Nu mai gasesc Milumil Junior!!!

Nu mai gasesc Milumil Junior!!! | Autor: RAMONELLA

Link direct la acest mesaj

Noi bem Milumil Junior si am avut surpriza sa nu mai gasesc in magazine deloc,numai cel cu Imunofortis la 54 lei cutia.Mama mea a gasit in farmacie cu gust de vanilie.
Oare l-au retras de pe piata???Stie cineva ceva???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

offff, si eu am aceeasi problema...pe la sfarsitul lui noiembrie a inceput disparitia.
eu ii dadeam fetii nestle si am decis s-o schimb pe milumil. si n-am apucat sa-i dau doua cutii ca nu s-a mai gasit. cel putin in hipermarketuri. se mai gasea in farmacii dar la niste preturi enorme (36 de lei cutia, fata de 26 in hipermarket). intamplator am mers la kidex in perioada respectiva, m-am plans la standul lor, am cumparat de acolo doua cutii, am primit una gratis, drept scuze ca am intampinat probleme. prin decembrie au mai bagat un lot care s-a terminat cu viteza luminii, si acum iar nu mai e. in schimb toata luna decembrie s-au impartit cutii de lapte milumil junior de catre mos craciun de la milupa, prin mall-uri.
nu stiu ce sa mai cred, dar mi se pare cam dubios...
eu de o saptamana am luat iarasi nestle, si cred ca raman la el, pt ca deja am zapacit copila. si asta e doar vina lor.

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Offf,deci se pare ca intradevar nu se mai gaseste...Nasol atunci...inainte bea Humana,dar l-am schimbat de vreo 2 luni,pt ca Milupa e mai subtire si ii pot pune mai multe cereale in biberon,pt ca ea nu prea papa mancare si macar laptele sa fie mai consistent.
Cel cu Imunofosrtis e 54 de lei,e mai mult decat dublu,e putin mai mare cantitatea,dar totusi...
Nan nu-i place,se constipa de la el,asa ca nu stiu ce sa fac...Sper sa se rezolve problema.Stiu ca a fost o situatie asemana toare anul trecut,cu Nan 1.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

da, si a mea era cam mereu constipata, si de cand am schimbat-o pe milumil se reglase chiar bine.
nu mai pot de nervi, cum se pot juca cu sanatatea copiilor nostri.
eu tocmai le-am trimis un mail.
nu ar strica sa le scrii si tu, poate se misca ceva.

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

uite aici le-am scris eu:

http://www.superfood.ro/Descriere-04%20Milupa%20Milumil%20Junior.html

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb ralukutza

uite aici le-am scris eu:

http://www.superfood.ro/Descriere-04%20Milupa%20Milumil%20Junior.html

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria (07.09.2006)


Nu se poate vedea ce ai scris tu,nu stiu din ce cauza,dar am sa le scriu si eu.Tu ai primit ceva raspuns???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

ramona, in bucuresti e plin de milumil junior, eu tot de asta iau, o fi criza doar in tara? au la carrefour, cora, etc., plus farmacii. am luat sapt trecuta din cora cu 27 de lei cutia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucis

ramona, in bucuresti e plin de milumil junior, eu tot de asta iau, o fi criza doar in tara? au la carrefour, cora, etc., plus farmacii. am luat sapt trecuta din cora cu 27 de lei cutia


Nu stiu ce sa zic,si eu saptamana trecuta n-am gasit,si am cautat si la Carrefour si la Cora.Azi la Sensiblu mi-au zis ca au dat ultima cutie.Poate e doar o perioada.Oricum astept raspunsul lor.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucis

ramona, in bucuresti e plin de milumil junior, eu tot de asta iau, o fi criza doar in tara? au la carrefour, cora, etc., plus farmacii. am luat sapt trecuta din cora cu 27 de lei cutia


Nu stiu ce sa zic,si eu saptamana trecuta n-am gasit,si am cautat si la Carrefour si la Cora.Azi la Sensiblu mi-au zis ca au dat ultima cutie.Poate e doar o perioada.Oricum astept raspunsul lor.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizika1983 spune:

Cei care produc Milumil au schimbat formula doar putin, din cauza uniuni europene.

Incercati Nestle - nan Junior e la fel de bun


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

unde naiba e plin bucurestiul, ca de o saptamana si ceva eu tot caut in carrefour militari, carrefour orhideea, auchan militari si titan, cora...in supermarketurile mai mici, gen mega image, g-market...in farmacii cel putin aici, intr-o localitate langa bucuresti unde locuiesc, se gaseste, pt ca mai au pe stoc ca nu se prea cumpara...dar nu-mi convine sa dau aproape 40 de lei pe o cutie pe care dau 26-27 de lei in mod normal.
asa ca, cu parere de rau, am trecut iar la nestle.

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria (07.09.2006)

Mergi la inceput