Mamici de oct.-nov. 2003- partea a 9 a

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

si eu mai am contractii acum laura,dar mai rare fata de cum erau inainte sa ma internez si tot asa iau si eu medicamente.si la mine este ok bb,este chiar f dezvoltat pt perioada lui.acum trebuie sa repet analizele si luni o sa merg si la control sa vad ce mai spune dc.prob este ca eu nu prea am stare sa stau numai in pat si ma ingrozesc cind stiu ca este atita treaba de facut(curatenie in toata casa,spalat perdelele si covoarele si....) si parca nu se mai termina odata.mie nici nu mi place sa mi faca altcineva treaba si nici sa stau asa degeaba,dar mai fac si eu ce pot si fara prea mare efort ca nu vreau sa risc acum cind mai am putin.
va pupic
julia 29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

'neatza burtici! ce faceti? noi ieri am stat acasa. m-a dat gata caldura aia de marti si nu prea m-am putut ridica din pat. cred ca din nefericire mi s-a inflamat si un ovar si am avut ceva dureri, asa ca am preferat sa stau cuminte acasa. azi insa sunt la birou, deci ma simt mai bine. mi-am sunat medicul, mi-a zis sa stau cuminte in pat si sa iau niste No-Spa. si gata, a trecut. insa ma simt asa de mare si de grea... ca si voi, de altfel.

spre fericirea mea eu nu o sa fac curatenie, varuiala, etc pt ca s-au ocupat deja ai mei parinti de chestia asta. pentru inceput o sa stam cu ei, asa ca au avut ei grija sa pregateasca dormitorul lui bebe, al nostru, sa varuiasca, spele, etc. stiti si voi. asa ca noi ne vom duce acolo ca niste printi si vom gasi totul de-a gata. of, ce viata... deci, de cosmarul asta am scapat.

in rest... mai nimic. bebe e la fel de vioi, ieri a facut toata ziua ghemotoace la mine in burta, a stat cand pe-o parte, cand pe alta, nu am aratat si eu normal deloc. ai vostri fac la fel? si sughita la greu. de cel putin 2-3 ori pe zi.

spor la treaba si o zi buna.

Pupici pt parinti!

Copii frumosi si sanatosi!

http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claus spune:

Julia23
Noi stam intr-un apartament de 3 camere, este mare 106 mp. Una este a bunicilor ( ii am cu mine) una a noastra mare de 8 metri si una este birou- sotul meu fiind al calculatoarelor. M-am gandit sa le fac fetelor Andradei 4 ani si bebeului care-i fetita , camera lor dar ma tem totusi sa o las pe asta mica cu bebeul noaptea, nu stii niciodata ce-i trece prin cap iar eu cred ca atunci voi dormi in doua camere pe timp de noapte cand la noi cand la fetite. Asa ca am zis ca le-am lasa cu noi in camera macar pana bebeul va creste. Voi cum procedati? Aveti inca un copil sau este primul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melinda spune:

Na serbustok!

Voi vreti sa tina pasul cinva cu voi? La scris . eu nu pot. Oricum ma bucur ca sunteti bine si ca bebei se agita.
A mea da din maini si din picioare de vad negru in fata ochilor. Eu mai vreau sa vin la lucru si in septembrie dar numai la jumatate de norma. Sa vedem daca reusesc.

va pup si multa sanatate. mel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Melinda, nu pot sa cred, ai mai aparut si tu.... :)) pupici. vad ca esti viteaza rau daca vrei sa vii si in septembrie la munca. bravo tie!


Pupici pt parinti!

Copii frumosi si sanatosi!

http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

buna fetelor
claus la noi este primu bb si o sa stea cu noi in camera pina mai creste,asa consider ca este cel mai bine,mi ar fi f greu cind este mic sa ma trezesc noaptea si sa merg in alta camra sa l alaptez,in plus chiar daca avem deja patut o sa l culc cu noi in pat noaptea pina pe la 2-3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

'neatza! ce faceti? vad ca m-ati lasat singura pe baricade... abia daca mai posteaza cineva. sper macar ca sunteti bine, doar lenese, nu aveti si alte probleme mai grave. :)

noi suferim in continuare de cald...

Pupici pt parinti!

Copii frumosi si sanatosi!

http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claus spune:

Julia23
Cu Andrada cand a fost mica asa am facut .Ca sa nu ma mai deranjez noaptea sa ma duc pana la patutul ei o tineam langa mine in pat imi era mai usor sa o alaptez( sotul era inca student si dormeam singura).
Intr-o noapte, de obosita i-am dat sa suga si brusc.. am adormit. M-am trezit nu stiu dupa cat timp si nu cred ca mai era mult ca sa o sufoc( noroc ca am sani mai mici). De atunci am tras patutul ei langa al meu si indiferent ca dormeam sau nu singura nu am mai lasat-o in pat cu noi noaptea. Nu stiu cum o sa fie la tine avand in vedere ca veti dormi toti trei. Si o paturica ii este suficienta bebeului sa-i acopere fata ca sa se intample cine stie ce. Eventual trage-i patul langa al tau pe partea ta astfel incat sa nu ai nici o problema.
Pupici tuturor si sa auzim de vremuri mai RACOROASE !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Cam asa Ileana, ne-am lenevit la scris. AM incercat sa intru ieri, dar mi-a dat eroare, asa ca m-am enervat si am renuntat.

Claus, eu pe primul l-am tinut cu noi in camera pana la 2 ani, si tare greu a fost sa-l dezvat sa doarma singur in camera. Dar acuma il voi tine doar cateva luni, vreo 6, si pe urma in camera lui cu el. Ii pun monitorul si ne-om scula cand plange. Nu vreau repetarea istoriei ca mi-a trebuit cateva luni sa-l obisnuiesc singur si numai eu stiu cum.

In rest suntem ok, miercurea viitoare voi avea testul de glicemie si sonograma de 28 de sapt. Acuma sunt in varful patului si lucrez, dar azi mai putin ca am facut destul ieri. Mi-au dat un laptop meserias cu 512meg de memorie, merge tranzet.

Va pup si va doresc un weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Laura, bine macar ca doar te-ai lenevit si esti bine. :) la serviciu o sa mai mergi pana nasti?

Nici eu nu intentionez sa-l tin pe bebe prea mult cu noi in camera. De fapt, cred ca o sa stam noi la el in camera, fiindca in dormitorul nostru nu mai incape si patutul. :))

Si eu am fost unm copil care n-a dormit singur pana pe la 6 ani, asa ca vreau sa-l invat pe bebe sa doarma singurel de mic.

Va doresc un weekend placut si racoros!

Pupici pt parinti!

Copii frumosi si sanatosi!

http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput