Eurovision 2009

Raspunsuri - Pagina 129

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

Observati cu atentie si comparati:

http://www.youtube.com/watch?v=pWe0nKho8DI

(mai ales cand videoclipul ajunge la 1:10)


cu:


http://www.youtube.com/watch?v=IwyuOU-OdQw

(a se observa momentul cand clipul ajunge la 2:02)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicel spune:

Mai fetelor, am privit acum pe youtube prestatiile Luminitei Anghel si a lui Traistariu la eurovision si intr-adevar nu exista termeni de comparatie cu restul cantaretilor romani care au mai participat la acest concurs.Pur si simplu simti cum ti se scoala parul pe tine.Super voci, super show-uri(in special al Luminitei).Ideea e ca Romania trebuie sa trimita la Eurovision voci puternice, texte bune si show-uri cu adevarat bune(pt ca se pare ca astea conteaza foarte mult).Dar oricum Elena cred ca merita daca nu in primii 10, macar in primii 15 sa fie. Dar asta e, sa speram ca la anu` Romania va repeta performantele din 2005 si 2006 de la Eurovision.

Monicel, mamica de doua printzese:Beatrice-Iulia(8.05.2003) & Sandra Luiza(11.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alinutza, danat i-a raspuns lui dodo care locuieste in Australia si care spunea ca romanii acolo nu s-au inghesuit sa voteze. Pai nu s-au inghesuit pentru ca Australia nu a votat.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Polixeni: da' tu nu stii ca romanii sunt poporul xerox?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Alinutza, danat i-a raspuns lui dodo care locuieste in Australia si care spunea ca romanii acolo nu s-au inghesuit sa voteze. Pai nu s-au inghesuit pentru ca Australia nu a votat.




aha acum am vazut in profilul lui dodo ca este in Australia, mercic ptr lamurire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

Eu nu zic sa blamam intotdeauna tara noastra,dar in cazul asta chiar ne meritam locul...
Chiar citeam zilele trecute intr-un ziar romanesc ca melodia Elenei atata se mai asculta prin Grecia ...deja e hit.Iar reactia mea a fost :
Nici macar nu au pomenit de ea...si credeti-ma ca grecii atata mai comenteaza Eurovision-ul de la Craciun incoace.Pai hit-uri romanesti ascultate aici stiti care sunt?? Cele cantate de Inna, Play&Win, O-zone,Traistariu,DJ David&Dony....etc-etc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Observati cu atentie si comparati:

http://www.youtube.com/watch?v=pWe0nKho8DI

(mai ales cand videoclipul ajunge la 1:10)


cu:


http://www.youtube.com/watch?v=IwyuOU-OdQw

(a se observa momentul cand clipul ajunge la 2:02)

Singura asemanare pe care am observat-o e ca pe amindoua le cheama Elena. Nici una din melodii nu e fantastica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Eu am lucrat in Ro intr-un trust de presa care avea si radio si credeti-ma ca melodiile care s epromovau non-stop si care nu iti placeau la inceput ajungeau sa fie hit-uri din cauza promovarii.
Nu vi s-a intamplat sa ascultati o melodie la infinit la radio melodie care nu va placea si sa ajungeti sa o fredonati?

O melodie buna iti place de la prima auditie.
Norvegianul pe langa melodia ritmata pe care a avut-o a mai emanat si el siguranta si lejeritate in interpretarea ei asa incat sa te faca sa-l placi instantaneu si pe el si astfel sa pui mana pe tel si sa-l votezi. Cel putin la mine asa a fost.

Ca Elena ca x ca y asta e. Anul acesta nu am castigat. Trebuie sa ne resemnam si sa invatam ceva din asta si poate anul viitor ne vom prezenta cu o melodie mai frumoasa.

P.S. Mie imi place Morandy f tare. Zilele trecute era un interviu cu el pe VH1 in care spunea ca in Ro este f putin cunoscut insa in strainatate este f bine promovat in cluburi etc iar asta-l determina sa cante melodiile in engleza. Bravo lui!

Asa ca fruntea sus romani.
Vor mai fi si alte concursuri Eurovision! Bafta de-acum incolo!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!
Stelele care cad, nu pier! Stelele care cad, se duc pe un alt cer!Ramas bun, steluta iubita si scumpa, Emma!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici scump!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Mda....sunteti ca vremea!

La preselectie erati emotionati, terminati, stresati, hai Romania, Elena e buna, piesa e fantastica bla bla bla....

Cand a trecut de semifinala: ce buna e piesa, ce grozav e cantata, ce buna e Elena, ce iele minunate...

Cand am iesit codasi: ce piesa proasta, ce romani idioti la tvr, ce coregrafie nasoala...

Acum o dam la intors ca tineam cu Elena din patriotism, dar sa fim obiectivi bla bla bla.

De tot rasul!



_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU




Poate unii Eu am zis inca de la preselectia noastra ca as fi ales ori pe Dalma, pe pe Tina, nu pe Elena.


Mare e gradina lui Dumnezeu si multe animale sunt in ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Si tot nu am priceput ce a reprezentat scorbura aia de unde a iesit Elena cand a inceput cantecul? Deci fetili balcanice stau in scorburi si se animeaza cand vine ora de mers la club?


Nu, mey, reprezinta pupaza (pupezele) din tei!. N-ai imajinatie!

Mergi la inceput