un sfat,va rog....

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

In situatii ca a ta nu prea e bine sa dau sfaturi dar totusi ma risc.
Eu m-as intalni cu el si as provoca o discutie foarte deschisa.I-as spune tot ce simt,tot ce vreau si tot ce ma face sa am temeri.I-as explica f. clar ce ma retine si ce ma face sa-mi doresc o noua relatie ca mai apoi el sa hotarasca daca vrea sa fiti impreuna si daca e dispus sa-si asume niste responsabilitati atat de mari.
Nu e simplu sa intri intr-o relatie cu o persoana care a suferit un esec sentimental si daca el nu e constient in ce se baga s-ar putea sa nu mearga relatia si tot tu sa fii cea care sufera cel mai mult.

-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daiana_raluk spune:

Asa e Alina,dar inca trebuie sa ma limpezesc eu,sa stiu exact ce vreau.Nu e cazul inca sa-i cer sa-si asume responsabilitati.Si nici el nu deschide discutia referitoare la ce va urma,desi e destul de implicat,sau cel putin asa-mi pare mie.A ajuns sa vina sa ma vada de 2 ori pe zi,iar eu cred ca incep sa o iau razna.Multumesc mult pt toate sfaturile primite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenyy spune:

Daiana,prea prematur inca sa-l introduci pe Cutarescu la fetele tale,nu,nici pe departe nu m-am gandit la asta,dar pur si simplu,mamii are treaba in oras o ora doua,sau mai aproape de adevar,ma intalnesc cu o cunostiinta la o cafea,le suni de 2-5-40 de ori in aceste ore asa,de control,cum amintea si o mamica mai devreme,bine ar fi direct la subiect cu omul,nimic pe ocolite...Spune-i de la bun inceput la ce te astepti de la aceasta relatie,important este ca sa aiba si el rabdare,sa nu faca confuzie de varste draga,la 17-18 ani vezi cu totul diferit viata si relatiile,la varstele noastre de purisance,este cred ca,mai complicat;-)),stim ce vrem de la viata,de la un barbat,nu visam numai genti Gucci sau ma rog alte luxuri de acest gen;-)
Hai pupici,si sufla in cafea,sa nu te arzi;-)))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemimay spune:

lasa-ti timp nu te grabi. gandeste-te bine ce vrei si asa cum au spus si celelalte fete ar fi bine sa iesi cu el la o cafea sa il intrebi ce vrea defapt de la tine. o discutie directa nu cred ca ar stica.

multa sanatate

naomi 23.11.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daiana_raluk spune:

am votrbit cu el,nu a trebuit sa deschid eu discutia serioasa,a deschis-o el.Mi-a zis ca ma iubeste(cam devreme ,parerea mea),ca vrea o relatie cu mine,ca isi asuma si responsabilitati,etc.Oricum,parca plutesc si eu.Nici n-am stiut ce sa-i raspund.Ma cam irita insistenta si graba lui.Vrea sa ne vedem zilnic,sa vb la telefon non-stop,sms-uri nu mai spun cate.....ce sa zic....si mie imi fac bine toate chestiile astea,dar parca e prea insistent.Sa nu urmareasca altceva.Multumesc pt toate sfaturile primite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Hai sa o luam sistematic.Ce ar putea sa vrea de la tine?

Primul pas a fost facut si e bine ca a venit din partea lui.
Pasul doi,imcearca sa aflii mai multe despre foste relatii,fosta casnicie,de ce s-au despartit,maruntisuri,amanunte.Poate e un om bun dar din maruntisuri poti sa afli lucruri foarte grave pe care el nu le va spune singur.Poti afla defecte,tabieturi,asteptarile care le are el de la o femeie.
Si daca el vrea sa te vada tu ce ai impotriva.Considera un avantaj ca poti sta mai mult de vorba cu el si intr-o perioada scurta poti afla tot ce te intereseaza fara sa pierzi timpul.Nici nu-ti imaginezi cat inseamna timpul pt. noi,femeile singure.

-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

cred ca tu singura ti_ai creat problemele. de ce ai divortat? nu aveai timp pentru toti? se pare ca pentru aceasta relatie ai ales sa divortezi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu1

cred ca tu singura ti_ai creat problemele. de ce ai divortat? nu aveai timp pentru toti? se pare ca pentru aceasta relatie ai ales sa divortezi...


Bubu, curaj si prezinta-te inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daiana_raluk spune:

Rog moderatorii sa inchida acest subiect.Multumesc mult pentru toate sfaturile primite

Mergi la inceput