Laptop pt copii

Laptop pt copii | Autor: carolinah

Link direct la acest mesaj

Buna ziua tuturor,

cum fetita mea va implini in curand 6 ani, m-am gandit ca e cazul sa ii cumpar un laptop pt copii. Insa toate laptopurile pt copii pe care le-am vazut, au un monitor extrem de mic, minuscul as putea spune. De ex: http://www.jucarii.store.ro/html/content.php?menu_item=Produse&record_id=604


Voi ce laptop ati ales pt copiii vostri? Ati gasit vreunul cu ecran mai mare? Ce ati recomanda?

Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Eu am luat www.thetoyshop.com/Toys/InfantAndPreschool/ElectronicLearningAids/OtherElectronicLearningAids/PRDOVR~355313/Touch Tablet Pink.jsp" target="_blank">asa ceva ca un cadou pt fetita cuiva apropiat insa e de la 7 ani+

Mai gasesti si aici http://www.hamleys.com/on/demandware.store/Sites-hamleys-Site/default/Search-Show?q=laptop&x=0&y=0


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amethyst

Eu am luat www.thetoyshop.com/Toys/InfantAndPreschool/ElectronicLearningAids/OtherElectronicLearningAids/PRDOVR~355313/Touch Tablet Pink.jsp" target="_blank">asa ceva ca un cadou pt fetita cuiva apropiat insa e de la 7 ani+

Mai gasesti si aici http://www.hamleys.com/on/demandware.store/Sites-hamleys-Site/default/Search-Show?q=laptop&x=0&y=0


Mami de Jasmine (1 an)

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”



de unde ai cumparat laptopul? din Romania sau din alta parte? ca site-ul nu e romanesc

si pe mine ma tenteaza un laptop pt. David, chiar daca implineste doar 4 ani, si am vazut pe multe site-uri dar toate erau cu ecran asa mic


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Cumpar prin intermediul unui alt site care aduce jucarii si hainute din UK. Aproape numai de-acolo iau si de imbracat si jucarii cand am nevoie. Dar nu cred ca e permis sa dau linkul insa iti pot spune pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

De curiozitate, care e pretul acestui laptop in magazin (stiu ca pe site sunt umflate preturile)..

aici sint intre $19 si $50 cel mai fancy.

Ma gandeam daca merita sa iau pt nepotica mea de 8 ani din Ro.

Toate pe care le-am vazut eu aveau ecranul mic si in mijloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Mindy, bat si 150 $... am vazut eu in Germania... il stii pe Burtica? cainele de la Fisher Price, cainele pe care il apesi pe burta/urechi/.maini/picioare si debiteaza diverse? la voi e 20$, in Germania e vreo 25 euro, iar in Ro e peste 50 $. vedeti cum evolueaza pretul de la vest la est? as putea sa fac un studiu de piata...

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Eu numai cu ecran mic am vazut, si asa am si cumparat ..chiar nu stiu de ce nu le fac ecrane mai mari. Oricum pe copil nu-l deranjeaza, e laptop de jucarie, nu poti sa scrii sau sa faci mai stiu eu ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Multumesc pt raspunsuri.
Amethyst, iti dau PM.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Multumesc pt raspunsuri.
Amethyst, iti dau PM.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

Mindy, bat si 150 $... am vazut eu in Germania... il stii pe Burtica? cainele de la Fisher Price, cainele pe care il apesi pe burta/urechi/.maini/picioare si debiteaza diverse? la voi e 20$, in Germania e vreo 25 euro, iar in Ro e peste 50 $. vedeti cum evolueaza pretul de la vest la est? as putea sa fac un studiu de piata...




Da, stiu catelul ala! ce scoruri i-au tras.
pe walmart.com sau target.com gasesti toate astea de la fisher price, ca sa te enervezi mai tare cind vezi comparatiile:)
Enorm de scumpe in Ro.
Ar trebui sa facem un trafic de jucarii, sa vindem de aici dar nu cu adaos nesimtit. :)

Eu cumpar jucarii in stare buna sau chiar nou noute cu 1-2 dolari sau sub un dolar, de la garage sale (oamenii le vand in fata garajului dupa ce le cresc copii, la preturi simbolice, cat sa aiba copii de un suc)

Mergi la inceput