Istoria unei nasteri care trebuia sa fie perfecta!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Melinda spune:

Ma cutremur toata la ace sa intamplat. nu pot sa cred ca exista asa ceva. Biata femeie ce a trebuit sa indure.
Ii doresc multa sanatate, putere de lupta in continuare si multe bucurii in viata.


mel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy spune:

Cristina, ar fi bine sa te mai gindesti la 'sifonarea imaginii'. Greselile pe care le putem face in viata sint atit de multe, incit nu are rost sa le repetam - ar trebui sa ne unim fortele si sa invatam unii de la ceilalti - asta n-am spus-o eu! Povestirii nu prea ii vad rostul daca macar prin pomenirea numelui acelui spital persoanele vinovate nu sint pedepsite. Te rog, mai gindeste-te!

foto: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=crissy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza spune:

NU numai numele spitalului ar trebui facut public ci si al docturilor, pardon, bestiilor care se pot comporta in felul acesta. Numai asa ei vor fi ocoliti de viitori pacienti adica potentiale victime si poate mai devreme sau mai tarziu marginalizati.
E dezgustator ce se intampla in unele "spitale" din Romania. Dar exista un Dumnezeu si dupa fapta si rasplata.
Sanatate Cristinei si BB-lusului ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitzi spune:

Cristina,

Ce-ti pasa tie de sifonatul imaginii unui spital? Daca vrei fa-o, daca nu, nu. Ce este important pentru tine, mama lui bebe, e ca sunteti bine amandoi.
Se fac rautati nenumarate, voit sau nevoit, in spitalele romanesti...pacat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Felicitari! Totul e bine cand se termina cu bine! In privinta cadrelor medicale...asa e peste tot in Romania, m-am resemnat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

uh Cristina!
ti-am citit "povestea" cu lacrimi in ochi...
mi-am adus aminte de tot calvarul nasterii fetitei mele de acum 5 ani dintr-un spital din romania...CUMPLIT!
cumplit cum poate fi tratata o mama care aduce pe lume un copil
cand ai timp citeste "un crampei din viata mea" de aici de la nasterea pe glob. este povestea nasterii fetitei mele, Maia.
ai sa vezi ca nu esti singura mamica care trece prin n "peripetzii" pana ajunge sa-si tzina bebelusul in bratze...
ai grija de tine si bun venit pe Lume bebeului!

ange,mamica de 2 ori

http://community.webshots.com/user/maiaioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Cristina, felicitari pt. bb ! Bine ca ati reusit sa scapati cu bine din acel infern.

Nina & Nina-Cristina (1 an si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:

Pacat ca acesta povestioara trebuie sa ramana o amintire atat de neplacuta.
Pacat ca aceast gen de trauma inca se intampla in Romania.
Pacat ca uni oameni nu-si aleg sa practice o meserie din pasiune. Pacat ca unii trec ca gasca prin apa prin scoli.
Pacat ca exista suferinta declansata de incompetenti.
Pacat, tare Pacat.

Rusine tuturor acelora care sunt indiferenti la modul in care isi fac datoria.

Sper ca in timp copii nostri sa ajunga adulti cu valori solide si concepte bazate pe o educatie sanatoasa.


Prospata mamica !!!!! Ai trecut si peste aceasta cumpana din viata ta, sunt convinsa ca esti mult mai puternica.
Ma bucur ca acea gasca de indolenti nu te-a invis.

Sa-ti traiasca pruncul si sa va aduca multe bucurii.





Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudya spune:

O mamica puternica nu poate aduce pe lume decat un bebe la fel de puternic!!!Si ca dovada,iata ca totul este bine acum.
Felicitari,draga mamica si bine ai venit pe lume ,micutule!!!

Mergi la inceput