cer sfaturile voastre

cer sfaturile voastre | Autor: loredana405

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor .
Nu am crezut niciodata k voi ajunge aici in situatia in care sunt,sunt disperata ,terminata psihic si nici nu stiu cum sa-i mai zic.Sa incep cu inceputul .
in anul 2000 mam cunoscut cu un baiat cu timpul cum ne vedeam mai des am inceput sa-l iubesc foarte mult .sunt o fire poate nu e bine dar nu stiam cum sa-i arat cit de molt il iubesc .Neam cunoscut in luna Iulie 2000 de ziua mea 7 August am tras verigetele iar in Decembrie am si facut starea civila ,am stat impreuna pina ne-am strins bani sa ne facem nunta care am facut-o dupa 1 an jumate .Totul a fost foarte frumos din toate punctele de vedere .In 2002 am ramas insarcinata dupa care am pus chilogramele dublu cit aveam inainte de sarcina ,inca 50 kg pe linga cele 50 care le aveam inainte .Dupa ce am nascut vestea cea mai proasta a fost k am nascut un copil bolnav grav.Relatia noastra sa racit din ce ince mai tare .Nu ma parasit a fost linga mine si linga copil tot timpul .Dar nu ia placut k mam ingrasat si nu slabesc .Au trecut si ani k nu am mai avut contact sexual cu el poate era si vina mea k eram mai atent cu copilul decit cu sotul .Eram plecata mai tot timpul prin spitale.De multe ori ma jignea foarte tare k sunt urita asa cum sunt grasa si tot felul de jigniri .A venit si al doilea copil ,poate doar k eu miam dorit foarte mult sa mai am inca un copil pe linga cel primul care este bolnav.Ce sa va zic relatia noastra din rau a devenit foarte rau in anul acesta .Eu am inceput sa umblu luna de luna cu copilul prin spitale el tot singur era acasa .Ultima data am fost cu tatal meu la Cluj k era grav bolnav si am stat si eu cu taicameu in spital 3 sapt.Dupa ce am venit acasa sotul meu tot era plecat cu treburi doar el stie ce treburi,de multeori nu imi mai raspundea la tel sau imi inchidea telefonul .Si am zis hai sa stam de vb si sa vedem ce se intimpla cu casnicia noastra .Sa aflu ca are pe cineva ,nu mia venit sa cred urechilor ce am auzit .Am incercat sa vb de ce a facut asta si mia zis ca eu lam ilaturat total si k nu mai simte nimic pt mine .Iam zis este o cale sa salvam casnicia asta ,si eu am gresit si el .Raspunsul lui a fost cai trebuie timp .Si k daca nu erau copii nu mai era cu mine demult .si multe si multe mia mai zis .Am inercat sa fac sa slabesc miam luat niste medicamente de slabit nu mincam cu zilele nimic doar sa slabesc ,am incercat sa vb cu el am incercat sa-l fac sa ma iubesca si el imi spune k sunt o pisaloaga k tot il pisez ,si tot timpul ma ignora ,am incercat sa nu vb cu el ,dar tot nu e bine nimic .Azi iam spus ca nu vad cum vrea el sa salvam aceasta casnicie daca continua asa .Prin telefon imi zice k nu mai simte nimic pt mine si ii e greu sa mai astept si eu 5 ani de zile cum a stat si el .eu iam zis k eu nu voi astepta atita timp ptr a ma iubi din nou si vreau sa-mi traiesc viata fericita .La-m intrebat atunci de ce a mai facut dragoste cu mine dupa ce el sa certat cu amanta sa-i zic asa ? mia raspuns k eram foarte insistenta sa ma culc cu el si el sa culcat cu mine .doar de aia .Lam intrebat daca momentan are pe cineva si mia raspuns k nu .
Este un calvar prin ce trec acum simt k inebunesc .Mie mila de copii k ei vor suferi foarte mult .Cel mare nici nu mai vrea sa doarma si sa stea acasa zice k tata tot timpul este plecat si nu sta si cu noi ,cel mic inca e prea micut are doar 1 an ..
Credetima k nu stiu ce sa fac mam gindit sa divortez k oricum nu mai merge nimic bine .Sa ramin asa doar ptr copii? nu stiu ce sa fac .
Simt nevoia sa ma descarc cuiva dar nu am pe nimeni ,cui sa-i spun problemele mele

http:// www.kodakgallery.com/ http://www.youtube.com/watch?v=aCby5is-DFU

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorenyy spune:

,ca de fiecare data cand citesc(si recitesc) astfel de postari simt un gol imens in suflet,ma gandesc in primul rand la sufletele copiilor,apoi la noi,mamicile si femeile,si in ultimul rand la fiarele care ne-au promis cerul si luna,o viata linistita,o familie de vis,sa fie langa noi si la bine si la rau.Dar ca in majoritatea cazurilor,la rau isi iau talpasita,isi gasesc intotdeauna pe cineva care sa le "mangaie fruntea" si sa le aline "durerile",si apoi ca noi,victimele lor,sa le fim o povara...
In cazul tau,eu ce sfat sa-ti dau draga mea?Este usor sa-ti spun,fa-ti bagajele si pleaca,da-l naibii afara de nenorocit,dar poate nu esti in situatia sa-ti poti permite,probabil el este cel care pune mancarea pe masa si va asigura acoperisul,in cazul fericit in care tu singura iti poti permite o astfel de mutare,atunci,da,fa-i bagajele si trimite-le amantei.Nu i te arunca la picioare,nu se merita,fii demna,ai doi copii ptr care trebuie sa fi perfecta,tu esti D-zeul lor,vor o mamica fericita si mereu zambitoare,nu o mama incercanata si deprimata,nu fi carpa sotului tau,nu va merita,nu merita dragostea ta,si in special dragostea copiilor tai.
Am trecut si eu prin multe probleme cu sotul meu,fiind insarcinata,am plans,"am blestemat",dar nu m-am aruncat la picioarele lui niciodata,trageam aer in piept,imi faceam calculele cum sa ies dintr-o astfel de situatie,un cosmar,l-am anuntat ca nu mai este binevenit in casa,ca eu voi avea un copil,el a fost doar un donator(scuze,am vrut sa-l ranesc,sa se simta si el folosit),si lucrurile au inceput sa se indrepte.
Stiu cat iti este de greu cu 2 copii,mai ales ca unul este atat de bolnavior,probabil seara dupa cei mici se culca,ai putea incerca putina gimnastica,ptr ca am inteles este totusi o problema ptr tine,si ai grija cu dietele si zilele fara mancare,nu vrei sa pici ziua in amiaza mare pe strada sau sa ajungi pe la urgente,nu?
Nu spun sa renunti la ideea de a fi iar un cuplu cu sotul tau,dar gandeste-te si la varianta de mama singura cu 2 puisori...Ai pe cineva care te poate ajuta?Ce surse de venit ai?
Eu te sarut dulce,si aminteste-ti la fiecare secunda,ai doi copii de crescut,sunt atat de importanti scumpa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana405 spune:

Lorenyy iti multumesc de sfat .Situatia financiara este proasta in familia noastra si asa cu el impreuna ,dar ce sa zic daca voi sta singura cu copii.Nu am unde sa ma duc dupa ce mi se termina maternitatea cu la doilea copil nu voi mai putea lucra vreodata de oarece permanent va trebui si trebuie sa stau linga copilul meu care este bolnav (paralizat).Si asa stam in chirie .Sa ma duc la parinti mei nu as vrea sa mai ajung acolo .Scap de o problema si ajung la alta .Sa sti k am observat k intodeauna cind ne certam si fac niste crize de nervi parca e mai calm putin ,dar nu tine mult.Azi dupa ce ne-am certat a iesit pe usa si a plecat ,dupa citeva minute ma sunat si atit lam auzit zicind Ca iti place acum asa >dupa care am zis sa ma lase inpace si am inchis si am dat cu tel de pamint.Dupa masa am luat copilul cel mic la plimbare si am vazut k a trecut cu masina pe linga mine si sa oprit dar eu am mers in alta parte ,si ma si sunat ca nul las sa si vada copilul si a venit dupa mine si mia cerut sa-l pup dar iam zis sa lasam lucrurile asa cum sunt sa ma lese-n pace .Iam zis k plec sa ma plimb si ma chemat sa mergem la baiatul cel mare,dupa care el iar a zis k are treburi si sa dus dar sa-l astept sa mergem acasa .Cind am venit acasa eu si cel micu cu sotul k cel mare a ramas la bunicasa am intrat in casa dupa care sa schimbat si mia zis k pleaca in interes de servici dar sar putea sa nu ajunga acasa acuma seara ..Stiu k are ceva problema la servici dar nu sunt sigura k acum acolo a plecat ,sincer nici nu ma intereseaza deja pe unde umbla si ce face.Eu pe 22 trebuie sa plec la recuperare cu copilul la mare am zis cind voi veni acasa vad ce e si daca nu merge nici nu mai stau pe ginduri voi baga divortul si cio fi pe urma nu stiu


http:// www.kodakgallery.com/ http://www.youtube.com/watch?v=aCby5is-DFU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenyy spune:

,eu sunt olteanca,si cand zic olteanca,adica 100%,sotul meu ardelean,calm,prea calm,imi vine sa-i dau cu orice in cap cand il vad cat de linisitit este in orice situatie,(ei,mai ridica si el tonul cand ii amintesc de D-na Maica-sa),si cateodata imi da impresia,cu cat sunt mai dura cu el,parca cu atat mai mult ii place;-)Ciudat,nu?In momentele de groaza cand aveam problemele noastre(el amanta,eu gravida si fericita),la inceput am inceput sa-l iau cu lugu` lugu`,ba sa mai sar la el in zilele cand parea absent, il indepartam mai mult.Atunci am hotarat ca totusi ignoranta mea,siguranta ca voi fi bine fara el,ceea ce ii repetam zilnic,l-a apropiat,isi dorea probabil o femeie puternica langa el,nu o smiorcaita care sa i se apuce de gat.Niciodata nu i-am aratat ca voi fi o femeie distrusa fara el,nu i-am dat placerea,plangeam prin toate colturile,dar nu am vrut sa stie asta,i-am lasat,ma repet,impresia,ca sunt o femeie pe picioarele mele,care stie ce vrea de la viata,cu un copil atat de mult asteptat,ca viata v-a merge inainte,cu si fara el.Spre fericirea mea,nu am fost si nu sunt dependenta financiar de sotul meu,am avut apartamentul meu,dupa 2 saptamani de la nasterea Piticei m-am reintors la servici,am avut ajutor,putin diferita situatia noastra,ma gandeam ca esti in relatii bune cu familia ta,ar fi fost un atu in plus.
Ignora-l,fii calma,zambitoare,sufera in baie,seara dupa ce toata lumea doarme,nu vrei sa fii la mila lui,te atinge,respinge-l,nu urla decat in gand dupa atingerile lui,stiu cat doare,dar mai mult m-ar durea sa stiu ca ar face dragoste cu mine ptr ca il oblig,cum crede el,l-as lasa sa creada ca putin mai sunt interesata de persoana lui,poate asta il pune pe ganduri.Imi dau seama prin ceea ce treci,un copil bolnav,altul atat de micut,dar in orele libere in care iti permiti ai grija si de tine,uitam sa fim si femei,si asta aduce la racirea relatiei.Eu saptamanal mi-am facut un obicei prin a ma duce la manichiura,pedichiura,coafor,doar il anunt cu o seara inainte ca va trebui sa stea cu Degetica,ii spun in mare ceea ce are de facut si bineinteles,ca de fiecare data,intarzii.O zi pe saptamana anuntati sotul ca vrei"liber",sunt si copiii lui in fond,de ce ar fi tata numai la pupacit si cam atat?!
Te sarut,tine-ne la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana405 spune:

Am inceput sa-ti scriu si ieri dar am sters k suna cineva la usa .Ce sa zic il ignor k oricum nu am nimic de pierdut .Ieri pe la 12 sa trezit sotul si a stat pina la vro 1 jumate in casa pe urma sa dus nu lam intrebat dar el a zis k vine nepede .Dupa ce a iesit sa intins sa ma pupe si a plecat .Pe urma au venit niste cunostinte la mine .O prietena ,fina ,mea si sorasa ,toate avem copii.Ce sa-ti spun ne-am distrat de minune .Sotul ma sunat sa ma intrebe ce fac unde sunt si iam zis k acasa am musafiri ,a zis atunci voi veni cind pleaca ele .Au trecut orele si tot ma suna ca nau plecat am zis k nu .El mia zis k pleaca la Alex si iam zis bine .Pe la vreo 7 jumate mam dus cu ele ziceam sa ma duc si eu la Alex .Cum am coborit jos a si venit sotu cu Alex ma intrebat unde plec iam zis k plec sa-mi iau tigari .Mia zis sa merg cu ei la Nasamea la fete .Bine am mers am stat ce am stat ,lam dus pe Alex iar la bunicasa si am venit acasa .El sa schimbat si mia zis k pleaca pina -n gara ,bine dute .Ma intrebat inainte sa plece k sa se culce cu mine in pat sau sa si faca patul in camera mare ? iam zis fa ce vrei si ma strins in brate ma pupat si a plecat .Dupa o ora a venit acasa eu ii facusem patul in camera mare .A venit la mine in cam mica sa pus linga mine si ma tot mingiiat pe mina si ma tot pupat nu prea iam dat importanta k ma uitam la TV ,ma intrebat sa se culce aici cu mine si iam zis k iam facut patul dincolo .a plecat si a mincat pe urma sa culcat .Ieri iam zis k plec cu fetele Simbata ,na zis nimic. Azi dimineata a plecat la servici ..A am uitat sa zic cind am fost la nasamea cu copii i lAM DAT PE lUCA IN BRATE SI IAM ZIS MAI STAI SI TU CU EL K EU AM STAT TOATA ZIUA AZI ,LA LUAT SI LA PLIMBAT CU MASINA PINA A ADORMIT

http:// www.kodakgallery.com/ http://www.youtube.com/watch?v=aCby5is-DFU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Mie parca imi suna spre bine...ce ai scris tu in ultima postare...

Sorana 30+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[Despre Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexadra spune:

Se pare ca daca il ignori te vrea langa el.. suna bine ... mergi asa tot inainte si mult succes sa va refaceti casnicia. sanatate multa la baietel

Mamica de print Raul Mihail
"http://s64.photobucket.com/albums/h183/alexadra26/"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana405 spune:


Vin cu noutati .
Intro seara mam hotarit sa-i spun sa plece iam facut si bagajul si lam rugat frumos sa plece din viata noastra.El mia zis pe un ton foarte calm si frumos k el nusi lasa copii niciodata ptr nimic in lume,iar daca nu-mi convine sa plec eu .Mia spus k oricum nu mai e cu nimeni sa stau linistita in privinta asta .Ce sa zic nu ne mai certam vb calm unul cu celalalt sta mai mult pe acasa mai ales cu copii .Chiar azi mia zis k sunt foarte incordata si ar cam trebui sa mai ies si eu cu prietenele mele prin oras sa ma mai relaxez umpic .Am hotarit sa incep de saptamina viitoare sa merg la fitnes .Da asa a fost k plec de sapt viitoare 3 sapt la mare doar eu cu Alex dar nam mai mers .Saptamina asta am fost la coafor ,a stat dinsul cu Alex acasa iar cel mic era la maicamea ,am stat la coafor de la 5 jumate pina la 9 seara ,erau cam multe ,cind am venit acasa am crezut ca va face gura ca unde am stat atit dar nimic na zis .Lam intrebat daca lar deranja daca mias gasi si eu unul ,sa uitat asa la mine k ce baiam si azis normal k nu iar conveni.Lam vazut introzi k imi cauta in telefon si ma intrebat k ces cu atitea numere si cine sunt acele pers ?.Nu stiu ce sa zic ce va fi si daca va fi bine vreodata ,Am impresia ca o face doar ptr copii sa nui piarda nu si ptr mine.dar oricum schimbarea se vede ,mereu vine si ma saruta cind vine sau cind pleaca de acasa.Azi cind sa trezit eu eram in bucatarie la chiuveta a venit prin spatele meu si ma strins in bratele lui si ma sarutat ,de multeori imi doream sa faca lucrul acesta ,ca si cum era la inceput.Mia ppicat foarte bine ca am simtit ca o face el si nu eu.mia mai spus inca ceva care mia fost foarte mila de el :Ce vrei sa ajunga si copii mei asa cum am fost si eu?Tot la virsta de 5 ani tatal lui ia lasat si mia zis k el nu va face asa ca stie ce suferinta e ptr copii.Ma intrebat ca si eu vreau sa fac acest lucru copiiilor nostri ?

http:// www.kodakgallery.com/ http://www.youtube.com/watch?v=aCby5is-DFU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexadra spune:

Se pare ca indiferenta da rezultate in cele mai multe cazuri. Bafta multa si fa-l curios in continuare, lasa-l sa te suspecteze ca ai pe cineva, dar, nu te "murdari" cu asa ceva, eu personal, nu cred ca m-as putea uita in ochii partenerului dupa ce l-am inselat... dar, asa sunt eu, nu e regula.

Mamica de print Raul Mihail
"http://s64.photobucket.com/albums/h183/alexadra26/"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Tu cum te simti?Mai linistita?Ti se pare ca e spre bine?

Sorana 30+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[Despre Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana405 spune:

Nu stiu ce sa zic ,nu mise pare k e bine ,pt k nu simt k o face din suflet ,simt k o face ce face doar pt copii ,cum am mai scris si mai sus.De exemplu azi am vb la tel si iam zis k nu stiu ar trebui sa fim despartiti un tim si sa vedem ce va fi .a zis sa plece la lucru in strainatate.Poate ar fi o ideie buna sa vedem . A mai zis k sitind aici in oras si sa fim despartiti nu ar rezista sa nu fie linga copii.A zis k sa lasam timpul sa le rezolve pe toate,sa nu sarim la divort

http:// www.kodakgallery.com/ http://www.youtube.com/watch?v=aCby5is-DFU

Mergi la inceput