Eurovision 2009

Raspunsuri - Pagina 132

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Aici din cate stiu ca am urmarit tot programul de cand a inceput, e ca in momentul in care a aparut Elena comentatorul a spus ca exista o regula ca Eurovisionului cum ca toate melodiile trebuiesc cantate live. Insa nu nu se specifica de cine. Si apoi a spus "urmariti in coltul din dreapta scenei e o cantareata oarecum ascunsa, oare ce cauta acolo?" Deci da, a sugerat ca ea nu ar fi cea care canta live. Insa nu cred ca a influentat votul UK, si Norvegia a castigat pe merit. Melodia Elenei dupa parerea mea nu ne-a facut onoare.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mika12 spune:

"Urmariti in coltul din dreapta scenei, e un cantaret ascuns care canta in locul lui Sakis"... au fost comentariile de la televiziunea franceza. Asa ca 3 milioane de spectatori s-au concentrat si s-au chiorat in timpul cantecului Greciei doar in dreapta jos. Unde nu s-a vazut nici urma de pitic cu microfon...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui mika12

"Urmariti in coltul din dreapta scenei, e un cantaret ascuns care canta in locul lui Sakis"... au fost comentariile de la televiziunea franceza. Asa ca 3 milioane de spectatori s-au concentrat si s-au chiorat in timpul cantecului Greciei doar in dreapta jos. Unde nu s-a vazut nici urma de pitic cu microfon...



Hai mey ca acelasi comentariu l-am citit nu mai stiu pe unde si despre interpreta romanca!Exact aceleasi cuvinte au fost!

Niste aberatzii din punctul meu de vedere,pentru a masca rezultatele slabe obtzinute de interpretzi!(unde am citit eu asta era motivul pentru care vezi n-a primit Elena puncte!!!!!)


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Sa nu uitam ca, in 2005, Luminita Anghel a luat locul al 3-lea la Eurovision iar, in 2006, Mihai Traistariu a iesit pe locul al 5-lea, cat se poate de onorabil, nu? Deci se poate!
Todomondo a(u) iesit pe 13 in 2007 iar Vlad si Nico, in 2008 - pe 20. Si acum, Elena - pe 19. Deci uneori nu se poate!
Sper ca la anul sa fie mult mai bine!

Am vazut ca, dupa Moldova (12 puncte), romanii din Romania au votat Islanda:
http://www.youtube.com/watch?v=8pVSXCohyrQ



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinuca spune:

Am intrat si eu sa-mi dau cu parerea, comentatorul cu pricina este Graham Norton, si este o persoana foarte respectabila in Marea Britanie. Prieten cu Andrew Lloyd Webber, cel care (nu stiu daca mai este sens sa mentionez) a compus melodia ptr UK si interpretata de Jade. In UK situatia este foarte clara, BBC-ul finanteaza in mare parte evenimentul, si s-a ajuns la concluzia ca daca UK nu se prezinta onorabil anul acesta, BBC isi va retrage pur si simplu suportul.
Eu personal am votat Romania, si trebuie sa fi fost una dintre putinii care au votat in UK, ca nu s-a reflectat in rezultatul televotului. Sotului meu (englez) i-a placut melodia noastra, si melodia Moldovei, de fapt mai mult decat piesa Angliei (considerata chiar de englezi mult prea dramatica). Parerea mea este ca lordul nu trebuia sa se incurce cu afaceri gen Eurovision atata timp cat este unul dintre cei mai faimosi compozitori din lume. (vezi Cats, Phantom of the Opera, Evita, s.a.m.d)
Revenind la piesa Elenei, a fost chiar ok, insa - trebuie sa recunoastem - concurenta a fost foarte mare anul acesta.

Irinuca si bebe Andreas nascut pe 30/07/04

Pozele recente

Poze cu Andy, Dominic, Mamy si Daddy in 2008/2009


Poze cu Andy, Mamy si Ady

Andreas mic mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Mie mi-au placut majoritatea melodiilor. exista undeva un CD cu toate cintecele participante? se poate cumpara on-line?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Uite il au pe Amazon www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw_0_10?url=search-alias%3Daps&field-keywords=eurovision 2009&sprefix=eurovision" target="_blank">aici

Si sotului meu i-a placut mult melodia Moldovei, chiar am votat-o impreuna si si-a dorit mult sa castige, iar cea romaneasca a fost doar acceptabila dupa parerea mea. Si da se vedea undeva in partea dreapta pe scena undeva in spate o femeie care canta insa poate era backing voice.

Mie mi-a placut mult Norvegia, inca de la semifinale mi-am dorit sa castige si n-are nicio legatura cu cantaretul.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Nu-mi vine sa cred cata comentariile pentru asa o mizerie de concurs.
Sa ma scuze fanii, dar Elena care se lauda singura ("am cantat perfect, sunt o minunata, o, ce extraordinara sunt eu"), e o infecta din toate punctele de vedere.
Iar concursul per ansamblu rivalizeaza cu Mamaia de dinainte de revolutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plumeria spune:

mie mi se pare ca melodia Elenei seamana cu cea a Ruslanei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monabella

Mie mi-au placut majoritatea melodiilor. exista undeva un CD cu toate cintecele participante? se poate cumpara on-line?


subscriu! Si mie mi-au placut melodiile. Nu chiar toate, dar vreo 80 % da. Fata de alti ani... a fost super ok concursul. Merita, totusi, si elena mai mult...

Eu zic ca se va gasi CD - ul, in scurt timp..

Mergi la inceput