MONTIGNAC (110) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ymca, hai ca scadem noi sub 79 dupa sarbatori! pina atunci macar sa limitam dezastrul, nu? ps:am scist deodata mesajul anetrior

Puisorul, eu am mincat la micul dejun ce ai cinat tu aseara...yammy ce bune au fost. cred ca la prinz pap vinata, insa la cina ma bag iar la ciupercutze.

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Andani si eu ca si tine...3 kg in plus fata de lista si o depresie cumplita. Si din ce motiv...ca nu ma pot abtine seara la tot felul de dracovenii nemonti si ma apuca ingrijorarea cand stiu ca vin sarbatorile si astept un an intreg turtele cu nuca cu o tona de zahar. Iarasi ma trezesc pe 2 ian cu vreo 74 de kg. Mai si nu stiu cum se face ca eu intr-o saptamana iau si 3-4 kg chiar daca nu mananc paine , nu cartofi, nu orez...mai iau cate o bombonica de la copil dar chiar in halul asta. Vreau sa cred ca sunt doar indopata si nu cu grasimea pusa pe mine...
De dimineata am baut o cana de lapte.


Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Exact, Ele! eu nu sunt atat de incantata ca vin sarbatorile dpdv al kilogramelor mele care stiu sigur ca vor suferi o inmultire cu ocazia sarbatorilor.

Andanii, si eu margelele tot de pe net le iau. Am doua magazine de la care cumpar, desi unul s-a cam nesimtit cu limita adik trebuie sa cumpar de min. 1 milion. Celalalt nu are limita pot sa iau si de 5 ron, dar nu are ce are celalalt. Cred ca mai incerc unul ca sunt o garla.

De parasit nu va parasesc, doar schimb armele. Deocamdata ma mentin la 81.5 ca m-am expandat si eu dupa raportarea din 20 nov. De doua zile tot ma gandesc sa incep un pic de miscare acasa, dar imi amintesc ba imediat dupa ce mananc stiti voi ca atunci ne napadesc cel mai tare toate ambitiile: nu mai mananc nimic incepand de acum, doamne, ce full sunt, sa vezi cat sport fac eu de maine si alte variatiuni pe aceeasi tema

Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

anca, asta-i obiectivul meu pe termen scurt: limitarea dezastrului!

e un topic tot pe-aici cu gasirea motivatiei de a slabi unde cineva a scris ca o persoan care spune ca incepand cu data de X tin dieta, dupa sarbatori, dupa alt eveniment, de fapt nu va slabi pentru ca ideea e ca atunci cand constientizezi ca te deranjeaza greutatea proprie iei masuri pe loc, si nu incepand cu 1, 2, 5. tind sa-i dau dreptate si de-aia ma feresc sa dau date pe-aici (poate ma citeste)...si de-aia incerc sa nu ma gandesc la sarbatori ca la o modalitate de a scapa in tot ce e neconform, ci ca la o perioada in care, avand teoretic mai mult timp liber, ma voi putea relaxa mai activ si poate si gati cate ceva conform. trebuie sa lucrez mult cu psihicul in perioada asta.

eu gust in fiecare zi cate ceva nepermis (doar 1-2 guri) pentru ca la mine se acumuleaza frustrari majore si cand scap in alimentul respectiv ma ingras 5kg pe loc. mihaela bilic povestea ca ei i-a luat 5 ani ca sa se dezvete de gustul de dulce...asa ca si eu incerc sa ma educ, pe rand, cu rabdare, ca anumite combinatii-mi fac rau (adica lucrez de 3 ani la friptura cu cartofi si tot imi comand o data la 1-2 luni asa ceva la restaurant[bang, pizza la fel cand simt ca nu se mai poate)

nu mai stiu ce-am vrut sa deduc din toate astea, dar daca tot le-am scris, le dau si "send"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ymca, de acord cu ce spui tu. si eu ma mai scap in nepermise...cantitati mici...insa pot la fel de bine sa ma abtin de la cite o pofta si pt citeva luni(de ex mi-e pofta de o anume praji de doua luni. inca nu am cumparat-o, desi am trecut pe linga cofetaria aia de vreo 10 ori...poate in februarie, la aniversarea noastra, o sa mi-o comand la desert hihihi...insa pina atunci voi fi o zina si o sa mi-o permit...).

iar cu stabilirea datelor de la care incep sau nu o cura, la mine nu e o regula. de ex cind am inceput monti pt a doua oara mi-l programasem de cind am nascut...pe cind disociatu' asta de acum a fost o chestie de genul, gata! de azi il tin...

cred ca depinde mult si de perosoana si de stare de spirit din perioada respectiva.



Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

oooff fetelor , cat de bine-mi prind postarile voastre .... vedeti voi de ce va iubesc intotdeauna gasesc sprijin in voi, fara voi n-as fi reusit sa slabesc nici un gram ... si nici sa ies din starile mele multiple de depresie

va multumesc si va iubesc

ymca sa stii ca ai mare dreptate , aceeasi atitudine o adopt si eu privind frustrarile .... daca mi se pune in fata ceva si mi-e pofta iau o gura , doua .. nu dupa sa visez la chestia aia 2 luni

imi place mult cartea mihaelei bilic... am citit-o de 20 de ori cred .... sunt f bune ideile ei . pe cuvant

anca asa sa faci , la aniversare sa te rasfeti te rog
andoix da ce sa fac eu cu atatea margelute ... tu faci pentru vanzare ???
ele nu-i asa ca sunt mult 3 kg ... e grasime pufoasa mai bine zis... care curge asa gretos .... nu stiu , eu lesin cand ma vad .... stii care e chestia ... pe vremea cand mergeam la sala aveam 72kg , da nu stiu paream mult mai slaba , m-am uitat acuma pe film la mare ... eram slaba tare .... lumea imi dadea 65 desi eram la 72 ... da nu stiu , cred ca erau muschii mai mici , lucrati, neumflati, acuma nu e diferenta asa de mare la kg , sunt doar 75 da nu stiu parca-s pufoasa asa , ingrozitor arat

sufar enorm, mi-am cumparat niste camasi in iunie si-acuma sunt disperata , dum am serbarea copilului la dans si nu am ce sa iau pe mine, am 1000 de chestii marimea ultra 50, 52, 54 in care innot binenteles si cele din iunie marimea 42 care ma strange acuma binenteles, am zis ca mor aseara cand am incercat .... nici nu stiu incotro sa apuc, am nevoie neaparat de o bluza noua pentru dum .... trebuie sa arat bine pe acolo, am eu destule complexe pe cap ... mai asta-mi lipseste sa ma simt prost ca nu sunt imbracata ok

da ymca ..... intr-adevar pasul 1 psihicul si pasul 2 canitatile ... stiu teoria , da , asa e, .... dar e asa de greuuuuu

va pup din suflet si va iubesc pe toate care-mi sunteti alaturi in toate momentele mele de depresii .... cred ca v-ati saturat de mine

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Andanii, da, eu fac pentru vanzare. E adevarat ca limita minima e un dezavantaj la magazinele virtuale. Dar ce am gasit de vanzare in magazine normale sunt cantitati mici si preturi foarte mari fata de ce este pe net. Nu vorbesc de diversitatea de culori si modele.

Creatiile mele

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

androix chiar sunt superbe , pe cuvant ....

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

eu port una din creatiile ei chiar acum si mi-s mandra tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

sa revenim la mancaruri: am servit niste cascaval dimineata si cand am venit de la birou una bucata portie supa pui. am pus-o 4 minute la microunde si era sa-mi ia foc limba.

acum numar ceasurile pana la struguri si/sau pomelo

o seara placuta, un weekend reusit, un cantar cat mai prietenos

Mergi la inceput