Shoppaholicele Redouto-masochiste (115)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moonlight spune:

Doamnelor si domnilor!! Se poate!! Am primit comanda din 4 iulie, cea care dupa spusele lor a fost trimisa pe 10 iulie. De fapt a fost trimisa pe 17...
A venit o cutie foarte rupta, in sac, dar spre surprinderea mea, nu lipsea nimic.

Acum ma intreb ce se intampla cu cea din 30 iunie! Mai astept din 17 si 26 iulie. La cat mai multe colete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moonlight
De fapt a fost trimisa pe 17...

Am zis si repet: de la LR nu poti obtine o info pe care sa pui baza. Poate doar niscaiva acid

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

sunt varza, varza cu carne, mazare, ghiozdan, viezure........
a venit azi comanda din 14.07 dar cele din 08.07 si 11.07 plutesc in ionosfera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raluca_u

Buna

eu sunt pe aici dar sunt prea noua ca sa ma bag in seama...


Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Ete, scartz! Si ce daca esti noua? Crezi ca cele mai vechi avem mai multe drepturi? Wrong! Baga-te, bre, in seama. Nu te teme

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vl-ad spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raluca_u

Buna

vreau sa mai dau o comanda si as vrea sa-mi i-au niste blugi.
acum ceva timp multe dintre voi ati tot recomandat o pereche mai stramti dar eu nu o vad pe site. daca o gasiti va rog sa-mi dati si mie link-ul. si mai am o intrebare referitoare la acesti pantaloni pt cele care i-au primit deja - au talia f joasa eu am fundul mai mare si nu ma avantajeaza daca sunt sunt f josi. merci mult anticipat.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Raluca despre ei vb:
http://www.laredoute.fr/vente-pantalon-femme-on-n-est-pas-des-anges-denim-stretch-slim-taille-descendue.aspx?productid=324114921&documentid=207608&single=false&categoryid=22905201
nu stiu sa iti spun ca nu i-am luat
i-am luat insa pe acestea:
http://www.laredoute.fr/vente-pantalon-femme-denim-stretch-large-taille-normale.aspx?productid=324131065&documentid=207608&single=false&categoryid=22905201
dar sunt in comanda din 31.07 deci nu pot sa iti spun nimic deocamdata


------------------------

ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU
www.dropshots.com/vl-ad" target="_blank">filmulete Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viairo spune:

fetelor!
eu sunt in asteptarea coletelor din 17 si 30.
am luat rochita asta mai demult
http://www.laredoute.fr/vente-robe-femme-la-redoute-creation.aspx?productid=324132426&documentid=207608&single=true&categoryid=31522059
si ne-am inteles tare bine, sta mult mai bine pe mine decat pe modela din poza, pe tema asta acum astept rochita asta:
http://www.laredoute.fr/vente-la-robe-forme-empire-en-maille.aspx?productid=324139827&documentid=512308&single=true&categoryid=31522059
pe negru pentru zilele mai reci de toamna.
a luat cineva asta:
http://www.laredoute.fr/vente-robe-saharienne.aspx?productid=324146939&documentid=512308&single=true&categoryid=31522059
cum e? o astept pe mov.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moonlight spune:

Din curiozitate, am intrat si eu pe site-ul postei romane sa vad traseul coletului meu. Nr coletului este acela cu CD urmat de 8 cifre si sufixul FR, din cate am inteles.
Mi-a aparut urmatorul mesaj:

Exista mai multe trimiteri cu acest numar.
Introduceti codul standard.

Stie cineva la ce se refera sau a mai patit si altcineva asa?
Am scris dupa aceea codul de pe eticheta sacului(ceva cu ZI si RR la sfarsit) in care a venit cutia si mi-a aparut ca acesta a intrat pe 6 aug in tara, deci doar traseul sau f scurt in RO, nimic legat de traseul din FR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

moonlight, de pe situl postei romane nici nu ai cum afla altceva decat traseul de la intrarea in tara (biroul de schimb Bucuresti) pana la destinatar. Ciudat e faptul ca au dat un alt track no. decat cel original. Daca vrei sa vezi traseul din Fr. poti incerca www.coliposte.fr/gp/services/accueil_gp.jsp" target="_blank">aici. Eu am incercat de cateva ori. Uneori mi l-a gasit, alteori nu.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

Citat:
citat din mesajul lui mama_lui_alex

Raportez!

Colet (de fapt "scrisoare voluminoasa!) din 21 iulie..care are data postei pe aviz 06 august..a aterizat abia azi la cutia postala (pe data postei din France e trecut 01 aug)..la OP 20 Buc.(langa Hala Traian).

http://www.laredoute.fr/vente-tunique.aspx?productid=324094837&documentid=321408&single=false&categoryid=23109815
e f. ok..desi trebuie sa fac ceva cu manecile care-s cam lungi



Si eu tot de la OP 20 le iau!
Un sfat referitor la bluza-tunica de mai sus, pe care mi-am luat-o si eu acu vreo 4 luni: 1. e f misto DAR mare atentie la banutii si strasurile ei, NU sunt cusute bine, inainte de a o purta, ar fi indicat sa le intaresti; 2. mare atentie la spalat. e indicat sa o speli de mana, si sa o lasi cat mai putin in apa, deoarece banutii lasa rugina pe material (eu am patit-o).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moonlight spune:

Am inteles! Multumesc mult de tot, raspuns prompt, ca intotdeauna!
Stiam ca e un site din FR pe care trebuia sa intru si se discutase recent, tocmai reciteam capitolele din urma, in speranta ca il voi gasi.
Nu a mers cu niciunul din coduri, dar adaug la bookmarks site-ul ala. Sunt o fire prea curioasa, vreau sa stiu pe unde au umblat coletele mele!

Mergi la inceput