la cate luni sta bebe in fundulet

la cate luni sta bebe in fundulet | Autor: ema_modo

Link direct la acest mesaj

buna fetelor.fetita mea are 4 luni si vrea sa stea numai in fundulet.daca o lasi singura sta cateva secunde bune dar mie frica ca e prea mica.ce sa fac ca nu vrea sa stea culcata plange cand o pun.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu o tineam in casa in caruciorul pus in pozitia intermediara - nici culcat ,nici la 90 de grade.Asta inca de pe la 3 luni ... asa era super multumita,ca putea vedea in jur. In loc de carucior poti folosi scaune din alea tip scoica,sau din alea in care se leagana,cam toate au si pozitii din astea mai de mijloc.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

alexia a stat in fundulet singura la 5 luni si 4 zile.
dar nu statea mult...intre perne nu am pus-o deloc.
ideea e sa o lasi sa faca numai ce poate face singura...sa n-o fortezi...daca sta cateva sec, atat las-o....
eu, ca sa-i mai astampar "pofta" de stat in fundulet....o mai tineam in brate in pozitia "in sezut" dar o sustineam atat sub fundulet cat si cu cealalta mana sub bratele ei...

inca putina rabdare si va sta singurica....

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

In jur de 6 luni.

www.articoledepetrecere.ro" target="_blank">Petrecere pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peanut spune:

Pe la 5 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

de la 6 luni a inceput sa stea singura in fundulet fara sa fie "ajutata" de ceva



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Cristian al meu are 6 luni-nu sta singur in funduletz,in scaun de masina la pozitia sezut,in carucior la fel dar nu singur.se lasa mereu pe spate.nu sta nici pe burta sau sa mearga dea buselea.insa imi fuge in scoala de mers de la 5 luni cat e curtea de mare, sta in picioare destul de mult sprijinit de la subtioara pt ca maainile sunt cam fragile la el.are o forta mare dar doar in picioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Cristian al meu are 6 luni-nu sta singur in funduletz,dar sta in scaun de masina la pozitia sezut,in carucior la fel dar nu pe pat singur.se lasa mereu pe spate.nu sta nici pe burta sau sa mearga dea buselea.insa imi fuge in scoala de mers de la 5 luni cat e curtea de mare, sta in picioare destul de mult sprijinit de la subtioara pt ca mainile sunt cam fragile la el.are o forta mare dar doar in picioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Si mamaruta mea voia sa stea in fundulet de pe la 4 luni dar nu am lasat-o. A stat mai mult in balansoar. In fundulet singura a stat la sase luni si jumatate.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Nasturica mea a stat la 6-7 luni singurica in fundulet si mai mult timp.



Visele oamenilor sunt aripi cu care acestia zboara spre cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

alex pe la 8 luni si antonio pe la 7 ....ce baieti "lenesi" am

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput