MONTIGNAC (110) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Iar incepe concurs? Eu zic pas de data asta. Imi comand cartea cu dieta rina sa vad ce-i de ea si abia apoi ma decid ce si cum. Oricum am ganduri mari, sa vedem daca o sa le si pun in aplicare ca si pana acum am avut Deocamdata nu ma stresez cu cantar si alte alea, dupa atatea sarmale tin o cura de salata de boef...

Sa aveti un an nou reusit din toate punctele de vedere!

PS Ati prins azi oprah? Era o tipa care de la 106 a ajuns la 56 participand la un concurs televizat. Ghici care era principala indeletnicire? Sportul adica.

Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

sorcova vesela
sa traim, sa slabim
cu un mar, cu un par
cu un fir de trandafir...ca io am incercat cu sarmale si n-am reusit.

am mancat mult pui zilele astea, salata de fructe, si iar pui si iar frcute...de trei zile-ncoace gura nu-mi mai tace

La multi ani si ne auzim mai mult de luni incolo.

Eu am luat si cred ca mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Eu ma bag de luni la concurs...dar de fapt deja eu am trecut la dezintoxicare.
Bine ca s-a erminat tortul. Mai am ceva praji (primite ca eu nu am facut)..dar pana luni sunt gata.
Pe seara asta am o salata cu telemea si gata. Sper.


Jucariile mele

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

No, deci puneam de un concurs?
Cine ar fi pina acum?
eu, Ani, Ele...
Ymca, te bagi?
Andanii?
Vali?



Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

VA doresc un an nou minunat, cu sanatate si sa fie asa cum vi-l doriti fiecare


Ce concurs ???
Dati mai multe detalii va rog, poate asa ma tin si eu de Monti fara abateri


Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Deci de luni incepem concursul
Haideti fetelor, curaj
Maine termin de lichidat si prajiturile ramase asa ca de luni revenim la normal. Abia astept ca acum ma simt asa de plina

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

LA MULTI ANI!!

Io ziceam ca de azi incep.....dar daca voi ziceti LUNI termin si eu ce mai am pe aici

Am papat de toate...sarmale,cozonac,prajituri...mai suportati?

Am ajuns la frumoasa greutate de 70 kg

Va pup

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Mirela ne luam de manuta?? Eu 69.5.
Si eu am lichidat azi o praji dar maine vin cadourile de la bunici pt Denisa si e plin de dulciuri. Ce ma fac?? Plodul meu nu se omoara cu ele si eu nu pot sa le am in casa si sa fac crize dupa dulce. Nici nu le dau ca mai cere din cand in cand, deci ce propuneti??


Jucariile mele

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Tot io..sunt de-a dreptul indignata ca in fiecare an de sarbatori e aceeasi poveste. Adica ma umflu , dupa care trec la diete. Vara stau in 64 iarna in 70. Va dati seama cat sufera bietul meu organism..ca sa nu mai zic de biata celulita...
nu e bine deloc....


Jucariile mele

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

fetele , si eu si eu , am cam fost plecata , n-am avut timp de scris , tot musafiri si pe la altii cu colinda , am mancat tot ce-am apucat , oua umplute , cozonac, salate de tot felul ..... sa va zic sa nu va zic ... cred ca am vreo 76 ... sa-mi fie rusine .... DAAAAAAAAAAAAAAAAAA de luni gata cu tot ce mai am pe aici ... poate sa tune cu dulciuri , nu ma mai ating de ele , e plina camara inca , da le-am pus undeva in spate sa nu le vad cand deschid usa ... zic eu ca le tin pentru facut cadou cand mergem pe la prieteni ... stiti ce zic ... sa nu merg cu mana goala

am facut un tortulet bunn tare ,acuma l=am facut cu piscoturi da se poate si fara , e un fel de mousse ... e bun pentru zile speciale
crema contine oua, lapte , fructoza, gelatina si frisca ... super cu ananas ... si daca nu pui piscoturi e si monti ...... si fursecurile le-am facut monti cu fructoza .. de pe cuninar reteta nu ma puneti sa v-o zic ca nu mai stiu

ce-am mai facut de revel ???? ma intreba anca , cred
oua umplute cu ton
salata de morocvi cu telina usturoi si maioneza
carnati carnita de porc in cuptor
rulouri de sunca cu almete si maline sau cascaval cu almete si masline
salata de boeuf
ficatei cu bacon
salata de rosii ardei si ceapa
salata de castraveti cu usturoi
muraturi asortate
salata de fructe
oua umplute cu salam uscat si castraveti
snitzele
chiftele
cam asta am avut pe masa .... am fost in familie ... cu mama, fratele , cumnati , nepoti , prieteni ... a fost ok

hai ca v-am destainuit
zilele astea cu musafiri am facut tortul , salata de fructe , lapte de pasare ... superrrrrrrrrrrrrrr

ce sa va mai spun
ma mai supoertati ???????
va pup pe toate

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput