MONTIGNAC (106) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ma apuca disperareaaaaa ....unde sunteti fetelorrrrrrr?????????????????in frigiderrrr

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Aproape. Eu am baut o cafea cu fructoza si un sfert de pahar de suc de portocale, stors de mine. Si acum stau si ma gandesc ce as mai putea balota Cred ca ma rezum la un castron cu cartoane si la pranz mancare de bame cu pui. Diseara nu stiu ce o sa mananc, as vrea doar fructe dar sa vad cu rezist.

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salut si de la mine! Asa, cu jumate de gura. Sint disperata de cind cu cintarul de joi. Eram convinsa a o sa scad sub 84kg, nu a fost sa fie…si in disperera mea am facut ieri o pizza cu de toate si am papat si cioco neconforma (desi avem in casa si din cea neagra) si prajitura cu mere…azi am inceput la fel de prost: lapte cu praji cu mere si un pumn de pere de vara.

Sper sa reusesc sa ma cumintesc, ca asa sigur nu ajung nicaieri…sint convinsa ca daca ar renunta la frcute as da jos f repede. Din pacate nu pot sa ma abtin, am mereu frcute in casa pt Stefan, e plin acum de bunatati de sezon…uffff . si am primit si o invitatie la nunta pt inceputul lui septembrie..si eu arat ca o balena esuata….]


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Anca, nu dispera...si eu sunt moarta dupa fructe si nici nu am de gand sa ma privez de ele.
Andanii, eu tot scriu ca mi-e in fire sa intru in fiecare zi pe aici...mi-a intrat in sange.

Chiar as face o praji cu piersici...hmmmm...

Eu de vineri ma duc la tara sa-mi vad copilul.E si sf Maria, ziua mamei si a soacra-mii si se anunta petrecere.Mama deja a facut meniul, care include pe langa altele struguri in halat....numai Monti nu sunt.

Azi am baut cafea cu lapte si imi pun la inmuiat cartoane cu iaurt.

Mama ce efect au avut sambata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Daaaa, au un efect super! De-aia nu ma las nici eu de ele desi Mihai mananca sub nasul meu sendvisuri cu paine prajita calda si cu sunca si cu unt si mor, dar nu ma las! Cartoanele mele sunt mai bune

Anca, hai mey, ca tu esti cam ca mine nu ai cum sa arati ca o balena esuata, ca eu una nu ma simt deloc asa. Am vazut ieri pe euforia how to look good naked. Pai balenele alea ce sa mai zica? Si dupa ce le imbraca ca la carte ce bine arata. Chiar ieri zicea prezentatorul ca tipa care era subiectul emisiunii slabise foarte mult dar se imbraca la fel ca atunci cand era grasa ceea ce era o greseala imensa.
Si am realizat ca si eu cam la fel. Problema mea este in continuare masura pe care nu reusesc sa mi-o gasesc. In ciuda faptului ca de un an am dat jos 10.5 kg si probabil am scazut macar vreo 2-3 masuri nu reusesc sa-mi gasesc haine pe masura mea sau poate nu stiu eu unde sa le caut. Doamne, ce mi-as dori sa merg si eu intr-o tara de balene (USA, mai iegzact ) sa-mi gasesc si eu haine marimea mea, si mai ieftine ca la noi...

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

stiti la ce concluzie am ajuns au ..... stagnez de la fructeeee.... mananc struguri si nectarine, piersici , pere .... multa fructoza , si totusi nu sunt ca si citricele ..... asta e , de renuntat nu renunt la ele .... cat e sezonul mananc si basta , stagnez , o sa slabesc si eu nu stiu cand .... deocamdata stagnez, e bine pana cand nu ma ingras nu ???
cam asta e fetelor ... plus ca am cam redus miscarea, m-am lenevit , stau cu burta la soare toata ziua .... sunt groaznica , da las ca vine luna septembrie si incep miscarea calumea

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Andanii, unde stai cu burta la soare?

hehe...am bagat si un cremsnit...

Ma duc acasa si fac pui shanhai(cica) , salata de varza si am vinete la cuptor cu sos de rosii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

mmmm, ce mi-e pofta de mancare de vinete cred ca ma aventurez iar in piata zilele astea. Zic ca ma aventurez pentru ca am copiii la mine si e o adevarata aventura mersul in diverse locuri. Indiferent de loc
Andanii, sa sti ca si eu mi-am propus miscare in cadru organizat din toamna! Imi fac abonament la aerobic si "nu am timp" dispare din vocabular. Cum imi fac timp pentru alte prostii asa o sa-mi fac si pentru asta. Si asa Filip incepe gradi din septembrie deci teoretic va sta la bunici ca acolo l-am dat. Si cum nu vreau sa despart kinderii o sa fie si sor-sa cu el. Asa ca eu o sa am timp de scoala ca anul asta am licenta si de aerobic. Sa vedem cu ce muci vine Filip ca e primul an asa ca ma astept la tot felul de carcalaci...

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Apropo de "pui shanhai (cica)" ce zice prietenul nostru de semintele de susan? sau cum le-ao fi spunand in engleza? Ca daca sunt ok putem sa dam puiul prin ou batut si apoi sa-l tavalim prin seminte. Ma duc sa caut vreo lista de ig-uri ceva...

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Sint si eu pe aici fetelor....
Tocmai am venit de la vecina mea(machedoanca sau cum se spune) unde am inghitit asa rapid 3 papanasi uriasi cu dulceata si smantana,inghetata facuta tot de ea + 1 cafea
Criminala vecina am.... sadica.
Ea vara gateste in bucataria din curte si miroaseeeeeeee

Are o mancarica buna care cred ca merge si la noi:

risii+ ardei capia prajite (separat),bate un ou si-l pune peste ele dupa care stinge focul si mai arunca si o mana cu branza de oaie faramitata.
O bunatate

A zis ca-mi da regimul ei de la nutritionist cu care a dat jos 20 kg intr-un an.O sa-l postez aici si sa ne dam cu parerea daca merge adaptat si la noi.
Precizez ca ce bunatati face ea nu le gusta

Fetelor de MAINE ma apuc de treaba,DA?!


Va pup



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput