Intepatura dupa vaccin

Intepatura dupa vaccin | Autor: gitana

Link direct la acest mesaj

Azi i-am facut al doilea vaccin fetitei mele;ea are 7 luni acum ,a fost amanat ptr ca era bolnava.In timp ce ii taiam unghiile cu un forfecut ascutit fiind agitata s-a intepat in el.I-a curs o picatura de sange....ce sa zic.Care sunt riscurile?Mi-a spus medicul ca nu are voie nici sa se zgarie macar.....Offffff doamne ce-o fi fost in capul meu sa i tai unghiile cu foarfecul ala!!!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu never ever nu am auzit de asa ceva ... pe bune.
Nu vad care ar putea fi legatura intre un vaccin si incident. Din cate am auzit, nu e voie vreo luna de zile de la vvacin tratament injectabil, atat.




Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

E vorba de injectii intramusculare, n-are nici o legatura cu intepatul cu forfecuta

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gitana spune:

Multumesc frumos .M-am mai linistit!!Am mai citit si eu pe net si intr-adevar e vorba de injectii intramusculare....dar, da asa mi-a zis medicul ca nu are voie nici sa se zgarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

ma si mir cum pot fi de prapastiosi unii medici... auzi, n-are voie nici sa se zgarie !!! ce-are... aia cu prefectura???

noi dupa ce am vaciinat copilul de 2 luni (el avea aproape 3 la data resp) a trebuit sa-i facem operatie de invaginatie! te pomenesti ca asta nici macar nu l-a zgariat?! sa nu mai zic de 1 saptamana de injectii, plus anestezia ...

vorba este ca e bine sa se evite injectiile intramusculare, pt ca pot aparea reactii adverse, dar daca e musai nevoie si sub supraveghere stricta, in cazuri justificate, se pot face si injectii, de orice fel!

fii mai atenta pe viitor, exista forfecute sau unghiere speciale pt bebei, ca sa se evite astfel de accidente.
acum stai linistita, nu-i un capat de tara... ce s-a intamplat e un mic incident, si mai mult ca sigur nu va fi unicul accident din viata copilului!

Ajutati-l pe Razvan sa lupte cu o boala necunoscuta!

ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput