Cum putem ajuta ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Cred ca ne-ar putea ajuta acei membri ai Forumului care sunt in zonele afectate sau in apropierea lor.Cred ca persoanele care cunosc problemele "de la sursa"pot indica in ce mod se poate face mobilizarea unor ajutoare care sa fie de prima urgenta;cred ca apa,hrana si medicamentele trebuie sa ajunga repede si direct acolo unde sunt necesare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

uitati aici o idee
http://www.hunedoreanul.ro/comunitate/e-nevoie-de-ajutor-pentru-sinistratii-din-nordul-tarii-2834908


-----------------------------------------------------------------------
„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elly1977 spune:

Daca intrati pe site-ul Crucii Rosii gasiti date de contact pentru fiecare judet. Eu am luat legatura cu cei din Suceava si le voi trimite tot ce am strans direct acolo. Cred ca sunt cei mai in masura sa gestioneze donatiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

daca se organizeaza ceva, puteti conta si pe noi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

care vrea sa ajute prin Crucea Rosie:
http://www.crucearosie.ro/filiale.html


-----------------------------------------------------------------------
„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Cine a mai facut donatii imbracaminte si diverse prin Crucea Rosie, cum se procedeaza ? Exista posibilitatea sa vina sa colecteze de la cei ce-i contacteaza ?



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

quote:
citat din mesajul lui papanash

Cine a mai facut donatii imbracaminte si diverse prin Crucea Rosie, cum se procedeaza ? Exista posibilitatea sa vina sa colecteze de la cei ce-i contacteaza ?



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi



mai bine suna si intreaba... eu m'am dus cu ele acolo, fiind si foarte aproape.


-----------------------------------------------------------------------
„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexadra spune:

noi avem o masina cu platforma, daca vreti eu strang pentru sect 6, o sa fac niste saci cu hainute si jucarii daca vreti imi spuneti. Nu am gasit un nr de tel dar am gasit un nr de fax 0318 159 083 , o sa trimit fax si sa intreb cum trebuie ambalate si ce program au sa putem trimite pachetele.

Mama de print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuscut spune:

quote:
citat din mesajul lui desprecopii

Speram ca ploaia se va mai rari ca deja a fost cam lunga gluma :)
Din ceea ce am vazut eu, e nevoie de ajutor in Bucovina si Moldova. Daca aveti idei cum si ce putem face pentru cei loviti de aceste inundatii = le ascultam.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/



Buna! Eu sunt din Iasi si impreuna cu o alta colega de odisee am vorbit la o biserica de cartier cu un preot sa strangem haine, alimente (la bani nu ma bag). Daca mai sunt forumisti din Iasi care citesc aici sa trimita PM sau chiar sa lase mesaj aici. Este vorba de preotul Mircea de la biserica aceea noua di Galata. Spor la adunat si felicitari pentru initiativa

Irina, de Maria Iustina- 12.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Iar am vazut la stiri reportaje cutremuratoare. Nu ne putem organiza noi, membri DC ?
Mirela, inteleg ca esti in Romania, nu ne dai o mana de ajutor la organizare ? Sau cu vesti din zona ?

Marius, tu ce parere ai, donam la Crucea Rosie ?



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput