Shoppaholicele Redouto-masochiste (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tusferi

Buna dimineata!
mie mi-a sosit un colet cand eram in concediu si pana m-am intors l-au trimis inapoi. Nu pot sa zic ca mi-a parut prea rau, pt ca ce era in el mi-ar fi trebuit in concediu. Am o intrebare la voi. Imi vor expedia ei un bon d'achats? trebuie sa le scriu eu sa imi trimita? sau ma trezesc cu cec? Eu am un cos plin si as prefera bon d'achatu'...


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel


dupa cat timp l-au trimis inapoi? Daca nu l-au pastrat o luna de zile (cum scrie in regulament) fa-le o plangere.
Si da, iti vor da un bon d'achat (daca nu e valoare mare) sau un cec.

Dar dupa muuuult timp. Eu inca ma mai conversez cu ei ptr comanda din 12 iulie

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Neatza pe la pranz!

Eu nu mai am nici o speranta sa primesc comanda din 23 iulie.Oricat de sila mi-ar fi,cred ca e timpul sa le scriu pe site.Ce nasol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Uuuuup!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki68

Uuuuup!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

tocmai m-a anuntat mama ca am primit pachetul din anglia cu camasile , in 4 zile!!! ca sambata am dat comanda.
revin cu feedback maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns assa spune:

Din ciclul experiente traumatizante cu posta romana:am primit si eu ultimul colet, din 2 august dar....mi-au cerut sa le returnez sacul / Ati citit bine: sacul in care posta romana a pus coletul.
Am fost, sunt si voi fi socata cum pot alea sa gandeasca/lucreze atat de haotic....da' le-am dat sacul ca altfel nu-mi dadeau produsele

Asa ca luati aminte poate o mai pateste cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns assa spune:

Silar am citit ca te muti la Viena...well save God , ai scapat de posta romana....uita-te bine pe stazi, mai ales in centru ca o sa gasesti muuuuuuuuulte centre de primire a coletelor LR. Fericito!


....cand vedem si la noi asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

[/quote]

dupa cat timp l-au trimis inapoi? Daca nu l-au pastrat o luna de zile (cum scrie in regulament) fa-le o plangere.
Si da, iti vor da un bon d'achat (daca nu e valoare mare) sau un cec.

Dar dupa muuuult timp. Eu inca ma mai conversez cu ei ptr comanda din 12 iulie

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)
[/quote]

Eu parca stiam ca il pastreaza 10 zile. Eu m-am dus dupa vreo 15 zile de la sosire. Le-am scris si celor de la LR sa le zic ca vreau bon d'achat, dar daca zici ca dureaza mult m-am dezumflat
Stau lucrusoarele alea in cos la mine, pacat de ele. Se si epuizeaza pana imi soseste bon d'achatu' sau poate o sa fie numai bine, ca o sa soseasca bon d'achatu cand incep urmatoarele reduceri si le iau mai ieftine decat acum


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui assa

Din ciclul experiente traumatizante cu posta romana:am primit si eu ultimul colet, din 2 august dar....mi-au cerut sa le returnez sacul / Ati citit bine: sacul in care posta romana a pus coletul.
Am fost, sunt si voi fi socata cum pot alea sa gandeasca/lucreze atat de haotic....da' le-am dat sacul ca altfel nu-mi dadeau produsele

Asa ca luati aminte poate o mai pateste cineva

Este o situatie absolut normala prin care noi am trecut de fiecare data cand am primit colete deteriorate. Zic normala pentru ca mi s-a explicat de la posta ca cei de la Biroul de schimb Bucuresti (unde se introduc coletele deteriorate in saci) vor sacii inapoi, altfel ii "taxeaza" pe cei care nu le returneaza, adica biroul de tranzit al orasului respectiv, cu "dragalasenii" de genul intarzierea trimiterilor care duc la discutii uneori neprincipiale intre clienti si cei de la op. Deci, daca nu recupereaza sacii au parte de "lupte interne".

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Tusferi, numai scrisorile (voluminoase sau de gramaj normal) stau 10 zile la op. Coletele stau 30 de zile. Sau ar trebui sa stea. Poate o fi fost scrisoare voluminoasa, de aia or fi trimis-o retur.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Mie nu mi-au cerut nici un sac inapoi

Mergi la inceput