Mamici martie-aprilie 2004

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kiara spune:

La mine starile de rau s-au infiintat bine mersi deja de o luna:(...si cand ma gandesc ca mai am o luna de rabdat....uof!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

salve. ce bine ca ne 'inmultim' (la propriu).

katalina bine ca avem pe cinva cu mai multa experienta!!

diana am vazut ca pana la urma te-ai lamurit cum este cu calculul.

anne-marry: pe mine sanii m-au durut ceva mai tare decat la ciclu si in perioada cand trebuia sa-mi vina (la ciclu ma dureau cam de la ovulatie o saptamana, deci cand trebuia sa-mi vina mai erau durerosi.)
Sper ca in curand sa ni te alaturi.

Pupici la toata lumea
malina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

kiara, deja de o luna!!!??? eu am ceva senzatii de greata, dar nimic serios, dar depinde de fiecare. poate scap
in schimb ma apuca cate o foame din aia....... chiar cu foamea cum stati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kiara spune:

Eu daca nu mananc din 2 in 2 ore mi se face rau. Noroc ca nu ma trezesc si noaptea ca sa mananc (la prima sarcina asa faceam)!
Tot ce-mi doresc este sa treaca mai repede perioada greturilor si sa nu ma ingras prea tare, iar bebe sa fie sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Fetelor, ce bine ca ne inmultim
In ce priveste greata asta, sa stiti ca difera de la o persoana la alta.Eu dimineata sunt ok. pina pe la ora 15.00 cind cad intr-o stare de somnolenta, iar dupa ora 18.00 imi vine greata si nu pot minca nimic.Astea sunt asa usoare.Greturile adevarate incep cam pe la 3 luni.,dar nu la toata lumea.LAMIIA E SFINTA!!!
Trebuie sa va innoiti cu sutiene fara buret, cam cu un numar mai mare, din acela lejer fara sustinere metalica, care se muleaza perfect pe sin.
SPUNETI-MI cine a fost din voi la medic sau ecograf???????
VA PUP DULCE.

cata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana76 spune:

Mamaaaa, ce gashca ne-am tras!! Suntem multe fetelor! Poate ne mai inmultim!
Eu simptome nu am, inafara de faptul ca mi s-au marit sanii putin si ma dor usor. Poate scap, vorba Kiarei. Cu foamea sunt ok, inca. Din pacate eu inca nu am reusit sa ma duc la un doctor. De fel sunt din Sinaia, stau de mai multi ani in Buc. ca aici am facut facultatea si lucrez si pana acum m-a ferit Dumnezeu de spitale. Nu cunosc pe nimeni si nu stiu incotro sa ma indrept. Am vtreo doua nume de doctori, insa mai "sap" ca sa zic asa, si mai intreb in stanga si in dreapta. De spatamana viitoare de joi intru in concediu si ma voi putea ocupa de asta. Voi care ati fost deja pe la doctori ce puteti sa imi spuneti?
astept raspunsurile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

HAI SPUNETI REPEDE!!CARE DIN VOI A FOST LA DOCTOR?
BARBAT SAU FEMEIE?????

cata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana76 spune:

dar doctorul tau e barbat sau femeie, Cata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

katalina eu am fost la dr. in afara de eco nu mi-a facut nimic altceva. Dar nici nu am vazut mare lucru, decat un punctisor. La vasta asta a spus ca nu se poate spune nimic despre calitatea produsului de conceptie. Mi-a dat analize uzuale (homoleucograma, urina, urocultura, sifilis, calcemia, glicemia). ma mai duc dupa ce fac analizele, cerd ca dupa 1 sept, ca sa se vada mai bine la eco.

am o propunere: sa ne facem o mica descriere fiecare, pe care ori sa o punem la semnatura, ori sa o pun eu pe prima pagina. Ca deja suntem multe si am ametit.

de ex:
Malina 5 saptamani Pitesti - prima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

katalina nu mai ai rabdare? esti nelinistita?
dr mea este femeie, mi-a recomandat-o o cunostinta care a nascut cu ea si a fost multumita. Altceva?

Mergi la inceput