Si lui Tudor i-au facut analizele in dimineata cu operatia, iar a 2-a oara l-au bagat in sala de operatii si i-au recoltat acolo chiar inainte de a-l opera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Theooo, am trimis.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia13 spune:

filofteia, multumesc pentru urari.am fost la o consultatie la dr.voinescu la medlife si a ramas sa-l operam acolo.operatia costa in jur de 35 milioane si nu sta decat o zi in spital.diseara il sun pe dr.sa stabilim toate amanuntele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Lucia, ce fel de hs are? L-ati intrebat de cate operatii este nevoie?
Cand vreti sa mergeti ptr operatie?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput