Cat e tacamul la nunta?

Cat e tacamul la nunta? | Autor: matahut

Link direct la acest mesaj

Cat mai este un tacam la nunta? E vorba despre un restaurant in Bucuresti, pe langa Universitate, dar nu l-am vazut, nu stiu cat de fitzos este...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pai zi cum se numeste ca poate l-am vazut noi. Oricum cred ca nu depinde numai de restaurant.

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

in jur de 300 ron...asa merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

dar pe unde este exact stii? poate stim noi cum se numeste.




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

In principiu cam da, asta ar fi pretul minim, zic eu. Am fost la o nunta la hotel bucuresti in stil destul de mare si am dat 3 mil, dar am fost singura si eram dupa vacanta cam cu cardurile rupte in doua La sfarsit de august merg la marriot si dau 200 de euro cu tot cu sotul meu. De fapt am spus ca si acum daca putea si el sa vina cat ar fi fost cardurile alea de rupte tot 200 dadeam. Oricum nu m-am simtit de rahat ca am dat doar atat ca am stat o jumatate de ora pe terasa, imediat dupa ce s-au servit sarmalele, iar la intoarcere am constatat cu stupoare ca mi se "servise" deja friptura si nu numai ca mi se servise dar mi se si luase de pe masa o juma de ora!

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Depinde de restaurant,este de la 140 ron pana la..... 150E!Eu ma duc maine la o nunta unde este tacamul 220 ron,dar este la un restaurant de cartier,la Cocosul Rosu!Sor'mea are nunta la anu' si acum este tacamul unde va face ea 240 ron doar mancarea,fara bautura,sucuri,tort si fructe!Pana la urma dai cat ai si cat poti!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Noi o sa mergem la o nunta la sat, se va tine la un camin cultural, cat ar trebui sa dam oare? .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
citat din mesajul lui Deianira

Noi o sa mergem la o nunta la sat, se va tine la un camin cultural, cat ar trebui sa dam oare? .



Good things happen to good people.




Mey, io odata (eram adolescenta) am fost la o nunta cu parintii care s-a tinut sub un pod :):) nu mai tin minte exact unde, langa sau in Bucuresti, probabil era si o carciuma sub podul ala. Rudele miresei (ca pe ea o cunosteam) erua negre de suparare, cred ca si pentru ei locatia era o surpriza. Oare cat dadusera ai mei? :):):)

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

quote:
citat din mesajul lui Deianira

Noi o sa mergem la o nunta la sat, se va tine la un camin cultural, cat ar trebui sa dam oare? .



Good things happen to good people.



dai cat se da in sat, oricum de obicei la sat se face cu strigare( mult am mai ras de aceasta metoda cand am nimerit si eu la o nunta la sat la camin cultural aici in Romania) asa ca te orientezi.

Noi in octombrie la o nunta la sat in Olt, la camin cultural, am dat 350 lei de cuplu si am fost printre cei care au dat cel mai mult.

La nunta in Bucuresti am ft de curand la o nunta, la un restaurant fara figuri, unde cica meniul ar fi fost 65 euro. De obicei dam trei meniuri la masa. Probabil e de dorit sa afli cumva cat e meniul. Si la preturile din ziua de azi, am remarcat ca nici mirii nu tin secret...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Sper sa nu mai existe obiceiul acela penibil cu strigatul . Mi-e jena numai cand ma gandesc cat de umiliti trebuie sa se simta unii care nu-si permit sa ofere foarte mult mirilor .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

quote:
citat din mesajul lui ellej

quote:
citat din mesajul lui Deianira

Noi o sa mergem la o nunta la sat, se va tine la un camin cultural, cat ar trebui sa dam oare? .



Good things happen to good people.




Mey, io odata (eram adolescenta) am fost la o nunta cu parintii care s-a tinut sub un pod :):) nu mai tin minte exact unde, langa sau in Bucuresti, probabil era si o carciuma sub podul ala. Rudele miresei (ca pe ea o cunosteam) erua negre de suparare, cred ca si pentru ei locatia era o surpriza. Oare cat dadusera ai mei? :):):)

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.



De asa o locatie chiar nu am mai auzit .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput