Shoppaholicele Redouto-masochiste (105)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

quote:
citat din mesajul lui puselu

Fetelor ,

a luat cineva adidasi NIKE?SE POTRIVESC NUMERELE?



Da, se potrivesc. i=am luat sotului 2 perechi si ii vin la fix

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
citat din mesajul lui ella_74

Nushu,
cu somnul te inteleg; mai pe la sfarsitul sarcinii eu am dormit numai in fund, intre perne, ca altfel nu mai puteam.

Despre vacante in 3, asa gandeam si eu inainte sa vina David, dar uite ca de cand am nascut am iesit din tara de 7 ori si niciodata cu el; inca nu este eligibil pentru calatorii cu avionul.
Trag speranta sa plecam cu el in septembrie in Turcia, exact asa cum vrei si tu la 5 stele AI, dar mai vedem cum evolueaza pana atunci.

Sa ai sarcina usoara in continuare si n-am decat un sfat pentru tine: dormi acum, cat mai poti, chiar si intre perne




Ella, mamica de David (24.04.2007)





inteleg ca peste cateva luni cand vine bebe si dormitul intre perne o sa mi se para un lux?? bey nu ma ingroziti de pe acum ca si asa cred ca mai am un pic si intru in depresie prenatala voi vreti sa fac si postnatala??

jasmine asa e, adik ma astept sa nu-mi mai tihneasca concediile si ca nu vor mai fi cum erau dar eu inca mai sper ca o sa am un copil asa cum vreau eu adik sa se plieze si el un pic pe programul nostru ca si noi o sa ne pliem pe al lui...adik sa lasam fiecare cate un pic(visez, nu??)



26+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

O sa vezi tu singura cum e. Dar uite-ne ca suntem intregi, sanatoase si cu chef de shoping. Deci trece.

Ca sa raspund la intrebari. Nu, nu vei mai dormi omeneste de la 23 la 7 (sa zicem) multe luni dupa ce vei naste. Daca vei avea 2 ore legate de somn, vei fi cea mai fericita!

BB sa se plieze dupa programul vostru?! Da, cum sa nu!

Nimic nu va mai fi asa cum e acum sau cum a a fost inainte. Toata viata se va schimba la 180 grade. Veti fi "sclavii" lui si toata existenta voastra va fi pt a-l hrani/spala/plimba/imbraca/educa....

Dar e frumos! Si vei uita repede ca ai fost independenta candva si ti se va parea firesc sa primeze el si nu voi! Asta e!

Imi aduc aminte ca si ella isi punea problemele astea inainte sa nasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

quote:
citat din mesajul lui rall

quote:
citat din mesajul lui claujro

Ce imaginatie ai!



Mie aia nu mi se par chiar asa deosebiti.

Mai degraba www.laredoute.fr/vente-2-slips-ouverts.aspx?productid=324053353&documentid=207608&categoryid=22939518" target="_blank">astia de aici


Care mai de care mai "perfersa": dupa kiloti cu fundu'gol, rall imi prezinta si kiloti cu "pasa" goala. Mai, mai ce oameni, ce caractere. M-ati traumatizat forever ca am aflat ca din ultimul model au dispo si nr. 50-52 Oh, My God!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Bey, ce e aici, bazar? unii discuta despre concedii, altii despre copii si altii despre perversitati?!

miki, esti mortala! Am ras cu lacrimi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunajr spune:

Claudia, Miki desi am o zi super super nasoala (oricum ma deprima duminica la birou), am ras cu lacrimi de voi . Clau, sincer eu credeam si ieri ca pe astia i-ai propus.. nu am putut deschide link-ul, dar eram sigura astia erau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

la asta ma gandesc si eu ca merita tot efortul!!!mai ales ca e cel mai asteptat bebelush ever!!! bunicii inca nu se pun de acord care din ei sa iasa la pensie sa dadaceasca "mostenitorul" iar bunicile inca se mai uita urat una la alta cand vine vb sa vina sa stea cu mine la inceput sa ma ajute la baite si la facut smotru in locul meu, fain nu?!!
aaaa...si pe langa toate astea sotul mi-a zis scurt si clar ca nici una din mame nu pune mana pe bebe ca ne descurcam noi si singuri sa-i facem o baie daca mai adun si nopti nedormite si burtoi greu si caldura va dati si singure seama de ce am ajuns la limita nebuniei

acum daca zici ca imi si revin la "forma" initiala e si mai bine adik vara viitoare o sa fac shopping fara sa am remuscari ca nu i-am luat destule lui bebe??



26+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Apropo de ultimii chiloti, si-a comandat si prietena mea, de la Victoria Secrets, printre alte haine si o pereche de;aia. A primit coletul, fara respectivii chiloti cu scuze ca nu-i mai aveau aia pe stoc (moama ce bine se vand ). Acuma stiti ca la coletele venite din SUA se face vama. Si-si facea griji de fiecare data cand primea cate un aviz ca i-au sosit chilotii din State si ca va trebui sa ii desfaca vamesul (de la OP 66- pt cine cunoaste ) coletul si sa studieze "marfa" sa ii ia taxe pe ei A zis chiar ca ea nu se duce sa-i ridice de la posta.

Norocul ei ca au rambursat-o si nu i-au mai trimis niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

miki rall voi nu sunteti normale!!!!

pai iaca c-am ajuns fetele la vorbele modistei din drobeta, cautam chiloti pe redoute deci saraca fata stia ce zice

edit: eu ies ma duc sa-mi scot sotul din pat(ca e afundat in filme SF si seminte) si iesim la o plimbare



26+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Si eu cu cine mai rad? Sotul meu e la birou, copiii la tara...

Mergi la inceput