loc de parcare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

e foarte bine ca te duci peste ea. atitudinea mioritica "e, lasa, e bun si la scara cealalta, ce sa mai facem acum.." e cea care ne-a adus aici.
in plus, ti-as recomanda calduros sa suni la protectia consumatorului, la ANPC si, mai ales, la APC (eu am avut de trei ori probleme cu diferite institutii/companii si s-au dovedit extrem de prompti si eficienti! dai telefon, le explici despre ce e vorba; probabil ca te vor ruga sa le trimiti un mail. apoi, cu nr. de inregistrare de la ei, eventual un nume, te duci si ii dai "duduii" aceleia in cap. sunt convinsa ca isi facea unghiile si n-a fost atenta ca mai e un contract pe locul respectiv. mi se pare normal sa o dreaga singura, nu sa platesti tu oalele!

stiu ca e mai complicat decat sa te duci cu punga la tipa respectiva, insa e mult mai bine asa. bafta multa si tine-ne la curent cu ce-ai facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Fusei la primarie si la noi in Ro. mori cu "dreptatea pe piept".

S-au dus administr. si presedintele asociatiei si au depus o reclamatie ca mi s-ar fi alocat locul in mod gresit si fraudulos si ca vecinii care stau in bloc de 30 ani au intaietate (in nicio lege nu scrie asa ceva)- iar eu sunt chirias in apart. meu (i-am aratat contract de v-c si CI).

Dar ca sa dovedesc ca locuiesc in bloc trebuie sa aduc normal adev. de la admin + presed. asociatie- care normal nu-mi vor da (caci sunt in cardasie).

Si trebuie sa fac reclamatie la primarie la nu stiu ce dep ... Asociatiei- dureaza vreo 2-3 luni
-trece anul- raman fara parcare

In concluzie- daca administr si presed asoc.de locat. fac o sesizare falsa - primaria o ia de buna si reziliaza orice contract.

Dar- se pare ca nu am ramas fara loc- ne-au dat ei un alt loc.
Caci locul meu era de fapt dat din 2007 (a aparut un contract antedatat)
Am cerut dovada platii pe 2008- bineinteles ca nu exista asa ceva.

Deci eu nu pot utiliza loc de parcare- pe care am contract si este platit conform sesizarii asociatiei- dar am dreptul la alt loc de parcare- dar nu cel pe care il platesc.

Isi dau cu stangul in dreptul.
Nu stiu ce sa mai inteleg.
M-am enervat destul azi.

In final - am cerut contract pt locul celalalt- sa nu raman fara niciun loc caci este sfarsit de an, si nici nu am timp sa ma duc zi de zi la primarie si sa fac sesizari/reclamatii.

Este vai de noi

Va multumesc foarte mult pentru sfaturi.



Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

elly_me, ce s-a intamplat intre timp?

Mergi la inceput