Redoutistele fidele La Redoute France (154)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne16

CrisDun, am o intrebare: coletul a venit la adresa varului tau sau a fost el dupa colet la posta?


Este valabila intrebarea pentru toata lumea cine a comandat in Franta.

Pai l-am cerut cu "delai normal 8-18 jours", deci astept sa vina... comanda au inregistrat-o de-abia pe 2 decembrie (din cauza de verificare manuala), desi o dadusem pe 30.11. Cand o primeste va anunt.

Fug spre casa, va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Si comandam unde?!

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Spatiul este in Burg en Bresse, un oras la 80 km de Lyon.

Intrebarea este: daca in Franta coletele ajung la adresa fiecaruia sau trebuie ridicate de la of. postale, ca in Ro

(Scuze acum am invatat cum se scrie foloseste "bold")


Cris, cat ti-au luat pt transport? Sunt mai mici tarifele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

hellooooooooooo

acum am reusit si eu sa ma bag pe DC ; iau din urma capitolul trecut sa trimit PM-uri doritoarelor-de unde am ramas; imi cer scuze de pe acum daca ati mai primit datele

April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

anne , alege franta ca adresa de livrare si simuleaza o comanda. Sunt cu totul si cu totul alte reguli decat pentru ro. Ai sa vezi acolo ce optiuni ai.

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Anne super idee. Intreb si eu un amic din Franta daca ii veneau pachetele acasa, sau mergea el la posta. Imi zicea ca-i veneau in 24h, mai multe nu stiu.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Multumesc april16, am transmis datele.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaDia spune:

Pt. Anne 16: nu se platesc decat cei 6 E (asta, daca nu cumva aplici un cod pt reducerea lor), daca vrei livrarea in regim normal.
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoyoyo spune:

Am intrat pe redoute.fr sa iau numar client si valoarea comenzilor mele, da au sters toata istoria :( la voi o mai arata?

am dat mail Jasminei cu user-ul meu, o sa caut si o factura poate gasesc acolo numar de client

Yoyoyo cu TAVI (18.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Buna fetelor
Astept si eu pm cu mailul lui Jas.

Mergi la inceput