Miresele anului 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ciao.
Tare liniste pe la noi.

Silvi ma bucur ca bebe e ok si esti incantata de doctor si spitalul unde vei naste. Cat despre rana, am inteles ca se mai intampla din cauza sarcinii. Si mama mea a avut o rana aparuta pe fondul sarcinii si i-a cauterizat-o medicul dupa nastere si gata. Asa ca fa tratamentul pe care ti l-a dat, dar nu te impacienta. Sa porti sanatoasa salopeta!

Restul fetelor oare pe unde or fi?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Salutari si multi de la Iasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!!!

aly, exact asta mi-a spus si dl dr, ca va cauteriza rana imediat dupa nastere. pana atunci insa nu tre sa lasam infectia sa-si faca de cap ca sa nu nasc prematur...
multam de urare, astazi chiar port salopeta si sunt f mandra de burtica mea

botic, te pupam si noi

restul fetelor nu stiu ce fac, cred ca inca

o zi minunata tuturor!

silvi 16 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Desi cu putintica intarziere, dau o fierbinte si o cacao cu lapte special pentru Silvi.
Eu ma plictisesc la greu, super naspa sunt perioadele astea moarte, asa de greu trece timpul la scarbiciu de nu-i adevarat. Prefer de departe sa fie foc continuu.
In rest... astept weekend-ul. Sambata vreau sa dau o tura prin oras ca imi trebuie o pereche de pantofi si o hainutza de stofa, sper sa imi gasesc.
Trebuie sa incerc sa ma mobilizez cumva si sa incep curatenia de toamna pana nu trecem la ora de iarna, ca si asa se intuneca destul de repede, dar acum tot as apuca sa mai spal un geam dupa ce ajung acasa, din noiembrie nici gand. In plus trebuie sa fac si ordine in dulap sa pun hainele de vara la iernat ca nu mai am nici o sansa sa le port anul asta. O gramada de treburi si nici un pic de chef.

si va doresc o zi frumoasa si usoara!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu nu mai am timp de net, dar nici de casa. stie naibva ce si cum fac caci trece timpul repede si imediat merg dupa pitic.

Ieri m-am dus dupa marco la gradi, ne intalnim si cu mama lprietenului lui marco si hop-top ne trezim la ei acasa. stau la casa, mama ce frumos!!!!
marco a fost incantat ca a putut alerga prin curte, s-au jucat la groapa de nisip, au facut intrecere cu masinile/motoare, au vrut sa prinda broastele si pestii din helesteu. pe urma distractia a continuat in casa, in camera lui Mihnea...marco a fost innebunit de masinitule, trenurile noi (altele decat ale lui), asa ca de abia l-am luat de acolo la ora 20.

am ajuns acasa, fa mancare, am stat putin cu Clau, somn, azi dim. m-am trezit devreme, am spalat macar vasele, dus copil la gradi, eu la sala, cu treaba, acum am ajuns acasa. nu am terminat[, azi iar e frumos, asa ca vom sta in parc.
poate maine, cine stie.....
si am si o groaza de treaba, de cautat ceva pe net, facut oferte, naiba sa le ia...si trebuia sa rezolv sapt. asta.

de cand am venit sdin Alba sunt intr-o continua alergatura.

Aly bine ai revenit. ma bucur ca a fost frumos si ati avut vreme buna. spor la munci.
Oana nu ne mai tine in suspans, zi cat ati stricat, asa in mare? hai sa vad daca e la cat ma gandesc eu....
spor la treaba iti doresc si tie.
Silvia ma bucur ca bb e ok, chiar daca nu stii exact ce este. asta e cel mai important.
Botic .
Kitzy sunt superbe pozele, ce conteaza un aparat bun, claritatea e super, nu mai zic de efecte.
cel mai important e ca pers. principal e o dulceata, altfel....

de azi intr-o sapt. plecam la Moeciu la Cheile Gradistei. are Clau o conf. acolo si merg si eu. Marco va ramane la Alba, vineri si sambata voi fi mai mult singurica, dar nu conteaza, traiasca SPA si prietenele din Brasov. asta daca ma incumet sa iau masina si sa plec singura.
fetele care au mai fost la conf./trainning la munte, v-ati luat si o tinuta mai speciala? nu eleganta, deprte de mine gandul asta. ziceau ca sambata e seara cand se intalnesc toti, cu sotiile, si nu stiu ce sa pun pt. noi. hai oana, ca tu ai fost mereu in deplasari dintr-astea, me!!!!

va , o zi buna sa aveti.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio eventual blugi cu o camasutza, sacou si pantofi. Cel putin eu asta am purtat la cheful de seara cand am fost anul trecut la teambuilding la Predeal. Sau cu un pantalon de stofa, daca nu agreezi ideea de blugi.
Poate iti da si Oana o idee.
Si de ce ma rog sa nu-ti faci curaj sa mergi cu masina? Stii cum e vorba "curaj gaina, ca te tai' . Mai ales daca mergeti cu masina ce are cutie automata (parca ziceai ca si-a luat Clau una din aia). Eu de cand am venit din State tot il toc marunt pe sotzior sa-mi ia o masina cu cutie automata... cred ca mai am suficient timp la dispozitie sa visez ca inca nu-i vorba ca ne schimbam masina.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Da Alina, are touaregul cutie automata, doar ca eu nu am condus-o pe DN, doar prin oras. am condus putin cand am mers acasa si miscam cam tare din volan. asta numai putin trebuie miscat, are servo directie buna si merge super usor, doar ca eu invatat de la Mondeo....
si la cum cnduc nebunii pe sosele, parca mi-e si frica. voi vedea, oricum.
Mersi de info, ba agreez blugii, e uniforma mea zilnica, poate sunt cam satula de ei, dar cum nu pot merge in parc pusa la 4 ace....imi trece rapid.
, pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata fetele!!!

aly, spor la cumparaturi, sper sa gasesti tot ce iti doresti. si eu am sa merg sa imi caut o hainuta, numai ca nu ma hotarasc de care. ptr ca imi trebuie mai larga ca sa acopere burtica. cred ca am sa imi iau o geaca totusi ca la salopete si ce am sa mai port eu in toamna/iarna asta nu cred ca merge alt tip de hainuta...
aly, bine ca tu macar nu ai de facut curatenie ca la mine. eu mai am vreo 2-3 saptamani de santier dupa care pleaca mesterii si trebuie sa fac curatenie generala. nici nu stiu daca am sa ma mai pot urca sa spal geamuri, balconul etc...

gio, vad ca si la tine e agitatie mare. sper sa le rezolvi pe toate. si daca crezi ca nu mai faci fata mai ia niste suplimente, niste vitamine ca sa ai energie si ptr pitic...
sa stii ca eu in vara l-am luat pe flo la un trainnig si ne-am carat si tinute mai elegante dar cina festiva nu a fost deloc festiva ca a fost pe malul marii si toata lumea s-a imbracat f lejer...asa ca costumul meu a mers nedesfacut inapoi acasa. intereseazate unde se tine acest dineu sau ce e ...sa nu patesti ca mine.

o zi minunata tuturor si spor la rezolvat toate treburile!!!

silvi 16 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza si de la mine.

Gio eu zic ca n-are de ce sa-ti fie frica, e mai usor cu cutie automata, indiferent pe unde mergi. Singura diferenta pe DN este sa nu te bagi in depasiri pana nu cunosti suficient de bine masina. In rest... nu cred ca ar mai pune huzbandu mana pe masina daca am avea o automata .

Silvi eu te-as sfatui sa o rogi pe mama ta sau pe socrela sa faca in locul tau curatenia sau daca va permiteti sa platiti pe cineva. Tu acuma trebuie sa ai grija de tine, nu sa te catzeri pe la geamuri. Bineinteles, asta e parerea mea, sper ca nu te-am suparat .

Va doresc o zi usoara si scurta!




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


aseara m-am uitat pe programul de la conferinta. zice ca va fi o cina sambata la ora 17. Nici Clau nu zicea de haine elegante, acum doar nu mergem la nunta. as putea sa arunc ceva in masina, ca doar nu caram in spate, mai vad eu.

Silvia eu am avut rana din cauza nasterii, cand a iesit bb mi-a facut-o. dar s-a cauterizat pe urma, nu sunt probleme acum.
si sfatul meu e sa nu faci singura, cheama ajutoare, dar nu pune tu mana.
Aly asa e cu depasirile astea, nu ma bag eu stai linistita, doar ca nu am experienta cu ea si mi-e putin frica. poate o mai conduc maine prin Ungaria sau cand mergem sapt. viitoare spre Moeciu.

fete, fug la , musai sa termin, caci maine la Szeged, duminica la party a nasicului mic, si iar ma trezesc luni ca e casa intoarsa.
si weekend fain sa aveti.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput