Nou stil de viata (226)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Ia uite ca are DC-ul poze, putem acu' sa punem barbati goi linga croissant la cafea sa ne dam binete la prima ora si asta numai tura de dimineata ca astea active noaptea au voie orice. Roxana la multi ani! Eu de as minca asa de putin as fi ca moarta, tu ce regim tii acolo ca tot vad ca ai meniuri fixe pe zile. Felicitari pt sport! Anky aiurea cu operatia, dar asta e! O sa fie bine! Ce fel de metoda se va folosi? Ma refer la anestezie mai ales.Liris chiar citeam pe net odata ca asa cum nici in viata de zi cu zi de la politica la limbi vorbite spaniolii nu pot cadea de acord la o singura idee si varianta fixa asa e si la culinare si in special in apella lor cea nationala. Important e sa gasesti o reteta pur spaniola nu adaptata de bucatari nemti, romani etc ce am mai vazut si eu pe net. Asta facuta de mine e ceva intre paella valenciana de unde e familia lui alberto si paella con marisco specifica costa blanca costa brava, stilul asta de amestec sa gaseste si prin restaurante. Asa se facea in familia lui, ca sarmalele facute la mama care-s intotdeauna cele mai bune:) Neaparat e supa de pui nu concentrat, foc de lemne , cratita intinsa, fasolea lata, mazarea, cu sau fara pastai, mai sunt legumele alea mici antriscoken ori ceva de genul asta, dar aici nu se gasesc decit conservate si in varianta mare, sofran mult si nu colorant alimentar mai ieftin, piperul numai cayenne. Nu se pune usturoi de ex cu toate ca in multe retete pe net apare si usturoiul mai ales pe forumurile romanesti, reteta de la anky era si cu usturoi si cred ca e f buna, dar nu mai e paella in stil spaniol.Cind ma bag in povesti din astea nu mai termin:))Gata la relax cu mine. Tot racita sunt pufuuu ce nasol..multumiri pt urarile de sanatate. Merg sa vad pozele noi.Merci de muzica, lol trecu vremea fetelor! Parca mai ieri eram tinerele.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Vikinga,se va administra anestezic cu ajutorul unei masti,mai multe nu stiu, dar o sa aflu pe 2 octombrie cind merg sa vorbesc cu anestezistul,sa ma puna in tema.
Da,paella africana e cu usturoi si e super buna.Azi am facut din nou paella si am pus Kurkuma in loc de sofran,a iesit tare buna,au mincat si copiii,bine ca eu nu o incarc asa de tare,nu pun scoici,calamaris si nici creveti mari,pun creveti mici de cocktail(tocmai ca sa pape si copiii).
Claudia,sinteti o familie frumoasa ,parca baietelul cel mic seamana cu tine mult.Vad ca copiii s-au distrat frumos la petrecere.Mah,dar...tie iti sta foarte bine cu parul asa,de ce tot zici ca e "ca matura",si culoarea te prinde super,imi place muult.Pari mult mai tinara,iar chipul tau e mai luminos.Eh..eu am parul un pic mai lung de cit al tau,dar eu astept sa mai imi creasca putin,pina atunci nu ma incumet sa fac poze.
Aici in NL scoala e pe grupe,Bianca este acum in grupa a doua.Prima grupa a fost cea pregatitoare,cum ar veni,deci acum e in clasa 1 si se descurca foarte bine,chiar mi-a venit intr-o zi cu asta acasa,prinsa in piept de bluza.Asa primesc aici copiii, daca sint buni la scoala si sigur ca eu sint super fericita ca merge bine. Scoala e obligatorie de la 5 ani,cum e la voi in DE,parca de la 6,nu?
Zuzulici,ia mina de pe floricele..
Roxa,sanatate lui Serbanica.Cum a fost in Mall,cu ce te-ai rasfatat de ziua ta ?
Carmen,mult succes de miine la job.Vreau sa te intreb,religia este obligatorie in scoli ?
Mult succes copilasilor care incep de miine aventura cu ghiozdanul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Claudia pozele sunt facute in studio? Sunteti o familie frumoasa! Si ce mai petrecere acolo, casa plina:) Te schimba mult freza si mai ales culoarea, eu una aproape sa nu te recunosc! Dar de ce ziceai ca s-a ars parul, a fost nevoie de decolorant? Mi se pare ca te prinde binedar te sa mai arunc o privire pe pozele vechi sa vad de-ti vine mai bine decit inainte.Eu as renunta la blondul asta, cred ca am sa revin la o nuanta mai inchisa cu suvite fine blonde. Cind e intins se potriveste mai bine blondul dar cind il las natural ondulat mai bine i-ar sade in ceva mai inchis. Cred, inca nu-s f sigura.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

Claudia pozele sunt facute in studio? Sunteti o familie frumoasa! Si ce mai petrecere acolo, casa plina:) Te schimba mult freza si mai ales culoarea, eu una aproape sa nu te recunosc! Dar de ce ziceai ca s-a ars parul, a fost nevoie de decolorant? Mi se pare ca te prinde binedar te sa mai arunc o privire pe pozele vechi sa vad de-ti vine mai bine decit inainte.
Eu as renunta la blondul asta, cred ca am sa revin la o nuanta mai inchisa cu suvite fine blonde. Cind e intins se potriveste mai bine blondul dar cind il las natural ondulat mai bine i-ar sade in ceva mai inchis. Cred, inca nu-s f sigura.

Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo




Io zic sa nu renunti,iti sta tare bine "you are glowing",vorba lui Heidi Klum Din ultimele pozele pe care le-am vazut cu tine,nu pot sa spun ca ai avea un ten mai inchis si ca iti sta bine blonda.Daca aveai un ten mai inchis nu iti statea bine blonda.Ptiu..cred ca si mie mi-ar sta oribil cu parul brunet sau negru,brrr...as arata ca Morticia Adams ,tocmai pentru ca eu am tenul mai deschis la culoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

BUna fetelor...

Roxana si multa sanatate!

Eu incerc din rasputeri sa ma tin departe de tentatii...si vad ca reusesc cat de cat.Sper ca raportul de marti sa fie imbucurator...

In rest sunt ok, copii si ei sunt ok...dar stau cam prost cu timpul si cu cititul...asa ca...merg sa ma pun la curent...

Va poop!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

neata, las un ceai verde si-o cafea cui doreste si ma pregatesc sa mergem la gradi, apoi la scoala/serviciu.
Va multumesc pentru urari, azi chiar am emotii, , brrrrr!

Anky, religia nu este obligatorie...

Claudia, pozele sunt grozave, sunteti o familie frumoasa, implinita! Si ai doi copii minunati, sa-ti traiasca sanatosi!

Roxa, sanatate lui Serbanica.

o zi buna tuturor!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">TEO in concursul Danonino - me2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna dimineata!

Roxana La multi Ani! cu sanatate si fericire! alaturi de familie!

Carmen bafta in prima zi de gradinita si scoala! Ai emotii duble azi!

Delia daca nu am reusit sa-ti urez drum bun, iti urez bine ai revenit acasa, intr-un frig de o sa-ti vina sa te intorci acolo!

Ieri a fost zi de post, am mers la biserica dupa care am fost in vizite. De mancat m-am prostit si mi-am luat niste patiserie (saleuri cu mac si susan si cornulete cu gem si nuca). Asa ca fetelor puneti biciul pe mine, ca daca nu mi-l aplic singura. In rest am mancat fructe (struguri) si supa de rosii cu zarzavaturi.

Va las acum ca trebuie sa plec la servici
Va pup si va doresc o saptamana frumoasa, chiar daca inceputul este friguros bine. Sa speram ca vremea isi va reveni.

Bafta copiilor care merg la scoala si gradinita. Un an scolar bun si plin de realizari.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Fetelor am uitat!

Ieri a fost o zi trista pentru teatrul romanesc: s-a stins din viata marele Stefan Iordache Mare pierdere! Mare om!

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Buna dimineata !Eu ma pregatesc sa duc fata la scoala si dupa-amiaza sunt de servici.Am intrat sa va salut acum ,pt. ca nu stiu daca mai apuc pe ziua de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza

Ia rapida ca tre sa plec.

Carmen merci de ceai.. Si bafta azi

Tumpi eu numai cu rosie am facut dar ma gandesc ca merge si cu altele. Vezi ca pe culinar.rola retete vegetariene mai e una faina.
Cat despre salata.. Eu facui una calda cu ce am gasit in frigider. Am fiert niste praz impreuna cu lintea, intr-o tigaie am calit ff putin niste dovlecel, ardei gras, niste buchetele fierte de conopida (cred ca mai era si altceva da nu-mi amintesc acu), si dupa ce lintea a fiert, am scus-o bine de apa si am pus-o peste celelalte legume. Aaa si juma de usturoi pisat.. Era ceva improvizat de mine. Pe net gasesti sigur retete mai avansate

Si o saptamana placuta si usoara

Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput