Regimul Scarsdale - 7 Kg-2sapt -cap 11

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Sal'tare tuturor!

olim normal ca te primim in gasca ! Te asteptam miine cu raportul.

Io am dat-o in bara rau de tot si merit .
Simbata chef, azi continuare, asa ca....nu mai zic ca intelegeti voi.
Imi e si frica sa ma urc miine pe cintar
Insa de miine promit sa fiu fata cuminte si sa ma apuc de treaba, adica de tura 3.

danamiha nu vad de ce ai gresit, pt. ca fructele interzise sint pepene rosu, banane si struguri. Acum daca te referi la clementine in loc de gref sau pepene galben la prinz, chiar nu stiu ce sa zic, daca ai gresit asa de tare sau nu, dar totusi nu cred sa fie o greseala chiar atit de mare.

Ma bucur ca s-a mai animat pe aici. Chiar ma gindeam ca voi incepe singurica de miine.


toate manechinele Scarsdalici!

www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

misha, esti o scumpa, cum ma incurajezi tu , clementinele le-am mancat ca-mi era foame si imi venea sa pap tava cu prajitura cu mere facuta pt baietii mei si nu aveam chef de morcovi, sper sa fie singura abatere. Ma voi cantari doar la sfarsitul celor 2 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

misha multam
fetelor eu am 85.5 kile si trebe sa ajung sub 80 pana la sfarsitul lunii, ca pe 29 noiembrie face alex 1 an si eu nu intru in poza
o saptamana excelenta tuturor

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sibip_2 spune:

Am o nelamurire in legatura cu :

"La alegere, poti inlocui masa de pranz din orice zi, cu urmatorul meniu:
- o jumatate de cana de branza slaba sau telemea de vaca, amestecata cu o lingura de smantana slaba;
- fructe taiate cate doresti;
- 6 nuci pisate si presarate peste fructe;
- cafea, ceai, sucuri dietetice, fara zahar. "

Adica toate deodata? Sau daca am mancat branza adios fructe? Intreb pentru ca mi se pare muult. Eu vreau sa inlocuiesc pranzul = salata de fructe de marti ( si sambata cred...) Nu ma descurc deloc cu el. Mi se face o foame monstruoasa. Ori, de ce as avea dreptul sa inlocuiesc fructe cu FRUCTE + BRANZA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui sibip_2

Am o nelamurire in legatura cu :

"La alegere, poti inlocui masa de pranz din orice zi, cu urmatorul meniu:
- o jumatate de cana de branza slaba sau telemea de vaca, amestecata cu o lingura de smantana slaba;
- fructe taiate cate doresti;
- 6 nuci pisate si presarate peste fructe;
- cafea, ceai, sucuri dietetice, fara zahar. "

Adica toate deodata? Sau daca am mancat branza adios fructe? Intreb pentru ca mi se pare muult. Eu vreau sa inlocuiesc pranzul = salata de fructe de marti ( si sambata cred...) Nu ma descurc deloc cu el. Mi se face o foame monstruoasa. Ori, de ce as avea dreptul sa inlocuiesc fructe cu FRUCTE + BRANZA?



Eu o singura data am inlocuit si am pus exact ce scrie acolo, adica branza 0% grasime de la Prodlacta + o lingurita de smantana 12% nu cred ca exista mai slaba, maglavaisul asta l-am pus peste pere, kiwi, portocala, toate taiate si am pus si nucile, dar nu pisate, a fost delicios, sincer. Mie imi plac enorm de mult fructele, iar in mod normal mananc zilnic la micul dejun branza 0%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

olim pai ce crezi ca eu eram departe? Scarsdale am inceput cind aveam aproape 81kg, insa cu o luna inainte aveam 84,5 kg "desirate" pe 1,66 inaltime. Asa ca se poate. Si nu mi se pare greu deloc regimul asta. Asa ar trebui sa mincam in general, nu numai cind sintem la o dieta.
Alex e o dulceata! Sa-mi spui si mie cind e liber sa ma ajute si pe mine sa-mi pun parchetul

danamiha papa tu clementinele si da-mi mie tava aia

Mai fetelor, cintarul a tinut azi cu mine, fara sa vrea: a ramas fara baterii Asa ca habar nu am cite kile mai am. Oricum am inceput de azi o noua tura, asa cum am promis.

Miine o sa fie naspa rau ca ma duc din nou sa donez singe de data asta pentru alt prieten. Daca nu lesin dupa donare si mai ales dupa ziua de fructe, o sa mai scriu aici si raportul de miine seara

www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:


Salutare,

ma inscriu si eu la dieta daca ma primiti
am inceput de ieri dieta cand aveam 64,4 kg la 1,67 m si binenteles ca vreau sa slabesc cat mai mult cam pe la 57 kg m-ar multumii pe mine astea ar fii kg cu care am inceput sarcina cu al doilea copil.
Am mai tinut superdieta luna trecuta dar nu m-a tinut decat vreo 3 saptamani ambitia si am slabit 4 kg din care unul l-am pus la loc.
Anul trecut slabisem cu superdieta asta cam 9-10 kg dar acum cred ca am mai imbatranit si am mai pierdut din ambitie.
Asa ca dieta asta Scardale m-ar multumii si tine numai 2 satamanii cat ma tine si avantul.

A... si alaptez ca fetita are 9 luni dar mai papa si mancare de 2-3 ori pe zi ca mai intreba cineva pe aici daca poate sa tina dieta daca alapteaza si eu cred ca da ca eu cu cealalta dieta nu am avut probleme de laptic mai putin.
Daca ma trece cineva si in listuta ar fii numai bine si m-ar motiva..


Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Citat:
citat din mesajul lui sibip_2

Am o nelamurire in legatura cu :

"La alegere, poti inlocui masa de pranz din orice zi, cu urmatorul meniu:
- o jumatate de cana de branza slaba sau telemea de vaca, amestecata cu o lingura de smantana slaba;
- fructe taiate cate doresti;
- 6 nuci pisate si presarate peste fructe;
- cafea, ceai, sucuri dietetice, fara zahar. "

Adica toate deodata? Sau daca am mancat branza adios fructe? Intreb pentru ca mi se pare muult. Eu vreau sa inlocuiesc pranzul = salata de fructe de marti ( si sambata cred...) Nu ma descurc deloc cu el. Mi se face o foame monstruoasa. Ori, de ce as avea dreptul sa inlocuiesc fructe cu FRUCTE + BRANZA?



Sibip, toate amestecate. Eu inlocuiam des pranzul de fructe ca ma rodea stomacul dupa ele...jale. trebuia sa bag un malox imedat.

SI in loc de smantana degresata (pe care nu o gaseam) puneam iaurt 0% si papam binisor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Olim, Emilia....bine ati venit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Emilia, si mie mi-a fot teama dupa a doua sarcina ca nu o sa mai pot.....Eu am plecat de la 53 si am ajuns peste sutica..... Ma gandeam ca si tine ca am o varsta , am trecut binisor peste 30 fata de prima data cand aveam douazeci si ceva....

La 3 saptamani dupa ce am nascut m-am urcat pe cantar.....96 Kg. Evident am spus ca e cantarul de vina.......si mi-am cumparat altul. SI al doilea arata tot cam atat...vreo 200 grame mai putin....

Si am luat-o de la capat cu SCarsdale (pe care il incercasem si prima data) si acum am...54 Kg

Mi-am dorit foarte foarte mult sa revin....mai am o singura poza din perioada aia si acum imi pare rau. Refuzam efectiv sa fac poze, sa ies udeva pentru ca eram obeza deja.

Asa ca iti inteleg temerile si iti tin pumnii sa reusesti.

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput