Nou stil de viata (225)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

da mai, chipsuri is..., n-am vazut bine.
Tzuni, iti place floarea?

pai in afara de tort n-am facut nik dulce. Nu ma omor cu gatitul caci nu vom avea cine stie ce invitati. Vin socrii de la Roman si frate-miu cu prietena lui. Nasii lui Teo sunt in Germania, asa ca....

Caro, merci pentru filmul recomandat. Cum a fost azi la cardio sculpt?

Tumpi, drum bun, te astept miercuri la raport. Multumesc de urari, .

Delia, nu, nu ma inscriu in concurs. N-am chef, .

Claudia, multumesc de urari si ma bucur ca te-ai impacat cu noua culoare. Astept noile poze, cand vei avea timp, .

Dordia, sanatate copilasilor si bine-ai revenit pe baricade!

Sabina, ok, de marti te voi trece la active.
Multumesc de urari, ii doresc si eu lui Gheo multa sanatate si sa creasca voinic! Petrecere frumoasa si poate reusesti sa ne arati cateva poze.

Anda, sigur ca vreau reteta, mai intrebi? Dar, te rog odihneste-te (acum am citit din urma ca n-ai dormit toata noaptea) si cand vei avea putin timp, o vei posta, .

Larissa, daca te inscrii in concurs, ai ca obiectiv principal atingerea scopului stabilit: iti propui sa scapi de x kg pe durata concursului. Coechipierele te vor spijini, veti posta meniul zilnic, vei avea parte de sustinere, in special din partea lor.
Castigatoarele concursului primesc un brat de , pupaturi si tot ce vrei de la fetele de pe topic.
So, te inscriu?

am obosit, asa ca ma opresc aici.
Tlaura, Anky, Vio, Hopes, Yubi, Alina,....,

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">TEO in concursul Danonino - me2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Carmen: nu dorm ca n-am mancat inca, iar reteta am postat-o deja - mai pun linkul o data http://andaoana.blogspot.com/2008/09/marshmallow-chocolate-sandwich.html
Sa stii ca astept poze de la tort.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Carmen: nu dorm ca n-am mancat inca, iar reteta am postat-o deja - mai pun linkul o data http://andaoana.blogspot.com/2008/09/marshmallow-chocolate-sandwich.html
Sa stii ca astept poze de la tort.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Anda, merci, , il studiez acum.

Larisa, echipele sunt formate; daca vrei, te inscriu si mai astepti doua coechipiere pentru a forma o noua echipa.

noapte buna!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">TEO in concursul Danonino - me2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

daniela, da...e mai bine pe privat. Nu ai PM activat ca ti-as fi lasat adresa mea de yahoo mess ( mail). Eu am PM activat si imi poti lasa acolo o adresa unde sa te pot gasi.
Legat de delegatii...mie imi era rau si fizic "pe drumuri". Ajungeam nauca!

mephela, nu stiu ce sa zic. Daca se mai formeaza o echipa intru si eu. Doar ca o sa am o perioada extrem de grea de luni incolo si plec si din tara o saptamana incepand cu 29 septembrie. Oricum eu de luni reduc mancarea...daca e nevoie sa completez vreo echipa cu cea mai mare placere. Doar ca nu voi avea f mult timp de net in ultima perioada!
Legat de tort e bun si unul leopard. Eu n-am facut un tort in viata mea. De gatit gatesc aproape zilnic sau la 2 zile dar la dulce...inca nu m-am bagat. Deocamdata ma uit pe bloguri culinare sa imi fac curaj! Partea proasta va fi cand va trebui sa gasesc si timp pentru asa rasfat!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

hi, hi, sunt mephala, nu mephela.
ok, daca gasim doua coechipiere, faceti formatie noua; in caz contrar, vor mai fi concursuri...:)

chiar ma culc, gata!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">TEO in concursul Danonino - me2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Buna fetelor!Am fost in seara asta la spinning, e numai miercurea si vinerea cite o ora. Deli dupa juma de ora m-am gindit la tine! Vai mie nu credeam ca fac fata pina la sfirsit, 30 min erau suficiente...sunt KO..! Si numai bine ca dupa o ora cind eu eram deja cu ochii scosi, antrenoarea zice, ca daca ne simtim toti asa de bine sa mai facem inca 15 minute, ca totusi nu a fost un ritm chiar excelent. Haaa??? In fine am reusit pina la capat, sa vad cum mi-o fi miine, acum stiu doar ca vreau cit mai repede in pat. Am intrebat-o pe profa si mi-a zis ca la un ritm bun se pierd in medie cam 600-700kcal, acum depinde poti ridica targetul in fct de gradul de dificultate pe care-l setezi la bicicleta. Hai sa-ti zic cam cum a fost: 10min incalzire, 10 min accelerat bine, pe urma a inceput distractia..dupa un sprint in forta, trebuia sa regelezi rapid bicla la un grad mare de dificultate si urmau vreo 5 min in picioare pe urma iar sprint in sezut pe urma iar in picioare. Dar si in pozitia ridicat is doua stiluri diferite, cu miinile sustinute pe ghidon in cel mai deparat punct, corpul e aplecat usor ori sustinerea numai intr-o mina in cel mai apropiat püunct de pe ghidon in asa fel incit pozitia corpului e verticala si dai acolo pedalat. Pe urma mai sunt "jump-urile": bicla la grad de dificultate mediu spre mare, cit te tine, pedalat in tempo bun si ridicat in picioare asezat jos rapid, iar in picioare iar asezat jos, in ritm clar si sutinut 1 2 3 4 in picioare, pe urma jos numai cit ajungi o clipa cu fundul pe sa. Nebunie nu alta! Muzica de disco la maxim, ce sa zic mi-a placut atmosfera dar sincer a fost greut. Tricoul ud rau de tot pe mine a fost trofeul de dupa:)! Eu nu-s fan bicicleta, la sala nu fac deloc, mi se pare ca e pierdere de vreme, am si acasa si nu o folosesc. Ok a fost buna pe vremea cind aveam prea multe kg si muschii vai de ei. Dar bicicletele de la spinning is alta treaba, simple, asutere chiar, fara butoane, ecrane, clicatituri si alte cele, pe astea muncesti chiar.Pe miine!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldowww.ana-alesia.ro " target="_blank">Ajutam o bebelina mica sa ajunga acasa? Va asteptam aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!

Carmen multam' pentru ca ne-ai format echipa. Acum sa vedem de marti.
Gusta spor la pregatiri! La fel si celor doua doamne care maine isi serbeaza printisorii.
Apropo, cum se face Carmen de nu faci tu super pregatiri?!

Va doresc un week-end cat mai placut si ne auzim maine.
Pup toate fetele: Tzuni, Delia, Carmen, TLaura, Gusta, Zuzilici, Rolo, Carina, Criscosty, Sabina, Yubi, Roxana, Tumpi, Hopes, Vikinga, Mamica dulce, EftimieC, Hcclara, danielaq, Anky, Carolinah, Adi_dalma, Gabrielama, Larissa si toate celelalte fete pe care le-am omis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna Noaptea...dar am atipit pe canapea si al meu sot...s-a chinuit sa ma mute...dar in zadar ca eu cand adorm....tai lemne si nu mai ai treaba cu mine. Acuma m-am trezit...ca a venit Stefan peste mine....si ma chinui sa il conving sa mearga la nani...so...bantui pe aici.

Multumesc mult fetelor de primire....si multumesc Mephalei pt formarea echipei...negre. E o culoare superba.

Anda...esti de coma cu prajiturile astea....eu tocmai am facut aseara o tava de placinta cu mere pt nepotei...dar am dat si eu iama in ea ca era tare buna....offf....dar tb sa invat din nou sa ma abtin.

Cred ca deja pot ura bebeilor Gheorghe si Teodor...sa fiti sanatosi si la punga grosi!

GAta ca incerc sa il mut pe Stefan de pe canapea in patul lui...sa vedem daca imi iese....



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata,
Va las cafea facuta ca eu ma duc sa mai dorm. Acum am terminat conferinta cu clientul si nu mai lucrez in weekend!!!!!!!!!!!!!
La multi ani TEO!!!!! Carmen sa aveti parte numai de bucurii impreuna!
La multi ani GHEO!!!!! Sabina, pupici la piticut!
Ne auzim mai tarziu cand ma trezesc,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput