Miresele anului 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

oana, eu sunt pricina discutiilor despre copii si nici eu nu stiu nimic despre subiect dar incerc sa citesc cat mai mult ca trebuie sa ma pun la punct. ai sa vezi cum ai sa apelezi si tu la fetele cu experienta cand ai sa il astepti pe bb. eu sunt ingrozita de cat de repede trece timpul...azi am intrat in 16 saptamani de sarcina
unde pleci acum in delegatie? iar ne parasesti?
ca si-asa suntem putine, aly la plaja (bravo ei!), krelia si botic stau ascunse...

gio, kitzy, sper ca ati avut o noapte linistita si v-ati odihnit si voi si piticii

o zi minunata tuturor!

silvi 15 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Silvi vad ca numai noua doua suntem pe aici
...si cred ca tie ar trebui sa iti ofer un ceai in loc de cafea
plec la Oradea...dar numai pentru o zi...iar vineri plecam la munte
asa e trebuie sa te pui la punct multe lucruri...sa inveti ...cred ca e o perioada minunata, bucura-te de ea!

daca tot suntem la capitolul bebelusi am si eu o intrebare, peste 2 saptamani merg la botez la niste prieteni...cam cat se da la botez? petrecerea va avea loc la un restaurant de 4*


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

oana, multam de ceai! dupa ce am sa nasc cred ca nu mai beau ceai si nu mai mananc lamai muuuulta vreme...
distractie frumoasa la munte!
cat despre botez, am fost o singura data in viata mea la un botez. finii mei au botezat si am fost invitati, dar nu a fost la un restaurant ci la un gen de "restaurant" semana cu o carciuma...si am dat 3 mil si un cadou care a costat 700 mii...dar la ceva de fite nu stiu.
iar noi am botezat-o pe finuta noastra acum 8 ani dar a fost botezul la biserica apoi petrecerea de botez a fost la padure, de florii, numai rudele apropiate fara bani sau pretentii ci doar cadouri.



silvi 15 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

sunt aici...
pe toata lumea, fara exceptie
n-am noutati...
Oana, in jur de 6-7 mil + cadou la ceva de vreo 3 stele pe aici... - m-am interesat, pt ca avem si noi asa ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

ups... deja 1 octombrie???
acusi incepem iar discutiile despre ornamente de Craciun, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

botic

deabia astept sa discutam despre craciun ca este perioada mea din an preferata!

silvi 15 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Silvia nu pot spune c-am avut o noapte linistita, Diana s-a trezit la 1.30, la 3, la 5 si dupa-aia tot se trezea si atipea iar si tot asa, asa ca....chiar nu stiu cand o sa mai am o noapte intreaga de somn.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralnied1

sunt aici...
pe toata lumea, fara exceptie
n-am noutati...
Oana, in jur de 6-7 mil + cadou la ceva de vreo 3 stele pe aici... - m-am interesat, pt ca avem si noi asa ceva...


deci ca la nunta 8-9 mil...ca eu cadou nu iau, ca nici nu ma pricep, nici rabdare si nici timp de asa ceva nu am


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

offf kitzy, imi pare tare rau. cum adoarme ea dormi si tu. nici asa nu merge? macar ziua daca nu noaptea



silvi 15 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu am avut o noapte linsitita. sa speram ca nu vor mai fii nopti care se ;lasa cu. cica la varsta asta apar cosmarurile si majoritatea au asa nopti la inceput. vai de viata mea, dar cand se termina? sa dormim si noi linistiti....abia asteptam sa scapam de dinti, dupa dinti...cosmaruri...ce naiba mai urmeaza?
asa...daca am avut o noapte linistita si m-am trezit fara durere de stomac pe care o am de 3 zile, mi-am intins un muschi la sala de nu-mi pot intoarce capul in partea dreapta.
Mi-e jena sa-l chem pe clau de la birou sa-mi faca un masaj cu lioton gel...asa ca indur pana diseara.
Nici abdomene nu am facut, ca nu m-am putut ridica de pe saltea.

Oana pe mine ma intereseaza asa in mare cat ati cheltuit. nu ma intereseaza care epretul hainelor, etc. ci asa sa vad cam cat e o asemenea vacanta. sa vedem daca ne permitem si cand.
La botez nu am fost de anul trecut cand am dat 150 euro si cadou de vreun mil. Eu stiu ca se da mai putin decat la o nunta, dar acum totul e in functie de local, meniu, grad de rudenie, .
iar delegatie? sa te intorci cu bine si weekend fain la munte sa aveti.
Silvia lasa ca te vei pune tu la curent cu tot. intra pe site-uri, documenteaza-te. super repede a nascut colega ta, lasa ca o ai pe ea de exmplu.
Botic, da ne reorientam discutiile catre .
Kitzy ce sa-ti spun....dormi si tu cand doarme ea, lasa treburile casnice. chemi mama sau pe soacra in ajutor. musai sa te odihnesti putin.

pana una alta, sambata avem nunta aia la care eu nu vreau sa merg, Clau vrea sa nu se supere tat-su' si individa care ii e sotie si de aici a plecat scandalul nostru ieri.
Chiar nu avem bani pt. nunta asta si ma dispera ca, desi, nu avem nicio obligatie, trebuie sa-i fac pe plac socrului.
I-am spus sa mearga el, eu nu am niciun chef. cica sa mergem 3 ore, pai 3 ore dar tot trebuie sa dau banul...mai complic si situatia cu meniul...caci nu stam decat putin si vor plati meniul ala.
Vineri mergem in Alba, dar eu chiar nu merg la nunta respectiva.
stau acasa si ma intalnesc cu finuta de anul trecut/prietena mea, care a venit din Spania si pleaca duminica.

ieri am luat copilul de la gradi, am mers prin parcul Botanic si am cules castane si frunze. aseara am lipti frunze in blocul de desen, azi vom pictya frunzele. tare ii place sa faca asa ceva, si mie imi place ca imi fac meseria, chiar daca cu un copil.

va , incerc sa ma masez eu putin, nu rezist asa pana diseara.
of...ca m-am descarcat si eu putin.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput