Miresele anului 2006 (101)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Azi dim. la 4 ne-am trezit cu marco la noi in pat. e a 2-a oara cand pleaca din camera lui. bine ca s-a dus langa Clau, de venea si se punea langa mine ma speriam.
Dim. circ!!! Nu vrea la gradi, el vrea in Alba la Jessi si dani si musai sa fim si noi acolo.
a plans cateva secunde cand l-a luat ingrijitoarea si pe urma s-a calmat si a mancat micul dejun.

Kitzy super poze. ori aveti voi hainele mai colorate, ori aveti ceva setari la aparat, sunt asa de vii pozele de numa. pe ce puneti cand faceti poze?
E mare Diana, a trecut timpul....azi maine face 1 an!!!
Silvia pai daca s-a prins in z12, e clar ca e fetita. dar nu ai de unde sa stii, daca ati prestat si in celelalte zile.
Oana ce castigam daca ii dadeam in judecata? eram in sat si circulam cu 130 km/h in loc de 50. cine ne dadea castig de cauza?
avem noi alt proces pe rol cu pol. din Sibiu. din aprilie se tot amana termenele...asa ca ne ajunge.
Aly nici aici nu e prea fain, s-a dus soarele...dar macar nu e foarte frig.

si o zi buna sa aveti.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova
Oana ce castigam daca ii dadeam in judecata? eram in sat si circulam cu 130 km/h in loc de 50. cine ne dadea castig de cauza?
avem noi alt proces pe rol cu pol. din Sibiu. din aprilie se tot amana termenele...asa ca ne ajunge.


existenta unui dosar pe rol suspenda executarea
...castigarea unui dosar depinde de intocmirea procesului-verbal, probele si martorii existenti


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio Alin e cu pozele, eu imi prind urechile la aparat, a zis ca o parte pe manual, o parte pe semi-automat si o parte pe modul child, depinde de fiecare aparat, tu de care ai?

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

m-a sunat curierul ca vine sa aduca aparatul de ras pe care i l-am comandat sotului asa ca nu mai am timp de cumparaturi. plec direct acasa cu oprire doar la farmacie sa iau reteta pe care mi-a prescris-o medicul.

dimineata cand am postat am uitat sa schimb saptamana la semnatura...asadar am ajuns la jumatatea calatoriei!


silvi 20 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana nu stiu ce va fii cu procesul....avocatul zice ca vom castiga, altfel nu lua cazul, martori sunt 2, avem si poze, dar cica mai importanta e marturia lor.
acum sa vedem....luna trecuta cand a trebuit sa depuna marturie, au uitat sa cheme reprezentantul de la asigurari si uite asa se lalalie de fiecare data. Bine ca nu e obligat Clau sa mearga la toate infatisarile lor, caci procesul e in Sibiu.
ce ai vrut sa spui cu asta: "existenta unui dosar pe rol suspenda executarea". adica nu platea si nu i se lua carnetul pana nu se solutiona procesul din aprilie? si daca pierde procesul (doamne fereste) i se adauga si pedeapsa de acum? sau cum se procedeaza?
Kitzy am Nikon D60, dar eu deocamdata fac mai mult poze pe modul automat, nu manual. am setat si eu child, doar ca la cum se misca marco ies naspa. Inca nu am terminat de citit manualul de utilizare, asa ca...sper sa-l termin anul asta.
Silvia asa e, ai trecut de jumate, acum vine partea mai frumoasa, dar si mai grea...ultimele luni.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Haideti la . Este si ceai pentru doritoare.

Silvi te simti mai bine acum?

Gio si noi avem la aparat modul 'children and pets' care e conceput exact pentru ca ei nu stau nemiscati. Noi l-am folosit sa fotografie tot felul de animalutze si au iesit bine pozele.

Oana tot cu munca?

fetele.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

aly,am venit la ceai. defapt beau deja ceiut de zmeura cu lamaie. e acru si bun.

gio, sa stii ca partea cu "frumoasa" inca nu am experimentat-o. doar pe cea cu "grea". ieri iar m-am luptat cu contractiile. am sunat si medicul si mi-a spus la fel...sa stau in pat si sa iau no spa. din pacate in pat nu pot sa stau ca nu pot sa lipsesc de la serv.adica marti si miercuri sapt viitoare e musai sa fiu aici. colega mea de birou a suferit un accident de masina si e in pat cu piciorul rupt, cealalta colega pleaca la un curs.sper in week-end sa stau in pat si sa imi treaca.
si ca sa nu fiu f rea sa spun ca exista totusi si o parte frumoasa, toata lumea se intereseaza de mine, ma felicita, ca deja e vizibil ca sunt gravida ptr toata lumea iar eu sunt mandra tare.

o zi minunata!



silvi 20 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


aseara m-a pus marco sa-i aprind o lumanare si sa-i cantam LMA. Noroc ca aveam cremes de la mama, ca de nu...trebuia sa cumpar tort.
Asa ca i-am aprins de vreo 4 ori lumanarea si am tot cantat ca prostii. I-am zis intr-un final ca e ziua unchiul meu nu a lui, asa ca l-a sunat si i-a cantat lui.
Azi l-am anuntat ca trebuie sa-i cante si bunicului meu, ca e ziua lui. sper sa nu ma puna sa-i aprind iar lumanare, ca nu mai am
cremes.

marco a adormit langa Clau, la margine si a picat din pat. Clau mi-a zis ca numai eu l-am putut potoli din plans, dar sa mor de mai stiu ceva...nu stiu de ce sunt asa de obosita, nici cand doarme la el in camera si plange nu-l aud. merge tot tat-su'.

Aly in cartea aparatului nostru, la modul "child" zice asa:
"utilizati pt. instantanee cu copii. Imbracamintea si detaliile din fundal sunt redate in culori vii, in timp ce tonurile pielii vor capata un finisaj dulce, natural".
M-am uitat din nou in manual, credeam ca nu am reinut eu bine.
Pt. subiecti in miscare e alt mod, arata un sportiv care fuge, dar am selectat la unele poze si tot ies in ceata. trebuie sa nu misti defel aparatul si nu prea reusesc. Pt. asta e nevoie de trepied, dar mai incolo....
probabil difera de la un ap. la altul, de la o firma la alta. cu toate ca simbolurile ar trebui sa insemne la fel peste tot....habar n-am.
Silvia imi pare tare rau ca ai contractii asa multe. Pacat ca nu ai putut lipsi de la birou. era foarte bine daca stateai cateva zile in pat.sper sa te odihnesti in weekend.
si o zi buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

gio, la multi ani sarbatoritilor din familie. f dragut marco, m-ai facut sa rad...sper ca n-ati mai cantat si aseara!
am fost la medicul de familie si a zis ca daca nu vreau concediu macar sa imi dea o recomandare ptr reducerea timpului de lucru...ma duc azi sa vedem cum o formulam ca nu a mai dat altei gravide pana acum.

o zi minunata tuturor!

silvi 20 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza de la Timisoara!!!
Maine e sarbatoare, asa ca azi ar trebui sa fac si eu putina curatenie. copilul e la gradi pana la ora 17, sper sa danseze azi, de nu il retrag. au si teatru de papusi, asa ca nu a fost probleme cu mersul la gradi.
I-a promis Clau ca merge dupa el, am timp berechet sa termin curatenia si sa si calc.

Silvia sper sa rezolvi cu reducerea programului. daca nu se poate, stai cat mai mult in concediu medical. Bb e mai important decat munca.
Mersi de urari, tare multi mai sunt si acum in noiembrie.
Aseara am scapat de lumanari/tort/cantat LMA, dar nu a vrut sa vorbeasca cu bunicul meu, sa-i ureze LMA. sa vedem daca o va face azi cu cumnata.

o zi buna si scurta sa aveti. fug la treaba.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput